Šachový národ sobě

21.04.2013 11:21 | Soutěže družstev 2012/2013

Svá finálová jedenáctá kola mají před sebou obě skupiny 1. ligy. Na východě je již o postupujícím do příštího ročníku extraligy rozhodnuto, slaví Karviná. V západní skupině definitivum ještě nepadlo, vše má ve svých rukou tým Holdia Praha.

Váš prostor pro rychlé výsledky za soutěží družstev všech úrovní. Dejte vědět z průběhu a nezapomeňte na závěr připojit konečný výsledek. Pro ucelené reportáže můžete nově využít, pokud jste registrovaní, vložení uživatelského článku.

1. liga skupina západ - los 11. kola

11. kolo - 21. 04. 2013
2222 ŠK Polabiny A-ŠK Sokol Vyšehrad
TJ Slavia Hradec Králové-JOLY Lysá nad Labem B
TJ Pankrác-Sokol Praha - Vršovice
ŠK ERA Poštovní spořitelna-TJ Sokol Praha - Kobylisy
ŠK Holdia DP Praha B-QCC České Budějovice
1. Novoborský ŠK B-ŠK AD Jičín


1. liga skupina východ - los 11. kola

11. kolo - 21. 04. 2013
ŠK Gordic Jihlava-2222 ŠK Polabiny “B“
SK Slavia Orlová “A“-ŠK Caissa RHEA Třebíč “A“
Slavia Kroměříž “A“-Beskydská šachová škola o.s. “B“
ŠK Duras BVK Královo Pole “A“-ŠK Zlín “A“
A64 PROCLIENT Grygov “B“-Tatran Litovel “B“
Šachový klub Karviná “A“-ŠK Staré Město “A“

Průběžné výsledky a tabulka

36x 5115x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (36) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Zdeněk Janda

re paulz - 8 remiz jsem už  zažil za 10 min smiley.

re lykan - je to úsměvné,frašku mohu udělat naprosto ze všeho , co je současně k dispozici,  např. ze Sofie sad.  Jen jsem na to dříve upozorňoval,ten návrh 3 soupisek měl vypadat úplně jinak, než jak schválila svazová Konference v HB ( mělo být omezení počtem povinných partií )  . Připomíná to naší politiku, kdy možná dobrý návrh vlády změní pozměňovací návrhy parlamentu v naprostou frašku  angry.

+0 /-0 | 24.04.2013 21:48

paulz

To Lykan: vidíš to moc černě. Třeba tři soupisky udělají některé soutěže zajímavější a že by soutěže byli kvůli to neregulérní? Proč-pravidla jsou stejné pro všechny. Samozřejmě kdo má víc peněz je na tom líp, ale tak je to i při dvou soupiskách.

Jinak není větší frašky v soutěži družstev než když po 30 minutách skončí všech osm partií remi.

+0 /-0 | 24.04.2013 21:29

lykan

Jo, jasně, na to mají kluby nezpochybnitelné právo, udělat ze soutěže frašku :), především nově schválené povolení být na třech soupiskách je vztyčený prostředník vůči regulérnosti soutěží družstev! Ale je to demokraticky odhlasovaná změna, budu to respektovat  :). 

+0 /-0 | 24.04.2013 14:10

ELOminator

Jak už tu bylo řečeno - není problémem nasadit sestavu s náhradníky, na to má každý klub právo a je to na jeho uvážení koho nasadí. Problém jsou domluvené výsledky třeba i ve velmistrovské sestavě.

+0 /-0 | 24.04.2013 10:19

paulz

Osobně myslím, že se podobné poslední kola budou opakovat i v příštích ročnících soutěží. Pokud se na takové sestavě nedomluví oba týmy což je krajně neslušné k ostatním družstvům a hlavně nesportovní je po tom vlastně každého houby. Vše je podle pravidel-na sestavě nejsou uvedení náhradníci pro srandu a plným právem každého oddílu je postavit sestavu pro zápas dle vlastního uvážení.

+0 /-0 | 24.04.2013 09:41

capjar

to paulz: Asi tak. smiley

+0 /-0 | 23.04.2013 23:24

paulz

To vdudek: cituji:Na východě funguje nějaká spolupráce Karviná - Staré Město, nebo vidím svět příliš černě?

Dle mého názoru jde o jmenovité napadnutí dvou týmů, že se prostě domluvili.

cituji: Jen jsem chtěl poukázat na to, že Karviná nenastoupila ve slabší sestavě (což by se dalo pochopit), ale v sestavě značně vypráskané, což umožnilo záchranu Starému Městu.

Staré Město se zachránilo je jen díky tomu že vyhrálo. Jak by zápas dopadl pokud by Karviná nastoupila v plné sestavě je otázka-ale tvrdit že by SM se v tom případě nemohlo udržet je hrubá neůcta k hráčům SM.

No a pokud s mých příspěvků vyplynulo, že jsem při zápase byl tak rozluštit nick se taky dalo smiley

 

 

+0 /-0 | 23.04.2013 16:24

lykan

Bude zábavné číst komentáře v diskuzi, až v první lize nastoupí v posledním kole tragická sestava, protože mistři nemaj čas, musí zachraňovat déčko :), a tak za ně v lize zaskočí právě ta běžná sestava z déčka. To pak nepůjde jen o odevzdané body, ale i o skóre.

+0 /-0 | 23.04.2013 15:25

vdudek

paulz: Opravdu netuším na jakém základě jsem si měl vydedukovat, že nick paulz je ze SM?

Jinak k mému úplně prvnímu příspěvku - rozhodně nebyl myšlen jako někoho obviňující, jen měl být provokativní, což se myslím podařilo...

 

Pavel Ch: Je mi jasné, že na toto STK byla, je a bohužel nadále bude, krátká sad

Tři hráči na soupiskách se mi z principu také nelíbí, ale vzhledem k počtu mládeže v našem oddíle nám toto pravidlo bude velmi užitečné, je tu možnost napsat mládežníky i do vyšších ligových soutěží, aniž by přišli o pravidelné nastupování v soutěžích nižších a zároveň přitom "ochutnali" i vyšší soutěže...

+0 /-0 | 23.04.2013 14:44

capjar

to Pavel Ch: Zajímavý postřeh. yes

to Paulz: Myslíte, čím větší elo, tím větší hulvát ? no

+0 /-0 | 23.04.2013 12:45

paulz

To vdudek: pokud by jsi nenapadl přímo Karvinou a Staré Město o vzájemné spolupráci a napsal jsi že se Ti nelíbí jak se nastupuje v posledních kolech klidně by jsem s Tebou souhlasil. Je jasné že už třeba ve zmińované Mor. lize se rozhodovalo o sestupujích v oslabených sestavách těch kterým už o nic nešlo-ať již zmiňovaná Karviná, Duras Brno v nejslabší sestave za celou sezónu proti Zlínu nebo i nic moc sestava F-M proti Kroměříži. Jenomže ať se to člověku líbí nebo ne je to prostě poslední kolo a nevidím nějaký velký důvod aby družstva kterým o nic nejde prostě nešetřili. A navíc hráčům se skutečně moc na poslední kolo nechce.

Jinak moje přezdívka na webu paulz vychází s mého jména-takže místo konspirací o spolupráci prosím trochu zapřemýšlej kdo to asi ze SM je.smiley

+0 /-0 | 23.04.2013 11:11

Pavel Ch

Máte pravdu, takto "postiženým" týmům i nezávislým pozorovatelům se to nelíbí. Ale co s tím? Bez návrhu řešení si o tom můžeme povídat. Přiznám, byť o nic nešlo, nic neovlivnilo, mnozí hráči našeho týmu po záchranářských bojích před lety nechtěli jet na poslední kolo do zachráněného Boru, tak v pěti, domácí byli lepší,  kapitán domácích donutil alespoň sedm.

Řešíme to od té doby tak, že se již třikrát zachraňujeme v posledním kole. To trošku s nadsázkou,  letošní tým by se bez problémů sešel, kdyby o nic nešlo.

--

Ale vážně. Jsem rád že jste to napsal. Bude však hůř. Byl to můj jeden z argumentů na konferenci proti třem soupiskám. Hráči v závěru budou hrát, kde potřeba. A nejen to, že (ne)sportovně ovlivní. Na začátku "doma" slíbí, že budou hrát, že jen, když o nic nepůjde, tak jinde a požádají o dvě hostování. Samozřejmě, nemusí mu podepsat, ale... buďme na zemi..   A pak to již nedá kapitán dohromady v závěru vůbec. Naštve se, odradí ho to od práce a protože bývá i jediným v klubu kdo se o něco stará, může to pokládat i kluby. Možná to vidím černě, ale něco na to bohužel do budoucna bude.  Na konferenci vyhráli zastánci 3 soupisek.

Argumentovali jen předseda STK, já a snad dva, abych nekřivdil. Proti veliká přesila. Vypadalo, že to projde 90%:10%. Nakonec hlasování 30:20 pro změnu mne překvapilo, že se odpůrci změny více nepřipojili.

+0 /-0 | 23.04.2013 09:40

ELOminator

Omluva se přijímá a o penězích to je. Kdyby se za každý vyhraný zápas braly od svazu tučné prémie respektive kdyby nemuseli za každý odehraný zápas vyplácet svým hráčům tučné prémie, tak by sestava vypadala jinak.

U nás to není o penězích, všichni hrajou z čirého nadšení (nebo z čirého soucitu?). Tam je problém sehnat během sezony 8 hráčů a na konci, když už o nic nejde, je to pro kapitány 3x složitější.

 

+0 /-0 | 23.04.2013 08:13

vdudek

paulz:

Tak možná jsem analfabet, i když toto tvrzení jsem nikde nepsal, ale alespoň tu nevystupuji anonymně.

Omlouvám se všem, které jsem pobouřil tím, že jsem poukázal na něco, co se mi nelíbí. Obhajovat to totiž tím, že je to běžné a nedá se s tím nic dělat, se mi nejeví jako moc šťastné. Ano, bohužel je to běžné, ale rozhodně se s tím něco dá dělat, jen se musí chtít. Toto není o penězích, ale o fair play a morálce.

+0 /-0 | 23.04.2013 07:37

paulz

To vdudek: jestli Karviná nastoupila ve slabé nebo ještě slabší sestavě je problém jenom Karviné resp. jejich sponzora. Mnohem lepší ze sportovního hlediska než aby nastoupili v silnější sestavě a v pár tazích zápas skončil 4:4 jak koneckonců se stává v soutěžích a nejen našich naprosto běžně. Jinak ještě kolem 14:30 nebylo vůbec jasné jak zápas dopadne. No a tvrdit, že pokud by byla Karviná v silné sestavě musela by ze SM vyhrát může jen šachový analfabet.

+0 /-0 | 22.04.2013 18:40

pawel

To byly doby.....

Dnes sice naši kopálisti vydřeli  1:1 s Luxemburskem, ale před 20 lety, v  roce 2004, si představte, děti, že naši si zajistili postup ze skupiny na Euru po dvou zápasech. A trenér postavil proti SRN béčko, úplné béčko, bez jedničky v brance, jen dva hráče základu tam nechal. Co mohli Nizozemci dělat, chtěli, abychom  vyhráli, aby měli oni šanci postupu s námi. Kdybychom prohráli, zdůvodnil předem trenér, že se všichni budou ptát kam došel s mančaftem v play-off, ne o kolik vyhrál skupinu, tak je nechal odpočinout. A přestavte si, děti, že béčko ČR porazilo SRN. To byly doby...

+0 /-0 | 22.04.2013 17:38

ELOminator

No jak říkám, žádné praktické řešení neexistuje.

+0 /-0 | 22.04.2013 17:25

Honza Hučín

ELOminator: Jediným účinným řešením je play-off, tam vypuštěním zápasu poškodí tým jen sám sebe. U systému každý s každým by pak musely být peněžní prémie za každou výhru, jako je to v Lize mistrů - a i tam se stane, že postupující tým v posledním kole přijede k outsiderovi s náhradníky.

Jinak v dlouhodobém měřítku se tyhle věci samy srovnají, jeden rok máte kliku na los, druhý smůlu.

+0 /-0 | 22.04.2013 15:56

ELOminator

V každé soutěži dochází na konci k tomu, že někomu o něco jde a někomu jinému už o nic nejde. Otázka zní - jak tomu zabránit? Odpověď neznám.

+0 /-0 | 22.04.2013 15:51

vdudek

paulz:

Tomu nerozumím, co na tom mění to, že jim stačilo půlit. Jen jsem chtěl poukázat na to, že Karviná nenastoupila ve slabší sestavě (což by se dalo pochopit), ale v sestavě značně vypráskané, což umožnilo záchranu Starému Městu. Protože Karvinou v této sestavě bychom porazili možná i my z posledního místa smiley

Martin Vaculík:

Pozitivní motivace? Ošemetná otázka, známá i z jiných sportů. Proti pravidlům to asi není, ale je to hodně diskutabilní. Jinak nejsilnější možnou sestavu bych neočekával, ale nějakou solidní ano...

+0 /-0 | 22.04.2013 15:01

pawel

Jak bychom se stavěli k "pozitivní motivaci"?

... asi jako k pozitivní diskriminaci.smiley

A jak bychom se stavěli k tomu, kdyby Holdie vyhrála minulé kolo a o nic by jí včera nešlo. A tak Budějovičtí by vyhráli. To by tu bylo příspěvků, že to není možné....

+0 /-0 | 22.04.2013 11:34

Martin Vaculík

Zajímalo by mě, jak byste se stavěli k pozitivní motivaci? Kdyby někdo ze zachraňujících se družstev Karviné např. nabídl, že zaplatí gáži jejich 3 hostů, aby i v zápase, kdy o nic nejde, nastoupila stejně silná jako v ostatních zápasech. Upřímně řečeno, za rozhodnutého stavu se nejsilnější možná sestava rozhodně očekávat nedala...

+0 /-0 | 22.04.2013 10:19

paulz

Starému Městu stačilo půlit při jakýchkoliv výsledcích ostatních družstev.

+0 /-0 | 22.04.2013 08:39

Pepa Kratochvíl
Spíš Brno a Karviná díky svým ekonomickým sestavám,hodně pomohly zachraňujícím se týmům. A že SM v tu chvíli nepotřebovali výhru, to bych netvrdil, při prohře by spadli.
+0 /-0 | 21.04.2013 23:27

martinzjihu

No na východě zaápletka o sestup a na západě o postup, Holdia poslední 2 kola pouze bod,

to nechtěla postoupit?????? Nebo Budějice tak podcenila??????????

+0 /-0 | 21.04.2013 23:02

paulz

Soutěž byla bohužel brzy rozhodnutá-rozdíl byl taky hrát třeba s Orlovou kdy měla šanci na postup nebo v posledních kolech bez dvou velmistrů...To jsou prostě soutěže družstev.

+0 /-0 | 21.04.2013 21:55

vdudek

Já to s tou spoluprací nemyslel až tak vážně smiley Spíš to byl takový povzdech nad sestavou Karviné, která mi přišla unfair oproti ostatním, zachraňujícím se, týmům. Ekonomiku samozřejmě chápu, jen jsem si představil svůj tým na třetí pozici odzadu wink Toto je holt úděl posledních kol, když už je soutěž rozhodnutá...

+0 /-0 | 21.04.2013 21:38

paulz

To VDudek vidíš svět moc černě-v případě nějaké spolupráce by zápas skončil remízou po hodině a domací mohli v klidu oslavovat postup a SM záchranu. Jinak se hrálo zhruba do 15 hodin a zápas skončil vítězstvím SM, který takový výsledek vlastně ani nepotřebovalo. Že domací nechali zahrát si náhradníky je jejich volba....

+0 /-0 | 21.04.2013 21:20

nika

No já bych řekl, že se jedná "pouze" o peníze. Karviná postavila "ekonomickou" sestavu, zahráli si náhradníci a prostě prohrála.Např. Brno určitě mohlo postavit taky silnější sestavu,ale prostě šetřilo finance,

 

+0 /-0 | 21.04.2013 21:16

vdudek

Na východě funguje nějaká spolupráce Karviná - Staré Město, nebo vidím svět příliš černě? blush

+0 /-0 | 21.04.2013 20:54

Smajzr

Tak potvrzeno:
Holdia - C. Budejovice 3 - 5 ! a do Extraligy postupuje ERA Poštovní spořitelna

+0 /-0 | 21.04.2013 16:35

Smajzr

Pankrác - Vršovice 6 : 2
ERA - Kobylisy  5,5 : 2,5
Novoborský - Jičín  3,5 : 4,5
a podle stránek ERY prý vedou Budějovice nad Holdií 4:3, což by znamenalo postup ERY do Extraligy. Samozřejmě si ale počkám na skutečně nahlášený výsledek.

+0 /-0 | 21.04.2013 16:29

mravecuk

1.liga západ:

Polabiny - Vyšehrad 5-3.

Sestupují tedy tři Prahy :Vršovice, Vyšehrad a Kobylisy.

+0 /-0 | 21.04.2013 16:29

lykan

Hradec - Lysá B 3,5:4,5

+0 /-0 | 21.04.2013 16:15

Petr Boleslav

1. Novoborský "B" - ŠK AD Jičín - vidím to tak na 3:5

+0 /-0 | 21.04.2013 15:26

bartosjan

ERA A vede nad Kobylisy 3:1, průběžná reportáž na www.erachess.cz.

 

+0 /-0 | 21.04.2013 13:37