Termínový kalendář na sezónu 2017/18

18.05.2017 09:13 | Turnaje

Komise STK vytvořila návrh termínového kalendáře pro příští šachovou sezónu. Prohlédněte si také návrh rozpisu Extraligy, kde je novinkou začátek sobotních kol ve 14:00.

Návrh termínového kalendáře pro příští šachovou sezónu najdete zde. Dále přinášíme návrh rozpisu Extraligy, kde je novinkou začátek sobotních kol ve 14:00. Návrh rozpisu 1. a 2. lig najdete zde.

Schůze rozšířené STK, která materiály bude diskutovat, proběhne 28.5. Případné komentáře můžete směřovat na předsedu STK Jana Malce (jan.malec@chess.cz).

Navrhované termíny extraligy:Navrhované termíny 1. liga:


12x 5362x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (12) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
David Navara
Ta sestava Bois-Colombes už z internetu zmizela, ale ráno tam skutečně byla. (Vypadala zhruba takto: 1. Duda, 2. Láznička, 3. Cornette, 4. Bachmann, 5. nebo 6. Dionisi, 7. Congiu, 8. Ariza. Jsem zvědavý, zda to byla skutečná sestava, nebo zda dojde ke změnám. Každopádně je to něco, co se na stránkách nemělo objevit.) Více se k tomu teď nebudu vyjadřovat. Přeji Vám všem pěknou neděli!
+0 /-0 | 28.05.2017 07:22

David Navara
Na francouzské lize jsem se nakonec dočkal jakési omluvy, ale musel jsem se o ni přihlásit sám. Před partií druhého kola. Mimochodem, ve druhém kole Bischwiller opět podal pozdě soupisku, ale tentokrát všichni jeho hráči přišli o 22 minut. A dnes ráno vidím, že soupiska Viktorova družstva je zveřejněna, zatímco soupiska jejich soupeřů (a zbývajících deseti družstev) nikoliv. Nevím, co to má znamenat, ale je to divné. http://www.echecs.asso.fr/Equipes.aspx?Groupe=2
+0 /-0 | 28.05.2017 05:43

ciki333

Čeští politici jsou velice často součástí mocenských sítí, klanů a klik. Jestliže klany tvořené lidmi, mezi nimiž je vysoký podíl částečných čili úspěšných sociopatů-deprivantů, začnou účinně ovlivňovat zákonodárnou, výkonnou a soudní moc. Toto samozřejmě vyžaduje i ovládání mas, kontrolu veřejného mínění. K tomu vládnoucí elity používají účinný nástroj zvaný debilizace společnosti. V průmyslově nejrozvinutějších státech lidi debilizuje propaganda a infotaiment, absurdita, antivěda, násilí ve veřejném prostoru. Byrokracie, iracionalita, politické a mocenské aspekty náboženství debilizují lidi ve všech státech. Ohlupování mas pořady na TV Nova a Prima spadá do kategorie "infotaiment", což je zkratka z anglických slov information a entertainment, jde tedy o kombinaci informací se zábavou. Týká se všech televizních programů, či webových stránek tohoto druhu. Dobrá žurnalistika se věnuje závažným tématům: politice, ekonomii, válce, obchodu, kultuře...popisuje a analyzuje je, což dělá v časové souvislosti. Dále důsledně ODDĚLUJE ZPRÁVY OD KOMENTÁŘÚ. Infotainment vyrábí tříšť "zábavných zajímavostí" odvádějících pozornost od skutečnosti a to je hlavním posláním této formy debilizace společnosti. Použitá literatura: František Koukolík-Mocenská posedlost  

+0 /-0 | 20.05.2017 01:36

MaX

zajímavé, snad se aspoň té omluvy dočkáte.

+0 /-0 | 19.05.2017 14:55

Poutnik

Děkuji za zajímavé informace ze zákulisí. K tomu se člověk jinak sotva dostane. Každopádně partie to byla zajímavá a amatér (II CNL) má co počítat, aby pochopil některé tahy. 

+0 /-0 | 19.05.2017 11:22

David Navara
Jedna oprava: Ten, komu jsem napsal a kdo nebyl přítomen, nebyl hlavní rozhodčí, ale snad ředitel soutěže. Ale když rozhodčí neměli včas sestavy, měli něco podniknout a ne čekat se zveřejněním sestav do 12.55.
+0 /-0 | 19.05.2017 10:15

David Navara
Jen ještě dodám, že partie byla sehrána a její výsledek respektuji, ale požaduji omluvu od rozhodčího, který za tohle byl zodpovědný. Mimochodem, jeden rozhodčí zapsal do formuláře opačně výsledek mé partie a až já jsem ho upozornil, že jsem prohrál.
+0 /-0 | 19.05.2017 09:34

David Navara
Maxim Rodštejn tu partii hrál dobře a není mu co vytknout, ale vadilo mi, že jsem byl poškozen nečinností rozhodčích. Družstva byla povinna dopoledne odevzdat soupisky s tím, že tyto měly být zveřejněny ve 12 hodin. Za náš tým jsem na první šachovnici mohl hrát jenom já, za družstvo soupeřů pět různých hráčů. Soupisky se objevily asi okolo 12.15, ale ne u našeho zápasu. Okolo 12.30 jsem napsal hlavnímu rozhodčímu, ale dosud jsem nedostal odpověď. Okolo 12.45 jsme se dozvěděli, že Bischwiller (naši soupeři) poslal soupisku nesprávnému rozhodčímu. (Snad loňskému.) Okolo 12.55 se objevily soupisky. Zatímco naše družstvo se nervovalo (a já nejvíce), soupeř se na mne mohl v klidu připravovat. Podle pravidel ligy měl rozhodčí soupeřům strhnout tolik minut, o kolik se opozdili s podáním sestavy. Není přesně jasné, zda by to bylo 45 nebo jiný počet. Podstatné je, že se to nestalo. Když přišel Maxim Rodštejn, projevil plné pochopení pro naše požadavky. (Stejně jako i další soupeři.) Nemohu mu nic vytknout, zachoval se slušně. Pokud vím, hlavní rozhodčí na místě vůbec nebyl přítomen. Nicméně rozhodčí našeho zápasu odmítl jakkoliv posouvat hodiny a řekl, že máme napsat stížnost. Zatímco náš kapitán psal stížnost, rozhodčí zahájil utkání. Náš kapitán tak přišel o tři minuty a jelikož byl rozčilený, dal partii bílými rychle za remízu. Já jsem ještě chvíli před zahájením utkání diskutoval s rozhodčím a bylo pro mne velmi těžké soustředit se na partii. Čistě šachově jsem si neměl na co stěžovat - ze zahájení jsem černými vyrovnal a získal časový náskok. Možná jsem měl nabídnout remízu a doufat, že ji soupeř přijme, ale to jsem se nenaučil. Pro mne to bylo těžké psychologicky - chyba kapitána soupeřů a nečinnost rozhodčího mne zjevně poškodily. Neříkám, že jsem kvůli tomu prohrál, ale každopádně to narušilo mé soustředění. (Já vím, že je třeba se přes to přenést, ale to se snáze řekne než udělá. Nejsem stroj.) Po zápase se mi kapitán soupeřů omluvil za svou chybu. Na omluvu rozhodčích dosud čekám. Ještě jednou zdůrazňuji, že nijak nechci snižovat Maximovu hru, ale vadí mi, že jsem přišel o 55 minut na přípravu i o nezbytný klid kvůli nedbalosti kapitána soupeřů a nečinnosti rozhodčích.
+0 /-0 | 19.05.2017 09:20

Poutnik

Ze světa:

Naši nejlepší sehráli první kolo ve francouzské lize. Partii plnou taktických úderů předvedl Navara. Nicméně nakonec soupeř tlak ustál a pěkným kontrahákem soupeře smetl. Láznička remizoval stylem "Vokáč". Nicméně nezaměňovat, protože v soutěži družstev je strategie v rukách kapitána týmu.

+0 /-0 | 19.05.2017 06:46

Honza Hučín

U 1. lig by mi přišlo dopravně víc friendly zařadit Polabiny na východ a Hradec na západ.

+0 /-0 | 18.05.2017 21:47

ciki333

Vidím, že je zde diskuze na bodu mrazu. Asi termínový kalendář na sezónu 2017/2018 mnoho čtenářů nezaujal. Nabízím na odlehčení od šachu zajímavé téma, jak chutně upravit psí maso.

Stane se někdy při honech, že myslivec omylem zastřelí psa svého kolegy. Nebývá zvykem takto zastřelené ohaře a jiné rasy vystavovat na výřadu. Nemyslivci si myslí, že to je z piety k zastřeleným pomocníkům člověka. Nikoliv, ještě v 17 století najdeme při výčtu zvířat zastřelených při honu mezi škodnou: "dvé lišek, tchoře a mladou cikánku s dítkem u prsu”. Nejsou tedy myslivci tak změkčilí, jak se domníváte. Příčinou je, že v té době již zpravidla psa někdo ukradne a chystá z něj mysliveckou pochoutku, jak popisuje následující recept. <>Ohař, 500 g hříbků, 10 lžic sádla (nemusí být nutně psí), 3 velké cibule, 0,7 l bílého vína, 3 vrchovaté lžíce hladké mouky, 3 bobkové listy, lžička tymiánu, sůl<> Psa naporcujeme na šestiny (4 x běhy, 2 x hřbet), poprášíme moukou a opečeme na sádle. V něm pak osmažíme i drobně pokrájenou cibuli, přidáme hříbky nakrájené na plátky, koření a nakonec opečeného psa. Přikryjeme a dusíme v troubě do měkka. Během dušení přilíváme po částech víno. Šťávu necedíme, pouze z ní vyjmeme bobkový list. Podáváme s vařenými brambory a s brusinkovým kompotem. Poznámka: Někdy se podobným způsobem upravuje i norník zahynuvší v liščí noře. My dáváme u jezevčíků přednost jiné úpravě, ale chcete-li to zkusit, nic proti tomu. Často se stane, že zahyne i liška. Pak lze připravit obě zvířata společně, jen lišku macerujeme týden v mléce s bylinkami (šalvěj, mařinka, máta, mateří douška), mléko 2x denně měníme. Tento pokrm nazývají lesníci z Jesenicka “Spravedlivou remízou”.

+0 /-0 | 18.05.2017 21:40

Viktor

Otevřené MČR v bleskovém šachu se bude konat v Kongresovém centru v Praze 30. 12. Extraliga hledá nového generálního partnera - http://www.chess.cz/www/aktuality/aktuality-ze-sezony-2016-2017/aktuality-z-domova/stante-se-partnerem-sachove-extraligy.html.

+0 /-0 | 18.05.2017 20:08