Simultánní turné 2015 – Bohumín, TJ Ostrava a Hrabyně

22.04.2015 12:15 | Šachový festival Ostravský koník 2015

Trojice simultánek v tradičních lokalitách v Bohumíně, na TJ Ostrava a v Hrabyni završila první polovinu letošního simultánního turné IM Lukáše Klímy po městech a obcích Moravskoslezského kraje.

Ostravský šachový festival začíná již příští týden a proto více než padesátka účastníků využila možnosti utkat se s fousatým maskotem o slevu na startovném v hlavních turnajích.

Do Bohumína jezdíme obzvlášť rádi, je to místo, kde před 6 lety vznikla myšlenka na celé turné. Bohumínští bohužel doplatili na nižší počet účastníků letošní simultánky a zřejmě i na Lukášovu motivaci po zpackané akci v Dobré u FM. Dokonce i zástupci rodiny Šrámků se po tříleté šňůře zřejmě již dostatečně nasytili výher nad nebohým íemkem a tak Lukáš mohl zaknihovat výsledek 10 – 3, při šesti remízách.V TJ Ostrava se nejdříve Lukáš rozehřál s místní omladinou, aby pak nastoupil proti dospělým a prověřil jejich připravenost na blížící se festival. Nejvyšší ambice potvrdil Vlastík Lamper, který hezkou kombinací využil slabé první řady bílého a posedmé v letošním roce tak připravil Lukášovi porážku. V dalších partiích se již nepodařilo nikomu přivést Lukáše do úzkých a tak nakonec exhibice skončila výsledkem 14 ½ – 3 ½, při jedné prohře a 5 remízách.Po víkendové pauze vyplněné autobusovým výletem na úžasný rapid turnaj v Bohuslavicích v rámci našeho rapid tour jsme zamířili do dalšího tradičního místa konání našich simultánek, 
do Hrabyně. Posunutí začátku simultánky až na 17. hodinu znamenalo bohatý přísun zájemců z okolních klubů a nakonec na Lukáše čekalo rekordních 21 soupeřů. Simultánka se protáhla na více než 3.5 hodiny a Lukáš musel čelit mnoha nesnadným situacím na šachovnicích. Nakonec se mu ve dvou případech pozici nepodařilo udržet a výhru mohli slavit Miroslav Otisk a Pavel Rakús. Skvěle zorganizovaná akce se díky následnému posezení a povídání protáhla až téměř do půlnoci.Tento týden zavítá Lukáš Klíma ještě ve středu do Frýdku-Místku, ve čtvrtek do Karviné a v pátek do Petřvaldu u Nového Jičína.Simultánní turné IM Lukáše Klímy po městech a klubech Moravskoslezského kraje je unikátní propagační akcí blížícího se šachového festivalu Ostravský koník, který začíná již za necelé tři týdny v ostravském domu kultury.

Úspěšní soupeři Lukáše Klímy v simultánním turné si mohou vybojovat slevu na startovném do FIDE turnajů festivalu Ostravský koník 2015. V případě výhry je pro ně připravena: - sleva 100% pro hráče s ELO < 2000 do turnaje FIDE Open "B" nebo "C" - sleva 50% pro hráče s ELO > 1900 do turnaje FIDE Open "A"

Rapid tour Ostravský koník 2015 je série rapid turnajů v Ostravě a okolí pořádaných v období od 1.ledna do 1.května 2015. Jedná se o kombinaci kvalitně a hojně obsazených turnajů s bohatou historií s nově vznikajícími turnaji v regionu. Jednotícím prvkem všech těchto turnajů je snadná dostupnost z Ostravy posílená o unikátní šachový autobus zajišťující přepravu účastníků z Ostravy do dějiště turnaje a zpět.3 nejlepší hráči ve čtyřech vyhlášených kategoriích (do 1600, do 1800, do 2000 FIDE ELO a bez omezení) si mohou uhrát startovné zdarma do hlavních turnajů Ostravského koníka.


Více informací na stránkách festivalu www.ostravskykonik.cz

0x 8384x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované