Pozvánka na online tréninky a online zahájení na měsíc únor/február v roce 2023

06.02.2023 09:53

V on-line trénincích pojedeme dále ve strategii v šachu a konkrétně půjdeme na další pěšcové struktury z daného zahájení. Dodělali jsme kompletně draka a podívali jsme se i na určité odbočky, ale co stále "trápí" je sicilská s 3.Sb5 .

Online tréninky a online zahájení na měsíc únor/február v roce 2023Online tréninky (únor/február):

Pojedeme dále ve strategii v šachu a konkrétně půjdeme na další pěšcové struktury z daného zahájení.

V únoru/februári bych rád probral pěšcovou strukturou sicilské za bílého a sice, když se sicilská otevře, tedy když bílý zahraje 3.d4. Samozřejmě může vznikat ze spousta různých zahájení (například najdrof, klasická sicilská, sicilská s ...e6, urychlený či klasický drak atd.).

Je to (samozřejmě) bohaté téma, podíváme se na plány ať už s útokem na krále, tak hrou na dámském křídle nebo v centru, podíváme se také na základní poziční myšlenky.  Opět se podíváme na partie jak dávných mistrů (mistrů světa) tak i těch současných. Určitě se podíváme na partie SmyslovaKerese, Tala, FischeraKarpovaKasparova, AnandaCarlsena a dalších velkých hráčů.

 Všechno si samozřejmě pořádně vysvětlíme a ukážeme si spoustu příkladů, které jsem většinou nikdy nikde nepublikoval. Po těchto trénincích budete daleko lépe chápat tyto struktury a dobře se v nich budete orientovat - my se samozřejmě zaměříme na plány, na figury, na motivy a další nuance (těchto) typových pozicí. A to je klíčové z hlediska šachové strategie.


Všechny tréninky budou v úterý od 18,00 tedy:


1.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého 1.díl                 7.2. 2023
2.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého 2.díl              14.2. 2023
3.díl    Otevřené sicislké struktury za bílého 3.díl              21.2. 2023
4.díl    Otevřené sicilské struktury za bílého 4.díl              28.2. 2023

Jde o čtyři díly za měsíc únor/február v ceně 800 Kč (jeden díl 200 Kč), délka jednoho dílu kolem 135 minut. Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase.

Online zahájení (únor/február):


Dodělali jsme kompletně draka a podívali jsme se i na určité odbočky, ale co stále "trápí" je sicilská s 3.Sb5 (tzv. Rossolimo varianta).

Tedy po tazích 1.e4 c5 2.Jf3 Jc6 3.Sb5!? Tento se hraje docela hodně a třeba na internetu mi to soupeři hrají častěji než klasickou sicilskou po 3.d4. Pokud preferujete v urychleném drakovi 2...Jc6 nebo chcete, či to chcete hrát kvůli jiné variantě sicilské, je to nutno umět. My se podíváme jak to hrát černými. Tedy jak hrát Rossolima černými po tazích 1.e4 c5 2.Jf3 Jc6 3.Sb5. Pokusím se vám ukázat variantu, kterou považuji z praktického hlediska "nejlepší" za černého.

Opět si to pořádně vysvětlíme na vzorových partiích a zaměříme se na typové motivy. Chtěl bych probrat jedno hlavní zahájení a ukázat pak pár typů na zajímavé odbočky, abyste si - když tak - mohli zahájení s 3.Sb5 za černého rozšířit.


Oba tréninky budou ve čtvrtek od 18,00 tedy:


1.díl       Sicilská černými x 3.Sb5     1.díl                    9.2. 2023
2.díl       Sicilská černými x 3.Sb5     2.díl                  23.2. 2023


Jde o dva díly za měsíc únor/február v ceně 300 Kč (jeden díl 150 Kč), délka jednoho dílu kolem 120 minut. 
Po tréninku dostanete jeho záznam + všechno co se bude ukazovat na souboru chessbase. Soubory na chessbasi budou dva. Jeden klasický, kde budou převažovat varianty. Druhý pak bude obecné vysvětlení, kde bude málo variant, ale hodně vysvětlujícího textu. Druhý soubor slouží k tomu, aby se každý lépe orientoval ve variantách a pochopil z textu "o co běží".

Online tréninky na měsíc únor 2023 naleznete ZDE.
Online zahájení na měsíc únor 2023 naleznete ZDE.


Robert Cvek

0x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat