Šestý den volna

26.04.2023 05:54 | Zahraniční zprávy

Již jen tři partie zbývají do konce. Karty jsou rozdány jasně. Pokud chce Ding Liren vynutit prodloužení, bude muset udělat 2 body ze 3 partií. Má na to dvakrát bílé figury.

Jenomže ta dnešní partie může být také "skoro poslední". Protože pokud to Ding přepískne a prohraje, pak Ianovi stačí udělat ve 13 partii remízu, což by s bílými figurami neměl být problém. Otázka zní, s jakou strategií Ding přijde? Bude hrát ostře už tu dnešní partii nebo pěkně pomalu "šmudlat" malou výhodu? To všechno dneska uvidíme. Myslím si, že pravděpodobnější je ta druhá varianta. Uvidíme. Jak se hrály některé rozhodující poslední partie minulosti v bojích o šachovou korunu, si "řekneme" poslední, sedmý den volna.PS.: Jedna malá kuriozita. Nejednou se mi na kompu stane, že mi nějaké písmenka vynechávají. No a nyní mám problém s písmenkem i. Někdy prostě nejde psát i, musím bušit, aby se i udělalo. A tak si zkuste představit, že píši slovo partie. Zkuste si představit a znovu přečíst článek, kdyby se ve slově partie nedělalo ono i.Kdo je v jaké náladě? Z tiskovky se zdálo, že více v klidu a pohodě je Ding Liren. Nezdá se mi, že by to hrál :-) Z chess24.com: Na otázku, co by na zápase změnil, odpověděl s úsměvem: "Teď si myslím, že turnaj může být ještě delší!" Ding byl v dobré náladě a plánoval využít den volna k tomu, aby vymyslel něco, čím by soupeře překvapil. Problém je ten, že jeho přípravné bleskové partie (na tento zápas) se dostaly na veřejnost. Nicméně to může být také jeden z "balvanů" pro Nepa, který se tak musí připravovat na více různých zahájení. Ding dále na tiskovce řekl: "...Samozřejmě, že se v posledních třech partiích pokusím zahrát co nejlépe. Zítra bude odpočinkový den. Mám více času si připravit nějaký extra nápad!"Nepo v tak dobré náladě nebyl, ale dostal veskrze idiotský dotaz: Zda má nejtěžší část zápasu za sebou. Na to Nepo odpověděl: "To si děláte srandu!" Nevím tedy, kdo tam klade dotazy, ale toto by snad nenapadlo ani 7 leté dítě. Jak to vidím? Jak už jsem psal u 11. partie, podle mne to Nepo "tak trochu zahodil". Na tiskovce se vyjádřil ve smyslu, že si myslel, že bude mít věžovku 3x2. A tah De2 tak nějak přešel s tím, že "nemyslím si, že by to bylo pro bílého něco extra" (volně přeloženo). No uvidíme. Spíše mi to přijde - tak trochu - jako v bajce o lišce a hroznech. Moje přání je, aby Ding vyrovnal a zápas skončil 7:7. Protože, jednak by to byl fantastický šachový zážitek (sledovat závěrečný tiebreak) a také bych si pak v neděli, 30.dubna, s chutí za komentoval, samozřejmě online :-)


Robert Cvek

Fotky: Pixabay 
4x 2159x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Magiland

zajímavé, pravděpodobnost komentovaného rapidu o víkendu (prodloužení) nám najednou prudce vzrostla :-) 

+0 /-0 | 26.04.2023 16:40

ddf

Dneska to Ding opet zmrvil nezahral 29.Sxg6. Jako takovy moznosti si nesmi nechat ujit. Bohuzel.

+0 /-0 | 26.04.2023 14:07

xdavx x

tak on to zmrvil i nepo.... 

+0 /-0 | 26.04.2023 14:08

ddf

Jo. Uplne si nabehl na vidle. Ten tah f5 nechapu. Bylo jasny, ze po Vxe6 je ta pozice v troskach. Pritom Nepo mel vic jak 19 minut na 5 tahu. Nechapu, ze to pocital tak povrchne.

+1 /-0 | 26.04.2023 14:50