Rozhodující kolo ME - ŽIVĚ s Eliškou a Martinou

20.11.2023 06:41 | Domácí zprávy

Rozhodující kolo ME 2023 Česko - Norsko komentují dvě velké české šachové osobnosti. Paní Eliška Richtrová a Martina Kořenová. Dnes od 15:00 držme našim palce a koukněte na vše v živém přenosu.

146x 11253x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (146) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Kamil Mihálik
Nie je to paradox? Mužstvo, ktorému veril málokto, skončí ďaleko v TOP10 možno až TOP 5, keď budú výsledky priaznivé inde!!! Bude asi naj umiestnenie za posledné roky... Ja ďakujem za to chlapom. Sú to iní borci. Tiež kapitánovi, ktorý má víťaznú auru haha. Musel plávať v mladosti v hnoji, že má toľko šťastia. :D Raz Nový Bor, teraz česká repre vysoko..
+4 /-3 | 20.11.2023 20:19

HumphreyvanWeiden

Velká gratulace našim, navzdory únavě to zahráli skvěle. Škoda jen, že poslední deska byla výkonostně jen průměrná, jinak tam mohla cinknout medaile.

Jen pro srovnání, Perfo po 8.kole: Navara 2645, Van 2632, Žilka 2658, Vykouk 2469 a Stalmach 2426. Ten rozdíl 200 bodů Ela je do očí bijící. Hrát tam Michalík, Štoček, atd. byly by výsledky asi lepší. A hráči nahoře by si odpočinuli.

+6 /-10 | 20.11.2023 20:34

honzales77

„Kdyby byly v prdeli ryby,nepotřebovali bychom rybníky“

+7 /-3 | 20.11.2023 20:46

Praktickysach

Na kdyby se nehraje, evidentně zkažená nominace. na 4.desce se uhrálo pouze 50% a přitom na čtvrté desce se měly sbírat body .

+3 /-4 | 20.11.2023 21:09

lubomir1959

Hodnotit se nemá s horkou hlavou. Byť k jednání kapitána mám řadu výhrad, včetně výběru hráčů, na skutečnosti, že naši hráči nezklamali, to nic nemění. Nečekal jsem až tak dobré umístění, tipnul bych před ME tak cca +- 15. místo. 5. místo je bez debaty úspěchem, a to bez ohledu na to, že toto ME bylo slaběji obsazené. Těžko mohu já hodnotit nebo dokonce kritizovat (byť velká škoda některých chyb, které nás připravily o ještě lepší výsledek) výkon našich jednotlivých hráčů, když jim šachově nesahám ani po paty. Když si navíc uvědomím, že David a Van krátce před ME hráli těžký turnaj a pak museli hrát bez střídání, klobouk dolů před nimi. Obdiv zaslouží i Štěpán Žilka, jen se potvrdil můj názor, že kdyby hrál v Chennai, možná by výsledek týmu byl nejméně o řád výš…a mladí? Ani jejich výsledek a hra mě nezklamaly, skoro bych napsal, že ukázali, že se s nimi dá počítat, pravda, hlavně Richard ještě má rezervy, ale probůh, je mu 17…zaslouží oba mladí uznání.

+0 /-1 | 21.11.2023 09:49

Budějovičák

Pánové Koutný, Plát, Cvek etc. tu psali, jaký to bude výbuch, když kapitán Boleslav nepostavil staré veterány (Hráček, Štoček, Babula) nebo problematické hráče (Plát, Michalík), a ejhle je to nejlepší umístění české reprezentace za mnoho let. Jsem teď zvědavý, jak dopadne zítřejší soud. Jestli se pan Koutný seknul stejně jako s tímto ME, tak aby rozbil prasátko :-)

+4 /-3 | 20.11.2023 22:48

Petr Koutný
Je dobře, že jste zvědavý. Taky vám budu zítra držet palce, ať máte co největší radost. Ale nekažte si radost už dnes a v tomto článku. Na to dostanete prostor už brzy, slibuji.
+3 /-2 | 20.11.2023 22:59

Petr Koutný

Ani nevíte, jak mě dnešní úspěch našich těší. Když jsme zachraňovali tyto stránky, bylo to otázkou života a smrti nss. Pravděpodobnost, že je už neobživíme byla větší, než že se nám to podaří. Ty stránky v té době byly v klinické smrti. 

Kouknu se na tyto stránky dnes. Podívejte se kolik je tady během ME komentářů! Kolik mají články denní sledovanost! 

Tyto stránky už mají našlápnuto brzy překonávat rekordní čísla nss v jeho nejlepších letech! Věříme, že jestli se nám podaří naprogramovat naší největší výzvu, která je mnohem větší, než byla záchrana těchto stránek, pak čtenost vyskočí desetkrát i stokrát. 

 

Stále ale máme společný jeden sen. Udělat z těchto stránek to nejlepší místo, kde budou lidi žít šachami a šachy budou žít lidmi. Podívejte se na to, jak ty stránky dnes vypadají a jak jsou živé. Můžete se mnou souhlasit, nesouhlasit, můžete mě nesnášet, či kritizovat, ale to je tak vše, co s tím uděláte. Není nikde u nás, nebo na Slovensku něco, co by se ani zdaleka přibližovalo nss. Díky. 

+4 /-3 | 20.11.2023 22:08

Semod
Pane Koutný, tak jak jsem Vám slíbil, tak se po tom honu připomínám... Semod... Možná konečně si kapitán české reprezentace a spolu s ním i VV ŠSCR přiznají, že reprezentace je důležitá a to nejenom pro šachové fanoušky. Nominovat úmyslně né nejlepší hráče, je v současnosti nejenom hazard s dobrým jménem šachové hry, ale i hazard, který nakonec může vyjít české šachy poměrně draho... Pane Koutný, protože se zajíci počítají až po honu, tak proto jsem si Vaše slova pečlivě uložil. Reprezentanti nám nejen výsledkově ostudu určitě neudělají a já se Vám po honu určitě připomenu. Šachu zdar. 1 /-0 Odpovědět | 27.09.2023 16:55
+9 /-4 | 20.11.2023 20:51

Petr Koutný

Tím chcete říct, že kdyby tam byl lepší výběr, který tam mohl být, nebylo by to ještě lepší? Ano, je to parádní úspěch hráčů. Protože toto uhrát s takovým kapitánem je skoro sportovní zázrak a mám z toho radost stejně jako vy. Přesto stále tvrdím, že kapitán by měl mít respekt k lidem, co reprezentovali naší zem roky a měl by se k nim i tak chovat a měl by vždy brát to nejlepší co má. Protože já pak můžu říkat, že to mohlo být ještě lepší. Takže si nikdo neodporuje. Za rok je Olympiáda a jsem zvědavý, kdo bude reprezentovat a jak to dopadne. Protože jedna vlaštovka jaro nedělá. Jak jsem psal, čas ukáže a jsem si jistý, že čas mi dá za pravdu. 

+3 /-8 | 20.11.2023 21:15

N. Očník

Ne, nebylo by to lepší. Bylo by to zcela jistě horší. Leda byste dokázal opak.

+1 /-1 | 20.11.2023 22:00

Semod
No comment.
+4 /-1 | 20.11.2023 21:29

Pavel Ch

Je to tam 5.místo, rekord ME, supr Bolek + tým! Překonáno 6.místo. Za rok třeba bude první desítka, která nikdy na olympiádě nebyla, (samostatná ČR 11.místo Turín). "Mág" asi zůstane.hats off

 

+2 /-0 | 20.11.2023 21:39

Petr Koutný

Pavle, někdy si říkám, jestli i čteš, co píšeš. 

+0 /-1 | 20.11.2023 21:42

Pavel Ch

Ano a navíc nerozporuji, že jsi Ty, Vojta, Peter ze srdce fandili, psal jsem to níže. Souhlasím i s Tvým a Vojtovým... "čas ukáže".

+3 /-0 | 20.11.2023 21:44

Petr Koutný

Budu se opakovat, ale chci to napsat. Je lež psát, že jsem nefandil českým hráčům. Protože, když se daří reprezentaci, máme tady stovky komentářů denně, máme živé přenosy, které sledují tisíce lidí. Máme rekordní prodeje knih a přihlášky na MČR Amatérů. Co víc si můžu přát, než v před Vánočním čase takový úspěch?! Pro RP šachy jsou tyto dny vrcholem roku a to ve všech číslech...Kam se podívám, je to výborné a víte proč?? Protože se daří reprezentaci a mají výsledky!

 

Když to otočím. Kdybych sem si přál neúspěch, pak to logicky bude znamenat nezájem čtenářů o videa a články. Bude to znamenat menší hlad po šachách a pocítíme to v e-shopu a koho budou zajímat knížky a šachy, když šachy člověka jen zlobí? Kdo by se díval na přenos, kde by se hrálo o poslední místa? proč by sponzoři sponzorovali RP šachy, kdyby šachy nikoho nezajímali? Nám nikdo nedá nic zadarmo.  Proč bych si toto vše přál a nám škodil? 

 

Právě naopak, já si přeju mít českého mistra světa, já si přeju vyhrát olympiádu, já si přeju aby naši hráči hráli Wijk a další světové turnaje. Já si přeju úspěch českého šachu. Protože s tím úspěchem českého šachu roste popularita šachu a my získáváme jako největší hráč na mediálním českém rybníčku větší a větší úspěch. Máme díky dnešnímu úspěchu rekordní čísla na Youtube, podívejte se na nss, jakou má čtennost a kolik má denně komentářů! Nestíháme balit knížky, jak výborně se prodávají. RP šachy potřebují ke svému růstu a plnění snů úspěchy českého šachu a né naopak. 

 

Proto, kdo říká opak, pak neví o čem mluví. RP šachy stojí apadají s tím, jaký je zájem o šachy a protože jsme každý rok dál a dál, ještě jednou to zopakuji, byl bych sebevrah, kdybych si přál neúspěch RP šachy. 

+5 /-1 | 20.11.2023 21:25

lykan

Srát na takový blbečky. Ať se tihle Chrzové, Semodové a podobní dementi chytnou za ruce a točí se vesele dokola jako Láznička s tou slečnou na videích na youtube...

+2 /-2 | 20.11.2023 21:27

Petr Koutný

Souhlasím s tebou. Oni nechápou, že kdybych si přál neúspěch, kdo by se pak díval na denní videa z ME? Kolik lidí by se dívalo dnes na živý přenos, kdyby jsme hráli o poslední místo? Kolik komentářů by bylo dnes na nss, kdyby jsme byli poslední?! 

Já potřebuji, aby se českému šachu dařilo a čím víc, tím lépe. Protože pak se bude dařit i RP šachy. My si nemůžeme dovolit točit videa pro deset lidí a psát články pro třicet lidí. My si nemůžeme dovolit vytisknout tisíce knih a neprodat je. My si nemůžeme dovolit jediný neúspěch. Proto potřebujeme úspěchy. 

Potřebuji aby se šachům u nás dařilo. Potřebujeme aby lidi sledovali šachisty a jediné co lidi láká je úspěch!  Nepřál jsem si dnes, aby hrál Magnus, protože by nás třeba porazil. Ale přál jsem si, aby hrál Magnus protože by to byly další rekordní čísla. 

Vždy se pousměju tomu, kdy mě obviňuje z opaku. Podívám se na jejich komentáře, pak se podívám na dnešní čísla a řeknu si....krásný den...věřte mi, dnes to byl krásně rekordní den ať se dívám kdekoliv, kde mě to doopravdy zajímá. 

+0 /-1 | 20.11.2023 21:38

Rubinus

Velká klika, ale zároveň i potvrzení toho, jak moc je důležité to, čemu se v počítačových hrách řiká team spirit. A minimálně Vykouk potvrdil, že je schopný zaskočit. Mimochodem nehraje za Bor, ale za Lysou, což některým možná nabourává jejich teorie.

Gratuluji hráčům a kapitánovi rovněž

+11 /-0 | 20.11.2023 20:50

Rubinus

A hlavně se mohu zasmát starším komentářům, které zde byly k vidění již po vypsání nominace. Ať již to byli nějací anonymové, šachisté bez aktivního členství ve svazu, hráči slabší, silnější, mistrovské, nebo i vyšší úrovně. Jmenovat nemusím, jistě se poznají.

+2 /-0 | 20.11.2023 21:31

Petr Koutný

Gratulace hráčům k výbornému výsledku s tak špatným kapitánem. Mít tam ještě lepší hráče, mohli jsme mít i medaile. Ale protože reprezentace není prioritou tohoto svazu, tak pro mě je to krásný pocit vidět úspěch našich hráčů. Ještě jednou škoda, že tam byl Bolek. Kdyby nebyl, mohlo to být ještě lepší. Nevadí, snad příště. 

+2 /-11 | 20.11.2023 21:12

tiplaik
Polaci asi pujdou před nás
+0 /-0 | 20.11.2023 21:04

ciki333

Petr Boleslav vyzařuje jakési fluidum, auru chcete-li, a umí proměnit hroudu hlíny v drahý kov. Kdyby fotbalová reprezentace potřebovala nový impuls po mdlých výkonech, nabízí se místo Jardy Šilhavého dosadit na pozici trenéra pana Boleslava. Je šumák, že kopaná se moc nepodobá šachu...Bolek by ke zlatu na OH dovedl i vodní pólisty...

+1 /-1 | 20.11.2023 20:54

Pavel Ch

Bolek je prostě mághats off

Dokázal s klubem v Evropě, proto mu byla svěřena repre.

A on udělá (asi) rekordní umístění. 

ME nebylo slabší minulých, dle sestav prvních 15 týmů jen nepatrně. 

Rusové doplnili jiné krajiny, které tak mohutně posíli.

+7 /-0 | 20.11.2023 20:47

ciki333

Nezbývá mi, než hluboce smeknout pomyslný klobouk před osobou, kterou v oblibě nemám - Petrem Boleslavem. Ustál tlak a jím zvolená strategie se ukázala býti geniální...Rozhodla 4. deska! Bolek se tímto úspěchem navždy zapsal do análů ŠSČR i srdcí fanoušků královské hry. Pokud Martin Petr rozhodne slovutnému kouči postavit sochu v nadživotní velikosti, nebudu protestovat...Teď už věřím i tomu, že pan Boleslav dovede tým na stupně vítězů v Budapešti na 45. šachové olympiádě...

+6 /-1 | 20.11.2023 20:34

Semod
Tak ta "nešťastná" 4. deska dala dneska štempl pod vynikající výkon naší mužské šachové reprezentace na ME. Hoši děkujem!
+9 /-0 | 20.11.2023 20:23

pravda_vitezi

A pokud počítám dobře, tak budeme 4. nebo 5.?

+2 /-0 | 20.11.2023 20:10

lykan

Fakt. Kdyby vyhrál Bologan, tak jsou 4., ale nejhůř jsou na 5.místě. 

+0 /-1 | 20.11.2023 20:15

lykan

Šestí, ne? Líp to snad ani nejde.

+0 /-2 | 20.11.2023 20:11

pravda_vitezi

1.-2, Srbsko Německo (po 8. kole 13b, po 9. asi 15) 11b (po 8 kole): Eng, Cro, Gre prohrají, tak ty přeskočíme, Arm vyhraje, tak to jsou medailisti. 10b (po 8.kole) Cze výhra, Fra (remíza s Hun), Hun (remíza s Fra), Pol (hrají s Mol, asi výhra), Nor - prohra, Mol (hrají s Pol asi prohra). Takže před náma jsou 3 (Ger, Srb, Arm) a max polsko... Ostatní nás nemůžou bodově dotáhnout. Takže naši dokonce 4. nebo 5.

+0 /-0 | 20.11.2023 20:17

capjar

Gratulace czech flaghats off

+2 /-0 | 20.11.2023 20:20

alfa

Malý výlet do minulosti - ME v roce 2019 10.místo v sestavě Navara, Láznička, Van, Štoček, Michalík a když už tady brečel pan Cvek, že nebyl osloven, tak v roce 2009 s jeho účastí 23. místo v sestavě Navara, Láznička, Hráček, Babula, Cvek.

+2 /-0 | 20.11.2023 20:17

Igor Nemec
Tak toto nemá chybu, nenávidený Vykouk Vám uhral historické umiestnenie. Toto nemá chybu. Jasné, že nehrajú Rusi ani Ukrajinci, ale na to serie pes. Väčšia sranda už bola, len keď Michalík odjebal pas a plakal ako malé decko, že za to vo môže zväz.
+8 /-0 | 20.11.2023 20:16

pse
Skvěle Honza Vykouk! Nesložil se v těžké pozici a pod tlakem reprezentace a vyhrál zápas. Velká gratulace a krásný výsledek týmu!
+4 /-0 | 20.11.2023 20:12

Kamil Mihálik
Dostal darček a krásne Nóra takticky rozložil v časovke okolo 39. ťahu!!!
+0 /-0 | 20.11.2023 20:14

Misorfan

Drama skončilo, výhra nad Norskem je zasloužená a posun vzhůru v tabulce jistý. Naše reprezentace nezklamala, naopak mile překvapila.

+2 /-0 | 20.11.2023 20:12

doktor.ák

Obrovská gratulace, PK promiň.

+2 /-0 | 20.11.2023 20:10

alfa

Je to tam, Vykouk vyhrál. Pan Boleslav složil dobrý tým, který může vydržet dlouho. Gratuluji.

+4 /-0 | 20.11.2023 20:08

capjar

Že by? Kéž by!

+0 /-0 | 20.11.2023 20:03

Kamil Mihálik
Vykouk vyhráva (Nór kapituloval) ČR rozhodujúci zápas. Česi idú vysoko!!!
+2 /-0 | 20.11.2023 20:06

Kamil Mihálik
Nervy budú rozhodovať... :D Klobúk dole, ak to vyhraje. Veril som mu najmenej po otvorení, keď som musel ísť preč. Prídem a čo nevidím? V tom sú šachy krásne!!!
+0 /-0 | 20.11.2023 20:05

Misorfan

Žilka byl postižen šachovou slepotou, škoda, ale jak se ukazuje vyhrají Nguyen i Vykouk s černými.

+0 /-1 | 20.11.2023 19:52

Kamil Mihálik
Van remíza už to naskočilo. Je to na Vykoukovi, aby vyhral ČR zápas...
+0 /-0 | 20.11.2023 19:59

Kamil Mihálik
Van uvidíme, ale asi remíza. Aspoň chess.com hlási 0,00... Na chess24 bola hlúposť... Van má o pešiaka už menej, ale mal by udržať to...
+0 /-0 | 20.11.2023 19:57

pravda_vitezi

Vykouk je velmi blízko výhry. U Vana mám nějakej bug, nejdřív nastavil černý dámu na f6, potom hned bílý. Pokud by se to nestalo, tak to bylo vyrovnané. Ale výhra obou by mi nevadila.

+0 /-0 | 20.11.2023 19:55

Kamil Mihálik
Prekvapenie ,:) Posledná šachovnica stojí na výhru. Našiel záverečný úder a ísť potom do koncovky... ČR vyhraje nad Nórskom. Vyhraje to Vykouk?
+0 /-0 | 20.11.2023 19:51

capjar

Ženy czech flag vyhrály. 

+0 /-0 | 20.11.2023 19:40

Pavel Capek

To je opozice ! Co tam zkouší ?! To je ve Zmatlíkovi na 7 stránce ! :-D :-D 

+1 /-0 | 20.11.2023 19:18

lykan

Uka!

+1 /-1 | 20.11.2023 19:19

Pavel Capek

Ale pěšcovky by velmistr znát mohl...[eek] [eek] 

+0 /-1 | 20.11.2023 19:09

alfa

ještě ho oblbne

+0 /-0 | 20.11.2023 19:14

Pavel Capek

Těžko. Už je času dost...

+0 /-1 | 20.11.2023 19:16

lykan

Možná tak tvojí starou, ale toho Nora ne.

+1 /-1 | 20.11.2023 19:15

Misorfan

Pokud tohle Žilka nevyhraje, tak je u mne mrtvej Homolka.

+0 /-0 | 20.11.2023 19:09

alfa

45.g3 pět otazníků

+0 /-0 | 20.11.2023 19:05

pravda_vitezi

Zrovna mi to zamrzlo, tak jsem doufal, že tak dlouho netahají, protože se Hauge vzdal :( Tak bude muset vyhrát Vykouk.

+0 /-0 | 20.11.2023 19:09

alfa

ou, Žilka remis

+0 /-0 | 20.11.2023 19:04

ciki333

ME družstev 9. kolo:

https://www.tipsport.cz/tiket?idu=-78331275094&idb=-1&hash=b7be66d2

Odpočatý GM Navara perského mladíka smete...Partie obletí svět a Davidova výhra český tým katapultuje na 6. místo v konečném pořadí.

https://www.tipsport.cz/tiket?idu=-78331277825&idb=-1&hash=75a3d535

Azer Radjabov je v mých očích darebák, protože nežije v souladu s učením Proroka Mohameda. Alkohol, prodejné ženy, hazard...to jsou jeho hobby a na ty dnes dojede. Trávit noci v casinu místo přípravy na soupeře nelze činit donekonečna beztrestně.

https://www.tipsport.cz/tiket?idu=-78331277825&idb=-1&hash=75a3d535

Vincent dá do poslední partie vše a německá zarputilost nakonec triumfuje...U Stalingradu to o fous nevyšlo, dnes ano (dvakrát se nevychčiješ do téže řeky).

A vzkaz pro mořskou příšeru "Krakena"...Remízy nedávám, ty jsou pro zbabělce.

 

+4 /-1 | 20.11.2023 13:27

lykan

Ciki, ten Vocaturo ti nejspíš vyjde :-)

+0 /-1 | 20.11.2023 18:40

lykan

Ciki, ty sázíš pro radost a taky do mínusu, kraken to jede profi a to je ten rozdíl.

+0 /-0 | 20.11.2023 18:03

kraken8
Ano, kraken8 dnes hraje remízu, Litevce s Pecháčem. Bájná mořská příšera bude i dnes počítat penízky!
+1 /-0 | 20.11.2023 15:42

giocozo
Super! Vypadá to, že Štěpán Žilka rozhodne zápas.
+1 /-0 | 20.11.2023 18:28

dejf721
Poslední kolo a přenos je bohužel opět naprosto tragický... :( Za tohle by měli pořadatelé, potažmo chess24 dostat nějaké penále...
+1 /-0 | 20.11.2023 18:22

Petr Koutný

Tak malá zrada...Magnus nehraje....tu zradu myslím k fotce k přenosu, obrázky opravené. 

+0 /-0 | 20.11.2023 10:14

pravda_vitezi

Zrada především pro vás. Bez MC stoupají šance našich na solidní výsledek, což se vám nehodí do krámu... Ale i kdyby uspěli, tak budete hejtovat kapitána za to, že vybral úspěšné hráče.

+5 /-3 | 20.11.2023 10:58

Petr Koutný

Pravda někdy nevítězí. Psali jsme a všude to i píši, že našim hráčům fandím a přeju jim ten nejlepší výsledek. Nevím, proč mi podsouváte něco jiného? Kapitán je jiný příběh, je to příběh o aroganci a ten se nezapomíná. Ignorovat české nejlepší hráče. Arogantně se s nimi bavit a odpálit nejlepší české hráče, jsou skutky nehodné českého kapitána. 

 

Když už budete mít příště sny o tom, jak našim nefandíme, zamyslete se někdy nad tím co píšete. Protože nejenomže fandíme našim, ale díky úspěchů našich máme skvělou návstěvnost na nss, na Youtube, na Streamu a nakonec se skvěle daří e-shopu. RP šachy potřebují úspěšnou reprezentaci, protože pak je větší zájem o šachy....

 

A když se daří naší reprezentace, je větší hlad po šachách, daří se RP šachům pak RP šachy můžou podporovat třeba sponzorsky šachy u nás. Můžou dělat turnaje, vydávat knížky, oslovovat další a další fanoušky, rozvíjet tyto stránky, které čeká největší změna od doby jejich založení a je toho tolik, že opravdu pro nás je důležité, aby se dařilo reprezentaci. 

+4 /-2 | 20.11.2023 11:15

Kamil Mihálik
Kapitán neignoroval najlepších. Postavil troch najlepších profesionálov podľa ratingu, ktorí majú nad 2600 ostatných podľa iných kritérii. ČR nemá 30 profesionálov s ELO nad 2600, aby sa dala urobiť, čo najlepšia súťaž o adepta na reprezentáciu. Rozdiely sú malé a aj tieto ME potvrdili to. Kľudne mladí môžu úspešne reprezentovať aj s ratingom okolo 2400-2500 a hlavne je to, že chcú hrať. Netreba sa im pýtať stále, že reprezentujte, príďte prosím atď... Neurobia výrazne horší výsledok ako tí skúsenejší, čo je príjemné zistenie. To sa cení, veď možno sa bude na tieto ME spomínať ako najúspešnejšie v tejto dekáde 2020-2030 (stačí uspieť nad Nórskom v poslednom kole)... Tieto úspechy sa nemusia navyše už tak skoro opakovať, pokiaľ sa zvládne posledné kolo... Stačí to zvládnuť a ČR bude vysoko...
+2 /-2 | 20.11.2023 13:22

Pavel Ch

Na minulém ME jsme s Nory hráli také v posledním kole, neměli také Magnuse a 2:2.

 

Když si prohlédnu sílu našich soupeřů tehdy a dnes.... K tomu se minule naši propadli na 23.místo po 7.kole. A pak skočili po 8.kole výše.
 

Psalo se zde tehdy, že brzy budeme patřit do třetí, čtvrté, páté desítky, když se nic nestane. Psalo se zde, že voda je už v Titaniku, ale stále hrají jako by nic......  Stalo se tedy, ale zas hrůza, že?

 

  Celkově jsem včera prošel první patnáctku týmů. Sice chybí RUS, UKR, ale někteří hráči posílili jiné týmy. Malinko je to elově nyní silnější, ale opravdu nepatrně.  

 Porovnáme výsledky naší sestavy před 2 lety a dnes, až skončí poslední kolo.  

 

ČR před 2 lety, výsledky po jednotl. kolech wink

+3 /-0 | 20.11.2023 15:39

dikulis
Remízy nejsou pro zbabělce ciki https://www.tipsport.cz/tiket?idu=-78330098106&idb=-1&hash=8091ed6a ,ale dáváš to odvážně.
+0 /-0 | 20.11.2023 15:28

thowt
Vložte obsah
+0 /-0 | 20.11.2023 15:10

vpr

Dnes tipuji (na 90%) vítězství. Myslím, že nejtěžší to bude mít na 4. desce Honza černýma proti Kaasenovi hrajícímu ve výborné formě (bílýma má zatím 100%). Naštěstí Bolek s ním určitě osobně projde možná úskalí, jak ve strategii partie, tak případně i volbu zahájení, pokud bude potřeba :) Již teď však možno říct, že jeho první vystoupení v roli kapitána resp. manažera bylo úspěšné, a to obez ohledu na dnešní zápas. Hádám, že na 100% splnil úkoly vedení svazu - t.j. optimalizace financování mužské repre. Rozuměj - v první řadě jim jde o minimalizaci nákladů na hráče. Pokud se k tomu přidá i solidní výsledek (a to už se stalo), je to jenom bonus navíc...

+2 /-2 | 20.11.2023 12:24

xdavx x

:D :D :D to jsou podobné žvásty asi jako když Fiala tvrdí, že se díky jeho vládě máme dobře a budeme se mít ještě líp. Ale tak co, pomalu se blíži padesátá léta jen jiného stoleti a tak znovu nastupuje budovatelský aktivismus... :D to se nedá tohle :D

+3 /-3 | 20.11.2023 13:04

vpr

Ok Davide, pro lepší srozumitelnost jsem měl napsat "optimalizace" financování mužské repre. Jinak za stav repre dnes snad již ani nelze vinit svaz, bylo jasné, že  ten pod staro-novým vedením svůj přístup k ní nezmění. Tedy pokud nepočítam odhadem statisícové nově vzniklé výdaje na PB. :)). Jak sám správně říkáte (tuším že jako jediný zdesad), jde to již za delegáty, kteří drvivou většinou potvrdili MP & Co. ve funkcích. A jelikož na celostátní konferenci krajští delegáti snad reprezentují (nebo měli by) mínění více méně celé šachové komunity, evidentně je s repre vše v pořádku, resp. většině šachistů ČR je repre ukradená. A těch pár "kverulantů" zde v dizkuzi? No co, karavana pojede dál. Nebo ne? :)  

+1 /-0 | 20.11.2023 13:32

xdavx x

a taky drtivou vetsinou zvedli ruce pro lez jisteho Bednarika... uz jen z toho duvodu by meli byt delegati, kteri tohle dopustili, zbaveni moznosti kdykoli o necem v budoucnu hlasovat. Tak se totiz projevili ne jako delegati, ale jako stado poslusnych tupych ovci... 

+0 /-2 | 20.11.2023 15:06

Petr Koutný
Optimalizovat je určitě potřeba. Optimalizovat a ještě jednou a když to nebude stačit pak ještě jednou.
+1 /-1 | 20.11.2023 12:59

Carlos

Držím Davidovi palce. ať se nezalekne a zkusí hrát aktivní šachy (jsko před 10-15 lety). smiley

+2 /-1 | 20.11.2023 08:00

Petr Koutný

Držím našim hráčům palce, zaslouží si úspěch za to, jak makají ( o kapitánovi nemluvím) . Držím holkám palce, ať dnes zvládnou přenos a budu se koukat. 

+1 /-0 | 20.11.2023 08:07