Podobně jako na e-sporty se dá sázet i na volby

18.10.2017 10:03 | Turnaje

Kurzové sázení je čím dál oblíbenější a bookmakeři vymýšlejí stále nové sázkové příležitosti, jak nalákat lidi k tomu, aby si vsadili. Dobrým příkladem jsou nadcházející Parlamentní volby, pro které je toho v nabídkách sázkových kanceláří opravdu spoustu.

Aktuálně bohužel více, než při sázení na e-sporty.


Společenské sázky jsou čím dál populárnější

Sázení na společenské události, nejčastěji volby, jsou mezi sázkaři stále populárnější. Nedávno se dalo vsadit třeba na německé či rakouské volby, aktuálně jsou v kurzu ty české. Kdo by si myslel, že jde stejně jako před pár lety vsadit maximálně na vítěznou stranu a možná ještě volební účast, tak je na velkém omylu.

Na tiket si dnes můžete umístit třeba počet procent pro jednotlivé politické strany, jejich vzájemné duely, který kandidát bude zvolen do Sněmovny nebo jaké budou splněny předvolební sliby. Vězte nebo ne, na české Parlamentní volby 2017 bylo zatím prosázeno 60 milionů korun, konečná částka ale bude ještě o desítky milionů vyšší.


Sázet na e-sporty i volby se určitě vyplatí

Najít hodnotné kurzy na zápasy ve fotbale, hokeji nebo tenise je poměrně obtížné – tyto sporty mají sázkové kanceláře skvěle zanalyzovány a málokdy udělají chybu. V případě e-sportů (například u právě probíhajícího Mistrovství světa v League of Legends ale i jiných turnajů) se však stále dají najít zápasy, kde kurzy úplně neodpovídají realitě. Toho je pochopitelně dobré využívat ve svůj prospěch.

Nejinak je tomu i u voleb do Poslanecké sněmovny, kde bookmakeři v drtivě většině případů vycházejí jen z medializovaných předvolebních průzkumů a neberou v potaz například popularitu a podporu voličů na sociálních sítích, která je dnes velmi důležitá. Může se tak klidně stát, stejně jako v případě zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem nebo „brexitu“, že se sázkové kanceláře spletou a téměř neporazitelné a mohutně favorizované ANO 2011 volby nakonec nevyhraje. Odpověď budeme znát 21. října večer.

Při sázení je důležité sledovat, jak se vyvíjí trendy. Vzhledem k velmi komplikované situaci na politické scéně je zhruba polovina voličů nerozhodnuta, koho vlastně půjdou volit. Právě tito voliči nakonec mnohdy zajišťují i překvapivé výsledky, se kterými dosavadní průzkumy ani nemohly počítat. Historicky jsme si mohli ověřit, že právě nerozhodnutí voliči nakonec velmi často strčí do obálky hlas straně, která je nová, neokoukaná a nezatížená skandály. Letos je touto stranou jednoznačně Česká pirátská strana, která navíc přetahuje voliče prakticky ze všech ostatních stran. Díky tomu a díky nerozhodnutým voličům by měla Pirátská strana získat více hlasů, než konkurenti z KDU-ČSL nebo TOP 09.18+ Hrajte zodpovědně. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

pokerarena.cz

1x 3022x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
RKARKA

Znám lidi, kteří sázeli a prohráli střechu nad hlavou. Jde o závislost, která mění chemii těla k horšímu a moc velkou podporu bych tomu nedával....

+0 /-0 | 18.10.2017 23:42