Sezóna 2014/2015

23.05.2014 10:03 | Šachový svaz České republiky

Sportovně-technická komise uveřejnila na webu ŠSČR první návrh na rozdělení do skupin prvních a druhých lig včetně termínového kalendáře pro sezónu 2014/2015. Pojďme to trochu probrat, Vaše připomínky nás zajímají!

 "Pražská družstva ještě rozdělena nebyla. Jejich rozdělení se bude losovat na schůzi rozšířené STK tuto neděli v Havlíčkově Brodě. Zároveň toto jsou pracovní verze map a výsledné rozdělení může ještě doznat změn." Dodává na vysvětlenou předseda STK Ing. Petr Záruba. 

Rozdělení družstev do skupin, I. liga 2014/2015

Západ: Karlovarský šachklub Tietz, 1. Novoborský ŠK B, ŠK ERA Poštovní spořitelna "A" (Praha), ŠK ERA Poštovní spořitelna "B" (Praha), TJ Pankrác (Praha), TJ Bohemians (Praha), ŠK Sokol Vyšehrad "A" (Praha), QCC České Budějovice, ŠK JOLY Lysá nad Labem B, TRW autoelektronika Vlašim, ŠK AD Jičín, TJ Slavia Hradec Králové

Východ: TJ ŠO Chrudim, ŠK Caissa Pivovar Dalešice (Třebíč), Region Panda Rychnov n. K., ŠK Duras BVK Královo Pole “A“ (Brno), ŠK Duras BVK Královo Pole "B" (Brno), A64 VALOZ Grygov, Slavia Kroměříž “A“, ŠK Staré Město “A“, ŠK Zlín “A“, KVS EKODIVIZE Opava, BŠŠ Frýdek-Místek “B“, SK Slavia Orlová “A“

Rozdělení družstev do skupin, II. liga 2014/2015

Skupina A: ŠK Sokol Klatovy, TJ Baník Sokolov (nemá zájem hrát 2. ligu, proto zřejmě přepustí místo ŠK Karlovy Vary), Karlovarský šachklub Tietz B, ŠAKAL Kozolupy, Šachový klub Líně, ŠK Tachov, TJ Sokol Plzeň Letná, Šachklub Písek "A", ŠK Kladno, plus tři pražská družstva (právo účasti SK OAZA Praha, TJ Sokol Praha-Vršovice, ŠK Sokol Vyšehrad “B“)

Skupina B: Chess Most, Chess Most "B", ŠK Teplice, Šachový klub Spartak Ústí n.L., ŠK Slavoj Litoměřice, SK Děčín, TJ Neratovice, Sokol Mladá Boleslav, ŠK Sokol Bakov nad Jizerou, TJ Lokomotiva Liberec "A", ŠK Zikuda Turnov "B", plus jedno pražské družstvo ( právo účasti TJ Bohemians Praha “B“)

Skupina C:  Klub šachistů Říčany 1925, ŠK Joly Lysá nad Labem C, Dolní Kralovice (Vlašim), Sokol Kolín, Sparta Kutná Hora, ŠK Gordic (Jihlava), Gambit Jihlava, plus pět pražských družstev (právo účasti ŠK Holdia DP Praha B, Sokol Praha-Kobylisy „A“, ŠO TJ DUKLA Praha, ŠK PORG, Sokol Praha-Kobylisy „B“)

Skupina D: ŠK AD Jičín "B", ŠK AD Jičín "C", ŠK ZVU Engineering Lípa "A" (Všestary), TJ Slavia Hradec Králové "B", 2222 ŠK Polabiny "C" (Pardubice), AKIS Pardubice, TJ Žďár nad Sázavou "A", ŠK Vysoké Mýto, TJ Štefanydes Polička, TJ Štefanydes Polička "B",  ŠK 1921 Zábřeh, TJ Sokol Lázně Velké Losiny

Skupina E: Orel Ořechov, Moravská Slavia Brno, ŠK Lokomotiva Brno "B", Lokomotiva Brno “A“, ŠK Vinohrady Brno, ŠK HPM TEC Hustopeče, ŠK GARDE Lipovec, TJ Podlužan Prušánky, Sokol Postoupky, Slavia Kroměříž "B", ŠK Staré Město "B", ŠK Zlín "B"

Skupina F: TJ Tatran Litovel “B“, Agentura Garde Calcio Olomouc, A64 Galerie Atrax Přerov "B" (Grygov), TJ Ostrava, Labortech Ostrava "B", VOKD Poruba "A" (Ostrava), ŠK Zbrojovka Vsetín "A", TJ Slovan Havířov, Baník Havířov "A", SK Slavia Orlová "B", TŽ Třinec "B", ŠO TJ Mosty u Jablunkova

Extraliga 2014/2015

1. Novoborský ŠK, ŠK Zikuda Turnov, Výstaviště Lysá nad Labem, AD Mahrla (Praha), Rapid Pardubice, 2222 ŠK Polabiny (Pardubice), ANCORA Tatran Litovel, Labortech Ostrava, Slavoj Ostrava - Poruba, BŠŠ Frýdek-Místek, ŠK Karviná, TŽ Třinec

Součástí prvního návrhu STK je také termínový kalendář

Pozn.: Pražská družstva: ŠK Holdia DP Praha "B", SK OAZA Praha, ŠK PORG "A" (Praha), Sokol Praha-Kobylisy "B", Sokol Praha Vršovice, ŠK Sokol Vyšehrad "B" (Praha), TJ Bohemians Praha "B", ŠO TJ Dukla Praha, Sokol Praha - Kobylisy

 


31x 5716x Tobi
Fotogalerie
Komentáře (31) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pavel Ch

Aby z rychlého reportu jmss, svižnějšího i čtivějšího jak schůze, neudělali si nepřítomní k jednomu bodu jiný obrázek, dovolil jsem si dát krátké upřesnění do diskuse jmss.

+0 /-0 | 02.06.2014 07:08

Morphynista

Reportáž ze schůze rozšířené STK na jihomoravském webu http://jmss.chess.cz/view_artefact.php?type=jmss_article&id=1615 Rozdělení do 2.lig bylo schváleno beze změn, poněkud upraven byl termínový kalendář. Největším problémem se ale staly mobily, přesněji řečeno, otázka : " Co s nimi podle nových pravidel dělat ? " . Funkcionáři bouřlivě diskutovali, padaly různé návrhy, ale k jednoznačnému závěru nedospěli...

+0 /-0 | 02.06.2014 01:39

bohouš z buše

A pane hostinský, jak to nakonec dopadlo?

+0 /-0 | 29.05.2014 16:04

Mira

Tomuto "šaškování" s pohyblivými skupinami pomohlo, pro mě zcela nesmyslné, zrušení české a moravskoslezské 1. ligy (teď divně pojmenovanými 1. liga východ a západ). Vraťme se k osvědčenému, mnoha lety prověřenému, systému zemských soutěží!

+0 /-0 | 26.05.2014 14:29

lykan

Družstva královéhradeckého kraje na systém pohyblivých skupin jenom doplácejí. Pokud by se ten nesmysl zrušil a zavedla se územní spádovost, mohli bychom mít krásnou východočeskou skupinu.

 

Příznivci systému pohyblivých skupin nechť pochopí, že tato údajná optimalizace vzdáleností dělá pravý opak, protože na některých územích uměle udržuje vyšší počet družstev, než je vhodné a následně to řeší tímhletím hokejem.

+0 /-0 | 26.05.2014 13:17

turban

Mně osobně vadí, že pražská družstva mohou být ve skupinávh A, B i C ale mne z neznámého důvodu nejsou ve skupině D. Navíc nechápu, proč Jičín má hrát v polomoravské skupině, kde by to daleko více "slušelo" jihlavským družstvům. Omezení v D skupině o pražská družstva bude znamenat nejen km navíc ale především značnou časovou zátěž, neboť R35, tak jak zde zaznělo neexistuje a průměrná rychlost na silnici 35 se nedostává ani na 70 km/hod. Např výlez do Losin znamená tam a zpět cca 7 hodin cesty. To už je rychlejší dojezd třeba do Jihlavy. Docela rád bych viděl propočty, ze kterých se pro skupiny 2.lig vycházelo.

+0 /-0 | 25.05.2014 15:20

Zdeněk Janda

ad L.Palovský - abychom si porozuměli, moje poznámka nebylo postěžování , bylo to jen konstatování enlightened. Náš krajský předseda STK sháněl účast v HB , tak jsem mu odpověděl, že mám seminář v Praze. A Láďo,daleko raději. Nějak HB se mi zprotivil po 13 hodinových svazových Konferencí ,která jsem kdysi absolvoval za náš,ústecký, Kraj .Takže v pohodě smiley...

+0 /-0 | 23.05.2014 23:16

Zmestabileho

Ad Tobi: Prostě jste jenom zpytlíkovala komickou hlášku, nic více v tom nehledejte. Tohle se stane každému. Tyhle hlášky jsou vždy kořením všech písemných projevů, já je mám vyloženě rád...smiley. Berete tady všechno strašně moc vážně, omlouváte se, když není za co, mažete příspěvky, když není proč. Proč tahle upjatost...? Jinak vaše články si čtu velmi rád, a přeji, ať vám vydrží elán do téhle práce, a nenechte se otrávit osobní kritikou některých čtenářů, kteří si vás našli jako pro ně snadný terč.

+0 /-0 | 23.05.2014 16:23

Tobi

Tak jak ještě jinak napsat, že los pražských družstev teprve proběhne? Napsal to tu pan Záruba, já jsem to přidala na úvod článku, pražské týmy jsem vypsala pod článek...tak co ještě není jasné? Nebo to zase řešíte to y/i? Asi ano. Rozhodně bych si měla dávat pozor i v příspěvcích na pravopis. Souhlasím. 

+0 /-0 | 23.05.2014 15:58

Zmestabileho

Ad Tobi: "Rozřazení vyplívá z mapy..."laugh... Někdo by tady takové hlášky měl sbírat, a na Silvestra je všechny dohromady tady publikovat!

+0 /-0 | 23.05.2014 15:36

Tobi

Všechna pražská družstva se budou teprve losovat, alespoň tak jsem pochopila doplňující vzkaz pana Záruby. Rozřazení vyplívající z mapy je jen orientační. Losovat se bude tuto neděli.

"Pražská družstva ještě rozdělena nebyla. Jejich rozdělení se bude losovat na schůzi rozšířené STK tuto neděli v Havlíčkově Brodě. Zároveň toto jsou pracovní verze map a výsledné rozdělení může ještě doznat změn." Dodává na vysvětlenou předseda STK Ing. Petr Záruba. 

 

+0 /-0 | 23.05.2014 15:15

rubinstein

Proč už jsou některá pražská družstva přiřazena a některá se budou teprve losovat? V tom nevidím logiku. Proč se nelosují všechy znova?

+0 /-0 | 23.05.2014 15:03

sodik

Lama: Ten prohoz mezi skupinami BCD vypadá nejlogičtěji.

+0 /-0 | 23.05.2014 14:48

Ladislav Palovský

Ad Zdeněk Janda: Pane doktore, máte pravdu. Soukromě jsme si nějaké emaily již poslali, celkem je naplánováno 6 seminářů (to bych řekl, že je slušná porcička) a opravdu není v mých silách vyhnout se veškerým termínovým kolizím (mimochodem seminář v Praze byl zveřejněn ještě před termínem schůze rozšířené STK). Můžete se přece ještě zúčastnit v 15.6. v Brně, 11.7. v Pardubicích, 13.7. v Liberci nebo 18.8 v Plzni. Myslím, že Petr Záruba je na tom obdobně - takže prosím o pochopení, určitě se nejedná o "naplánovanou kolizi" - musíte si bohužel vybrat. 

+0 /-0 | 23.05.2014 14:30

P.Z.

Ano, zástupci Lokomotivy nám oznámili, že nebudou uplatňovat postup do 2. ligy. Stejnou informaci zaslal i zástupce TJ Baník Sokolov a tak toto družstvo bude nahrazeno ŠK Karlovy Vary.

+0 /-0 | 23.05.2014 13:19

Morphynista

Dotaz ke skupině E : V jihomoravském KP 1 bylo toto pořadí : 1.Loko Brno C , 2. Vinohrady Brno , 3. Orel Ořechov. V závěrečné zprávě David Ciprys uvádí, že do 2.ligy postupují první dvě družstva, ale Vinohrady tu chybí, zatímco Ořechov ve skupině E je. Znamená to, že Vinohrady 2.ligu hrát nechtějí ?

+0 /-0 | 23.05.2014 12:58

Lama

U 2. ligy E je chybka - právo hrát 2. ligu mají Vinohrady Brno, nikoliv Orel Ořechov. Kolují dost reálné zvěsti, že Lokomotiva odmítne postup z KP1, čímž pádem by pak v 2. lize opravdu byli 4 týmy z Brna a 1 z Ořechova, jak je na mapce, ale jeden z brněnských týmů rozhodně mají být Vinohrady :)

Jinak rozdělení vypadá velmi dobře, jediné, co mě napadá udělat jinak, je nějaké šachování mezi skupinami BCD, něco ve stylu B: +Jičín, +Jičín, C: +Praha, +Neratovice, D: +Jihlava, +Jihlava, což by ze skupiny C udělalo nejpohodovější skupinu ze všech a skupinám B a D by to nijak výrazně neuškodilo...je otázka, jak by se tahle změna líbila Jičínům a Jihlavám, do toho nevidím :)

+0 /-0 | 23.05.2014 12:57

Tobi

to Jedle: ano, je obsažen, ale místo Lípa není vyznačen na té mapičce. Tam jsou místo Lípa uvedeny Všestary. Takže aby se text názvu družstva schodoval s označenými místy na mapě, proto je to v závorce.  Z čeho byste jinak pochopil, že  družstvo ŠK ZVU Engineering Lípa "A"  = na mapě označenému místu Všestary?  Prostě název družstva nemá slovo Všestary v textu a Lípa není vyznačená na mapě. A takových případů je tam více. Tak aby bylo jasné, která družstva vlastně II. ligu hrají, uvedla jsem obě slova. I název z mapy v závorce i název družstva.

 

to Vuorin: stejný případ s Grygovem. Na mapičce je Grygov, tým skupiny F je A64 Galerie Atrax Přerov "B" . Na mapičce ale Přerov ve skupině F není. Rozumíte tomu? VOKD Poruba jsem opravila na "A". 

Jednoduše - místa označená na mapě se ne vždy shodují s názvy klubů, které postoupily, sestoupily, nebo zůstaly ve skupinách. Takže aby bylo jasné, co který puntík na mapě označuje (které družstvo) proto je ten údaj z mapy uveden za klubem v závorce. 

+0 /-0 | 23.05.2014 12:25

Vojtech.Mejzlik

23.05.2014 06:52 | kiklos

Já třeba zaujatý jsem, protože hraji za Vlašim. :-)  A třeba pro nás by ta Morava byla velmi nepříjemná. Odhadem si myslím, že náklady na odjeté kilometry a strávený čas, by od oka stouply tak na dvojnásobek. (A to mluvíme v teoretické rovině, v praxi je jedno auto hráčů většinou z Prahy).

Pro České Budějovice by to ale možná byla ještě horší situace. České Budějovice vs Frýdek-Místek nebo Orlová, to by byl ještě větší masakr. A odkomentovat to slovy že ČB to mají daleko všude je trochu alibistický argument :-) A vzhledem k opravám d1 a zimnímu počasí si nemyslím, že dálnice v tomto případě bude nějaká výhra, když se bude člověk v neděli pozdě odpoledne vracet když se vrací lidi domu a dálnice bývá zasekaná..

I když chápu, že Chrudim i Rychnov by taky možná radši na západ. Ale jak říkám, k Praze a  západu to je k nám určo blíž.  

+0 /-0 | 23.05.2014 12:13

V.Z,

Jelikož extra a první se měnit prakticky nedají, tak je vždy zajímavá druhá liga a letos vypadá docela dobře. Nenapdlo mě jak to vylepšit. Jinak VOKD ještě pokračuje? Já myslel že se ruší.

+0 /-0 | 23.05.2014 12:12

Jedle

to Tobi: U ŠK Lípa je název místa obsažen :-)

+0 /-0 | 23.05.2014 12:01

Vuorin

V II. lize F má být správně VOKD Poruba "A". Béčko sice má právo startu díky postupu z KP, zároveň však áčko spadlo z II. ligy, takže se písmenka upravují.

Další chybička je podle mě uvádět u Přerova "B" v závorce Grygov. Tým hraje v Přerově, ne v Grygově (aspoň letos hráli v takové malebné skautské klubovničce).

+0 /-0 | 23.05.2014 11:57

Tobi

Šotek na straně techniky. Snažím se to dát do pořádku. Vydržte prosím...

Snad už to je všechnoOK. Všechny příspěvky jsem vložila ručně, žádný nechybí. 

+0 /-0 | 23.05.2014 11:49

Tobi

23.05.2014 11:17 | Zdeněk Janda

hm,zase tu řádí šotek - 4 příspěvky pode mnou (i s mým) "zmizely" 

+0 /-0 | 23.05.2014 11:31

Tobi

23.05.2014 11:14 | Zdeněk Janda

ad Tobi - Zuzanko,detail. Pan P.Z. není čtenář (tedy je také),ale hlavně šéf Svazové STK, takže ten to má z první ruky  . Jen ten nedělní termín rozšířené STK v HB se shoduje s doškolením nových pravidel FIDE (+ obnovení rozhodcovské třídy) v Praze , takže to aby se člověk rozkrájel   ...

+0 /-0 | 23.05.2014 11:31

Tobi

 

to P.Z. Díky za vysvětlení. Vaši poznámku uvedu přímo do textu článku. 

+0 /-0 | 23.05.2014 11:31

Tobi

23.05.2014 10:30 | P.Z.

Pražská družstva ještě rozdělena nebyla. Jejich rozdělení se bude losovat na schůzi rozšířené STK tuto Ne v Havlíčkově Brodě. Zároveň toto jsou pracovní verze map a výsledné rozdělení může ještě doznat změn.

+0 /-0 | 23.05.2014 11:30

Tobi

23.05.2014 10:29 | Tobi

to cz593628: Všestary jsou uvedeny na mapce. Stejně jako u některých dalších míst. Také se neshodují s názvem družstva. Proto jsem také všechna družstva vyhledala  a u těch, kde není název místa obsažen v názvu družstva, dala místo uvedené na mapce do závorky. Aby se psaný text shodoval s mapkou. Bohužel, jak jste si mohl všimnout již v ranním vydání, takto zpracovaná byla Extraliga, I. liga a II. liga skupina A, B a C. Samozřejmě jsem dodělala i skupiny  D, E a F. Bohužel mi systém několikrát neumožnil přeuložení. Nakonec to včera večer vypadalo, že se finální verze konečně uložila ale ráno vidím, že je článku zase jen půl. Proto jsem článek stáhla, znovu předělala a doufám, že nyní se již zobrazuje v pořádku. Prahy ve skupině A a C, která kam přesně patří, se z návrhu nepodařilo vyčíst, viz. poznámka pod článkem. Tak budu ráda, když mi členové příslušných družstev doplní informaci, do které skupiny byli zařazeni.

+0 /-0 | 23.05.2014 11:30

Tobi

23.05.2014 10:20 | deVillante

Jaká netušená zákoutí a díry člověk najde na šachové mapě. Všestary nejsou na Slovensku? Obyvatele Mostů u Jablůnkova nepřesídlil Stalin za Kavkaz? To jsou mi ale novinky! Co je to, sakra, Lipovec? Brno není pouze obydlenou zatáčkou na Vídeň? Děvčín není sudeťáckej bordel?

+0 /-0 | 23.05.2014 11:30

Tobi

23.05.2014 07:40 | cz593628

Žádné Všestary 2. ligu nehrají, ve skupině D má být správně ŠK Lípa.

+0 /-0 | 23.05.2014 11:30

Tobi

23.05.2014 06:52 | kiklos

Dobrý den.

Jsem nezaujatý, nepatřím k žádnému týmu, jen ze zájmu.

U první ligy mě napadla alternativa, která je možná lepší: vyměnit ČB a Vlašim za Chrudim a Rychnov. Pokud si představím dopravu autem, pak R35 zatím neexistuje a je tedy pro Moravské týmy logickou volbou D1, u které leží Vlašim, a ČB jsou daleko odevšad. Naopak Chrudim a Rychnov jsou snadno přístupné po D11 a kromě KV jsou všechny týmy relativně blízko. Bylo by to ekologičtější :-)

+0 /-0 | 23.05.2014 11:29