Prague International Chess Festival 2.kolo

23.06.2023 06:22 | Turnaje

Včera se hrálo druhé kolo MASTERS a CHALLENGERS. Zatímco u mistrů skončilo všechno remízou, u vyzyvatelů se to docela mlelo. Včerejší den nebyl pro naše barvy špatný, ale ani dobrý.

MASTERS


Všechny partie skončily remízou. David Navara měl černé figury s turnajovou jedničkou Wang Haem. David svého soupeře bez problému od remizoval. Na šachovnici vznikla karlovarská pěšcová struktura, kde se David pohyboval velmi dobře. Vyměnil černopolé střelce, postavil jezdce na d6 a bylo jasné, že je OK. Partie také brzo skončila remízou.


Van Nguyen měl bílé figury s Vincentem Keymerem. Van byl výborně připraven, když jeden moment měl skoro dvojnásobně lepší čas než soupeř. Nicméně Vincent sehrál partii dobře, našel silný postup s 26...b3! 27...Sxg2 a 28...Db7+ a bylo jasné, že partie brzy skončí remízou.

V ostatních partiích se toho moc nedělo a partie skončily více méně zaslouženými remízy. 


CHALLANGERS

Ve vyzyvatelích to jiskřilo. Velmi hezky vyhrál GM Gledura s GM L'Amim. Bílý použil agresivní strategii útoku na černého krále a velmi hezky využil silného černopolého střelce.

Velmi rychle remizoval Honza Vykouk s Alexandrem Motylevem. Partie měla jen 13 tahů.

Opět skvěle sehrál partii černými hrající Vašek Finěk, který hrál s Pauliusem Pultineviciusem. Za chvíli se objevila na šachovnici karlovarská pěšcová struktura, kde Vašek správně dal jezdce na d6. Bílý použil "centrální" strategii, když prosadil postup e4. Bílý byl na otevření pozice lépe připraven, zase černý neměl žádnou slabinu. Nicméně byla to přesně ta pozice, kde Vašek musel dávat pozor. A to zvládl na jedničku. Soupeře vůbec k ničemu nepustil, sérií přesných tahů pozici úplně vyrovnal a partie skončila remízou.
Richard Stalmach měl černé figury s Mateuszem Bartelem. Richard překvapil Francií! Ale chytře to zahrál Mateusz, který nabídl Richardovi pěšce. Richard si pěšce vzal, ale byl "polo otrávený" a dostal se do těžké, pasivní pozice. Navíc Mateusz hrál partii s velkou energií. Obětoval pak ještě kvalitu a černého krále úplně zlikvidoval. Tato Francie se moc nepovedla, ale cenná zkušenost do budoucna.
Jerguš Pecháč měl černé figury s indickým velmistrem Akashem, kdy partie po zajímavém průběhu skončila remízou.
0x 2911x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované