Příjemné chvíle bez zápasového tlaku

13.09.2018 04:28 | Novoborská šachová Corrida 2018

Úvodník Novoborské šachové Corridy již tradičně provází simultánka s velmistrem. Očekávaný host se musí, ještě než zasedne k samotnému zápasu, podrobit nejprve zkoušce v podobě "utkání" proti více soupeřům.

Velmistrovské duo z Izraele letos nabídlo opravdu početné rozestavení stolů se šachovnicemi. Dvanáctku v útrobách městského úřadu v Novém Boru dostal na starost velmistr Boris Gelfand, kroužit v kruhu dvaceti stolků pod majestátní lípou na náměstí se uvolil velmistr Nitzan Steinberg.


Oba hosté letošní Corridy přiletěli již v pátek večer, takže volná sobota se hodila na aklimatizaci a prohlídku města. Během přechodu přes náměstí se tématem hovoru staly simultánky. Boris Gelfand s úsměvem zavzpomínal na jednoho ze svých soupeřů v simultánce, malého Nitzana, který byl za hracím stolkem sotva vidět. Přehršel detailů napříč nespočet odehraných seancí provázel naše kroky snad více jak polovinou procházky.

Boris Gelfand s Nitzanem Steinbergem na Havlově lavičce v Novém Boru

Posuňme se ale do dne D. Dvoudenní mraky s lehkým deštíkem vystřídalo opět slunečné počasí. Neděle jak měla být. Ceremonie odbyly, lehké občerstvení a se čtvrthodinovým předstihem směr šachovnice. Dvanáct účastníků simultánky s Borisem Gelfandem se rekrutovalo převážně z novoborského šachového klubu nebo z blízkého okolí. Jak jsme informovali v prvním článku, remízu si připsali Roman Mužík, Milan Lesage, Kateřina Šmajzrová (partie uvádíme) a Jiří Kadeřábek.


-
. kolo -

Dva úspěšní, (zprava) Milan Lesage a Kateřina Šmajzrová

Roman Mužík řádně zatápěl svému slovutnému soupeři

Simultánku si nenechal ujít ani předseda ŠSČR Viktor Novotný


Venkovní seance Nitzana Steinberga krom šachového umění přidala na účet velmistra i vyloženě sportovní odvětví - chůzi. Jak se ukázalo, tak skoro tříhodinové kroužení bylo poněkud náročnější než sobotní procházka.Nelehkou velmistrovu situaci dokonale zúročil Štěpán Dolenský, který si připsal celý bod, remízy uhráli Vlastimil Babula mladší, Matouš Brůna, Michal Papoušek, Kryštof Hofman, Filip Dolenský a Václav Paulus.  


-
. kolo -

Štěpán a Julián Přenosil

Tady chce někdo nekompromisně vyhrát

Všudypřítomné otcovské rady

Pod dohledem maminky


NOVOBORSKÁ ŠACHOVÁ CORRIDA 2018

1x 3710x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
kiklos

krásný článek

+0 /-0 | 13.09.2018 07:36