Pražský šachový festival 3.kolo aneb pozor, utíkají

15.02.2020 08:08 | PRAGUE INTERNATIONAL CHESS FESTIVAL 2020

Dneska (píši článek v pátek večer) se tvrdě bojovalo v obou turnajích. A máme (už) samostatné lídry.


-
. kolo -
V "B" turnaji to je nečekaně GM Stefansson (2,5 bodu ze 3 partiích), který porazil IM Černouška. Lukáš sehrál partii velmi dobře do určitého momentu. Ano, do časové tísně, pak to šlo nečekaně dolů...

Dva body má GM Esipenko, který v hodně crazy partii porazil GM Pioruna. Kacper měl výhru "na kopačce", ale bránu přestřelil (uvidíme ve videu) a sám pak gól dostal. To byla docela tvrdá ráno pro polského velmistra.

A pak je smečka jedno a půl bodových. GM Nguyen v klidu černými od půlil GM Bartela. A GM Krejčí (bílými) GM Abasova. 
Remízou skončila i partie GM Van Foreest IM Kriebel. Nicméně Tadeáš měl jednu chvíli dva pěšce více, v koncovce(!), ale uplatnění nebylo snadné. V každém případě konečně dobrý výsledek!


Vidit Gujrathi se svou cenu za nejlepší partii 1. kola

V Mistrech vede GM Vidit (2,5 ze 3 partiích), který (bílými) moc hezky přehrál GM Raggera.  Pokud hledáte nějaký recept na grünfelda, tak se určitě na tu partii podívejte.


Dva body má GM Vitiugov, který remizoval s GM Grandeliusem. Remízou skončila i partie mezi GM Dudou a GM Shanklandem, ale... ale tam se děly věci. Bílými hrající JK to nějak přepískl a dostal se do prohrané pozice, nicméně černý neviděl... Určitě se podívejte na video, kde mohl černý vyhrát.

A dva body má také GM Firouzja. Mladý Ali Firo hezky pozičně "usmažil" GM Harikrishnu. Na celou partii se podíváme ve videu.

No a to nejhorší na konec. Davidovi se vůbec nepovedla partie s Davidem. Bohužel tomu českému Davidovi to nevyšlo se španělským Davidem. Na ukázku se podíváme ve videu.


-
. kolo -

odkazy: 

stránky turnaje, fotografie: http://praguechessfestival.com/

výsledky: chess-ressult

video RP šachy: Robert a Petr šachy

0x 3918x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat