Ruský utečenec

17.06.2016 12:37 | Open Teplice 2016

Teplice vstupují do finiše, od peletonu se oddělil velmistr Vorobjov. Dnes na programu pikantní souboj dvou nejlepších Čechů, Černouška se Štočkem.

Pojďme se na partie podívat pěkně od Adama. Nejprve rychle odškrtneme partii na prvním stole – velmistři DaninMovsesianem byli dost smírně naladěni a vylezla z toho bezkrevná školometská remíza v teoretické variantě. O to více se však bojovalo na ostatních deskách, nezkrotný hlad po vítězství předvedl zejména Jevgenij Vorobjov, který dokonce černými přejel Paraguayce Bachmanna jako by se jednalo o exhibici.

Bachmann vs. Vorobjov (zdroj: Teplice Open)

Chirurgická práce s vlastními figurkami těsně před časovou kontrolou poslala Vorobjova do průběžného vedení s půlbodovým náskokem, který dnes jistě bude (tentokrát má dokonce bílé figury) navýšit a utéct zbytku pole dočista.

-
. kolo -

Právě zítřejšímu Vorobjovovu soupeři – Solodovnichenkovi - se taktéž podařilo zvítězit – v nikoliv bezchybné partii, která rozhodně stojí za přehrání, protancoval svým králem celý parket, až přinutil IM Kanmazalpa složit zbraně. Má však na kontě o půl bodu méně a proto, že Alexandr Beliavsky měl proti Van Foreestovi pěšce navíc, kterého však neuplatnil, se Vorobjov na prvním místě osamostatnil.

Srdce divácké obce musela jistě zaplesat při pohledu na desku číslo šest – Jiří Štoček rozebral Omera Reshefa z Izraele na atomy za ani ne 25 tahů. Vyhrál také Lukáš Černoušek, jehož partie bohužel přenášena nebyla, vítězství s katem Hoffmannem (má na svědomí třeba velmistra Postného) ale jistě potěší. Úspěšně také zahrál Pavel Šimáček, když právě s Postným udržel dost nepříjemnou koncovku.

-
. kolo -

Jiří Štoček po zásluze hýřil dobrou náladou (zdroj: Teplice Open)

Střídavě oblačno máme v nižších patrech tabulky. Nejmasivnější přírůstek zatím zaznamenává Jiří Liška, jenž zatím prohrál pouze v prvním kole s GM Movsesianem. Již osvědčenou značkou je pro české mladíky Gabor Nagy – po Janu Rubešovi jej včera vyškolil Jan Mikeš, s ratingem performance o 300 bodů menším, než je jeho osobní koeficient, moc spokojený nebude. Pokud Honza Mikeš zaskóruje v posledních třech kolech, má stále dobrou šanci si uhrát normu mezinárodního mistra, v Teplicích ale nikdo nikomu nic zatím nedaruje zadarmo.


text a komentář: IM Tadeáš Kriebel


Odkazy

Web turnaje

Startovní listina a výsledky na Chess-Results

Online přesmos

1x 2885x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
18.06.2016 12:38 | Josef

Pěkné okomentováno.