Tisková zpráva k přednášce Vzpomínka na Lubomíra Kaválka

10.06.2021 10:56 | Domácí zprávy

Smutná zpráva o úmrtí jedné z největších osobností nejen našeho, ale i amerického a světového šachu prolétla světovými šachovými médii 18. ledna tohoto roku.


Velmistr Lubomír Kaválek odešel náhle ve věku 77 let. Prahu navštívil naposledy loni v únoru, kdy byl hlavní  hostem 2. ročníku Prague International Chess Festival. Mnozí šachoví fanoušci si mohli Lubomíra Kaválka užít během jeho několika přednášek. Jeho vzpomínky na turnaj Praha 1990, vyprávění o českém režisérovi, zapáleném šachistovi, Miloši Formanovi  nebo živé komentáře k probíhajícím partiím Master turnaje zůstanou v paměti jistě všech diváků a návštěvníků.


Ani letošní šachový festival se neobejde bez přítomnosti československé šachové legendy, alespoň zprostředkované. Fotografie, video medailonek, čtení  připravované autobiografie, historky Kaválkových kamarádů a především přednáška velmistra Jána Plachetky o Kaválkovi šachistovi, kamarádovi a
člověku budou programovou náplní večera vzpomínek na Lubomíra Kaválka, který začne v sobotu 19. června v 17:00 hodin na hotelu Don Giovanni.

0x 1494x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat