Přituhuje

14.06.2016 11:07 | Open Teplice 2016

Tabulka Teplice Open se pročišťuje, začínají se potkávat těžší váhy. Po třetím kole vede Movsesian, z Čechů bez ztráty kytičky Šimáček, Vlasák a Štoček.

Na dalekosáhlé závěry je přeci jen ještě brzy, ale stejně jako se v hostinci po třetí rundě pozná, kdo na tom jak ten večer bude, tak se po třetí turnajové rundě ukazuje, kdo má jakou formu. Na samotném čele se mnoho překvapivého neudálo, ale dost pravděpodobně se jedná jen o pověstné ticho před bouří, uděláme si stručný průlet výsledky.

Neelista Yanlong An určitě na své ELO nehraje (zdroj: Teplice Open)

Fotka samotná je vynikajícím materiálem k rozboru. Čínská divize včera připsala dvě prohry, Yanlong An podlehnul Lukáši Vlasákovi, přesto jeho ratingové zrychlení z nuly na 2400 za tři kola není vůbec špatné. Naproti tomu ženská reprezentantka, Xue Zhao, která se schovává na fotce vzadu, po prohře bílými s Turkem Soysalem s dosavadním průběhem spokojena rozhodně nebude.

A nakonec zbývá velmistr Rozentalis, jenž musel kapitulovat před Radkem Londýnem (podotýkáme, že také české národnosti). Druhá padlá hvězda, Izraelec Postny, se úspěšně rehabilitovala, pravdaže se soupeřem nepříliš obtížným. Vzhledem k tomu, jak je turnaj našlapaný, může být (a také bude) každý půlbod ztráty v konečném účtování kritický, kor když je ztracen se slabším soupeřem.

Sedmnáctiletý nizozemský velmistr Jorden Van Foreest (zdroj: Teplice Open)

Ze zajímavých partií zmiňme ještě vítězství Jana Rubeše nad Gaborem Nagym, domácí odchovanec má do turnaje velmi pěkně našlápnuto. Na online deskách se pravděpodobnosti vzepřel pouze IM Carstensen, který odremizoval ruského velmistra Danina, jeho kolegové byli vesměs poslušní. Do Teplic vyrazilo nizozemské duo Van Foreestů (a podle FIDE by spolu s dalšími čtyřmi Foreestovci, ještě mladšími, mohli vytvořit svérázný mančaft), na souboj staršího z nich, Jordena, s Dánem Fries Nielsenem se nyní podíváme.

-
. kolo -
Dosud jsme nehovořili o největším favoritovi, prvním nasazeném Sergeji Movsesianovi. Předvádí vyrovnanou a silnou hru, včera si ukázkově vychutnal polského mezinárodního mistra Hnydiuka. Prubířským kamenem bude dnešní černá partie, kdy se postaví proti hráči již velmistrovské třídy. Tak či onak, jeho podání berlínské obrany rozhodně stojí za přehrání.

-
. kolo -
0x 3014x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat