Pražský šachový festival v plném běhu

22.06.2016 22:11 | ostatní turnaje

Pořadatelé dvanáctého ročníku Pražského šachového festivalu Zlatá Praha, který se hraje pod záštitou náměstka primátorky Petra Dolínka, Chess Academy Club a DDM hl. města Prahy, mohou být s účastí spokojeni.

Do Prahy přijeli hráči z různých koutů světa a 15 světových federací FIDE. Festivalové turnaje se hrají v odpoledních hodinách ve velkém sále Karlínského Spektra od 18. do 26. června 2016.

UniCredit Rapid Open

Úvodního turnaje festivalu UniCredit Rapid Open se hrál v sobotu 18. června za účasti 83 hráčů z 5 federací (Maďarsko, Srbsko, Slovensko a Ukrajina) a 11 hráčů mělo mezinárodní titul. Hrálo se 7 kol tempem 12 minut s bonifikací 5 sekund za provedený tah a nejlepší hráči Pražského šachového svazu byli vyhlášeni Přeborníky Prahy jednotlivců v rapid šachu. Na prvním místě se lepším pomocným hodnocením umístil IM Artur Frolov (Ukrajina, úvodní foto) před IM Pálem Kissem (Maďarsko), kteří získali 6 bodů. O půl bodu méně měla čtveřice hráčů Pavel Postupa, Dragan Kosanovič (SRB), Jan Šuráň a Vladimír Křivánek. V jednotlivých kategoriích byli nejúspěšnější - Karolína Turková (ženy), Josef Přibyl (senioři), Jan Kunc (junioři), Koršinskij Marek (žáci). Přeborníky Prahy se stali Pavel Postupa a Lucie Kozlová. Medaile a ceny vítězům předal zástupce UniCredit banky pan Aleš Barabas.  
Konečné pořadí: 1. – 2. Frolov a Kiss 6, 3.-6. P.Postupa, Kosanovič, Šuráň a Krivánek, 7. – 16. Gregor, J. Přibyl, Matras, Janda, Kindler, Větrovský, Janáček, Beneš, Táborský a Petras 5, 17. – 23. Vykydal, Tejkal Kovář, Steimar, Hostička, Turková a Koper 4,5 atd., celkem 83 hráčů.

Aleš Barabas předává cenu Arturu Frolovovi

Mistrovský turnaj Memoriál Karla Opočenského

Od neděle 19. června se hrají další turnaje – mistrovský turnaj Memoriál Karla Opočenského a otevřené turnaje Zlatá Praha. V uzavřeném mistrovském turnaji startuje 10 hráčů, 4 mezinárodní mistři a 5 mistrů FIDE z 8 federací (Anglie, Německo, Madagaskar, Rusko, Skotsko, Srbsko a Ukrajina). Po 4. kole vede s půlbodovým náskokem sedmnáctiletý mistr Rakotomaharo Fy Antenaina z Madagaskaru před pražským hráčem šachového klubu Dopravní podnik Danielem Rousem a jejich vzájemná partie skončila po velkém boji smírem. Mezinárodní mistr Pavel Vávra z Unichessu získal také 3 body a horší pomocné hodnocení ho posunulo na třetí místo. Na čtvrtém místě je IM Artur Frolov z Ukrajiny, který má nejvyšší ELO (2459) z turnaje.

Daniel Rous

Rakotomaharo Fy Antenaina

Všechny partie je možné sledovat on-line.

Otevřené turnaje Zlatá Praha

V otevřených turnajích startuje 70 hráčů z 9 států (Chorvatko, Německo, Španělsko, Maďarsko, Indie, Island, Itálie a Slovensko). V Openu Zlatá Praha A po čtvrtém kole vede s půlbodovým náskokem FM David Vichnar (Sokol Vyšehrad) před Petrem Benešem (ŠK Dopravní podnik Praha). O třetí místo se dělí: IM Kulhánek, Kiss (HUN), Ptáčníková (ISL), Brčák (Bechyně), Hába (Mahrla), Gregor (Neratovice) a Ištoňa (SVK). V Openu B vedou hráči se ziskem 3,5 bodu – Ladislav Kalvach, Štefan Koper a Filip Nový.

Kompletní výsledky turnajů:

Růžena Přibylová

3x 3749x
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat
24.06.2016 22:09 | Marhula

Úroveň všech turnajů je kolik je má hráčů GM + IM a kolik 2000+ myslím že nejsilnější je v česku obsazen Pardubice A a potom Teplice.

24.06.2016 17:24 | JiH

Frolov hraje s Rousem.

24.06.2016 15:15 | lykan

Cituji z propozic turnaje Zlatá Praha Open A: „(…) pro hráče s ELO FIDE min. 1800. Pořadatel si vyhrazuje právo vzít do turnaje hráče s ELO nižším než je stanovená hranice.“

 

Jenže ti hráči pod 1800 tvoří plnou čtvrtinu startovního pole smiley. Chtěl bych se přimluvit za to, aby pořadatelé nepsali do propozic podobné zavádějící kecy, když ve skutečnosti přijímání slabších hráčů do turnaje neomezují.