Teplice Open 2024 v novém prostředí

12.06.2024 16:41 | Zprávy

Mezinárodní šachový turnaj TEPLICE OPEN, který patří k tradičním turnajům nejen v naší zemi, ale i v celosvětovém měřítku, bude zahájen v sobotu 15. června a proběhne letos v jiném prostředí.

Kvůli nedodržení termínu ukončení rekonstrukce Domu kultury se letošní 17. ročník bude konat ve Sportovní hale Na Stínadlech. Turnaj je opět finančně podpořen FIDE Open Aid Project a záštitu mu udělili primátor statutárního města Teplice Jiří Štábl a hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Na startovní listině letošního ročníku vidíme přes dvě stě osmdesát hráčů z více než třiceti zemí. Loňský vítěz turnaje německý velmistr Frederik Svane (2636) startuje ze čtvrtého místa a jistě bude chtít svůj úspěch z minulého roku zopakovat. 

Na startovní listině najdeme hráče nejen z  Argentiny, Indie, Izraele, USA a Vietnamu, ale také hráče z Burundi, Jižní Afriky a Sjednocených arabských emirátů. Celkem zde najdeme 128 titulovaných hráčů. 18  velmistrů, 33 mezinárodních mistrů, 50 FIDE mistrů.  Nejpočetnější skupinou jsou zástupci Indie (33 hráčů) a Německa (24 hráčů). Nejvzdálenějším hráčem je šachista z Argentiny. Jedničkou na startovní listině je GM Gabriel Sargissian (2660) z Arménie. Pro návštěvníky je připravena velkoplošná projekce, online přenos 40 šachových partií na internet a záznam z hracího sálu.

Turnaje se účastní i mnoho dalších silných velmistrů, mezi nimiž najdeme jména jako Warmerdam, Donchenko, Vocaturo,  Postny, Iturrizaga Bonelli, Motylev a Smirin. Pro české fanoušky je potěšující, že se turnaje účastní nejen tři naši velmistři Michalík, Štoček, Babula, ale také mladí talenti IM Stalmach a IM Finěk.

Šachový klub Teplice oznamuje, že TEPLICE OPEN 2024 se bude konat na adrese: SPORTARÉNA TEPLICE, Na Stínadlech 3280, Teplice 415 01. Omlouváme se za případné obtíže a nepříjemnosti, ale nemůžeme za ně ani my, ani vedení Domu kultury.

Pořadatelé děkují za podporu Ústeckému kraji, statutárnímu městu Teplice, Mezinárodní šachové federaci FIDE, řediteli Sportarény panu Pavlu Tetřevovi a všem sponzorům, kteří se na této významné mezinárodní šachové akci podílejí.

Za organizační tým TEPLICE OPEN Pavel Kirs.

www.tepliceopen.com

2x 2962x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Rubinus

Letos žádné specialitky?

+0 /-0 | 12.06.2024 17:54

honzales77

FIDE Circiut 2024

+0 /-0 | 12.06.2024 17:10