Trénujte s mistry – přednáška Tomáše Poláka

04.03.2020 04:00 | Trénink

„V životě je to jako při šachu. Promyslíme plán, ten je však podmíněn tím, co při šachu zamýšlí náš soupeř, v životě osud.“ ( Arthur Schopenhauer )

 Trénování s Mistry - jsou přímé přenosy určené především talentované mládeži, ale nejenom ní. Myšlenkou tohoto projektu je spojit uznávané šachové osobnosti a v přímém přenosu na youtube kanále Robert a Petr šachy předat šachové dovednosti šachové veřejnosti. 

Tento projekt vznikl díky podpoře Šachového svazu ČR, Šachového svazu SR a společnosti Šachy Dolmen, která věnuje knížky do soutěží. Garantem celé akce je IM Petr Pisk. 

5.3.2020 v 18:00 stačí přijít na kanál Robert a Petr šachy, nebo stačí kliknout na " odebírat " a do emailu vám přijde email, že přenos začíná a nebo i v tomto článku stačí kliknout na tento odkaz a jste v přenosu a vlastně v tréninku. Tentokrát s Tomášem Polákem a tématem je profylaxe

Co vlastně je profylaxe? 

Profylaxe je termín široce používaný v medicíně a zubním lékařství, což jsou opatření k prevenci nebo zmírnění onemocnění. Termín profylaxe je řeckého původu a znamená preventivní opatření .

V medicíně je profylaxe zaměřena na prevenci onemocnění .

V zubním lékařství, je profylaxe prevence jak předcházet vzniku zubních kazů.

Profylaxe v šachu je umění jak předcházet plánům soupeře . Proč je důležitá profylaxe a jak jí používat tak o tom bude přednáška s velmistrem Tomášem Polákem, na kterou Vás zvu tímto článkem a tímto odkazem.

Všechny přednášky, které prozatím proběhly, si můžete pustit znovu na YouTube kanálu Robert a Petr šachy. Tady je seznam:

7. 11. Michala Konopka – Blokáda, odkaz zde

21. 11. Sergej Movsesjan – Medailonek Fabiana Caruany, odkaz

19. 12. Marek Vokáč – Jak analyzovat šachovou partii – 1. díl zde

9. 1. Marek Vokáč – Jak analyzovat šachovou partii – 2. díl odkaz

30. 1. Lukáš Vlasák – Moderní trendy zahájení, zde

Další přednáška je naplánována na 19.3. a přednáškou Vás provede Stanislav Stárek a tématem budou " Královské procházky.

odkazy na partnery této akce, díky ním můžeme si tuto akci společně prožít: 

* Šachový svaz ČR https://www.chess.cz/

* Šachový svaz SR https://www.chess.sk/

* Šachy Dolmen http://sachy-dolmen.cz/

* Robert a Petr šachy https://www.youtube.com/user/joachymecekful

0x 3739x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat