Trénování s mistry - Sergej Movsesjan a medailonek Fabiano Caruany

22.11.2019 06:55 | Trénink

Sergej byl druhým v pořadí, který s Vámi na youtube trénoval. Přednáška byla tentokrát na téma Fabiano Caruana a přednáška začala zajímavým povídáním o cestě malého kluka k hráči světové špičky.

 Zajímavé bylo poslouchat  a vnímat kde  a kdy se stala ta změna, že z talentovaného hráče se stal jeden z nejlepších hráčů světa. Nebo kdo stál za tím, že se stal Fabiano hráčem USA i když to nakonec mohlo být úplně jinak a kdo ví jaký Fabiano by to dnes mohl být, kdyby se nerozhodl jak se rozhodl.

V chatu rezonovala několikrát otázka, jestli to opravdu přednáší Sergej a reakce lidí byly krásné. Ono, kolikrát hráč světové špičky k Vám promlouvá a trénuje Vás? Šachová přednáška, tak co o ní říct? Když si vzpomenu na mé dětství, kdy jsem o takových hráčích četl v knížkách a dnes k Vám mluví živě a odpovídají na otázky, pak si říkám že tato doba je pro šachy krásná, právě díky těmto možnostem.


Po přednášce byly otázky, třeba kde Sergej žije a co dělá, kdo je podle Sergeje možným nejtěžším soupeřem Magnuse Carlsena a nebo i kdo je možná největší světový šachový talent, no samozřejmě byly otázky k šachovým pozicím a tam jsme dostali vše, na co jsme se ptali. 


Byl to pohodový a krásný šachový podvečer. Možná to nevidím jenom já, ale cítím jak zájem o šachy roste. Šachy se stávají populárnějším sportem a víc a víc lidí se zajímá o tuto krásnou hru. Podívejte se na školy, na šachové kroužky a i mezi dospělými rezonují ozvěny ze šachového světa.  Je to moc dobře, šachy jsou krásná hra a je to krásný svět.


Tato akce, tyto přednášky a tyto tréninky jsou tady díky partnerům a lidem, kteří mají rádi šachy a chtějí pro lidi udělat krásné šachové zážitky, tak mi dovolte abych jim tady poděkoval. Děkuji Šachovému svazu České republiky, děkuji Šachovému svazu Slovenské republiky, děkuji garantovi akce IM Petrovi Piskovi a děkuji Šachy Dolmen, jmenovitě Martin Beil, je ten člověk který věnuje knížky, které můžete vyhrávat. A jeden obrovský dík patří Vám. Vám divákům, fanouškům a lidem, kteří máte rádi šachy. Společně jsme jedna velká rodina a šachy nás baví!


0x 4586x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované