Seniorské tituly rozdány

26.08.2014 07:22 | Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů 2014

V Rychnově nad Kněžnou proběhlo Mistrovství republiky seniorů. Z titulu se radují Malinovský, Sejkora, Zeman a Zámečník.

Přes 150 hráčů ve třech samostatných turnajích bojovalo v Rychnově nad Kněžnou o čtyři seniorské tituly Mistrů republiky.

FM Vlastimil Sejkora byl nejsilnějším hráčem festivalu (Zdroj: Oficiální stránky)

Titul v turnaji pro kategorii nad 50 let získal Petr Malinovský. Celkově skončil jako druhý, ale vítězný Sergej Shilov reprezentuje Ukrajinu. Malinovský se stal zároveň prvním vítězem této nově zavedené seniorské kategorie.

53Lorenc OldřichCZE20812101TJ Štefanydes Polička6.036.5

V turnaji pro hráče nad 60 let zvítězil bývalý předseda Šachového svazu FM Vlastimil Sejkora. Jedním z jeho největších konkurentů byl celkově druhý Petr Mlýnek, který mohl startovat i ve starší kategorii nad 70 let.