Souboj o vedení

29.03.2014 06:30 | Šampionát Polska 2014

Turnaje mužů i žen dnes vstupují do druhé poloviny. Mužský turnaj vede Gajewski společně s Dudou, ženám vládne bezchybná Socko.

Turnaj mužů dnes zažije souboj o průběžné vedení. Grzegorz Gajewski bude hájit bílé figury
proti mladé domácí naději Janu-Krzysztofovi Dudovi. Oba hráči získali ve čtyřech kolech 3,5 bodu. Početná skupina pronásledovatlů má o celý bod méně. Nachází se v ní i hlavní favorit turnaje, Radoslaw Wojtaszek.

Hrací sál (Zdroj: oficiální stránky turnaje)

Duda - Wieczorek; 1. kolo. Bílý zahrál 24.Sf7+ Kh8 a po 28. Dh6! se černý vzdal. Nelze totiž 29...Jf6 pro 30.Vxf6! Bílé figury jsou nedotknutelné a hrozbu 31.Vf4 Df8 32. Dxh7+ s následným Vh4 nelze rozumně krýt. Černého nezachrání ani 29...Dg5, po kterém následuje 30.Sg6! s hrozbou matu na "h7" a zároveň "f8".

. kolo -

Mezi ženami bezpečně vládne první nasazená Monika Socko. Jediná hráčka s titulem velmistra ve
startovním poli.  V úvodních kolech porazila papírově nejslabší účastnice mistrovství a včera bodovala černými se čtvrtou nasazenou Jolantou Zawadzkou. Zawadzka zůstala na průběžném druhém místě, přestože se na ni bodově dotáhla Klaudia Kulon.

Čtvrté kolo přineslo souboj vedoucích hráček, které v předchozích třech kolech získali tři body. Z výhry se radovala GM Monika Socko (vpravo). (Zdroj: oficální stránky turnaje)