Poděkování - Meteleskum pro Martina vyhrává David Navara

31.05.2023 22:41 | Turnaje

Děkujeme za pocity hrdosti být šachistou.Děkujeme za krásné pocity patřit do šachové rodiny. Děkujeme za podporu pro Martina, kdy jsme společně vybrali 61 000Kč!Děkujeme Davidovi Navarovi za krásné partie,blahopřejeme k vítězství v Meteleskum pro Martina.

PODĚKOVÁNÍ

Představte si tohle … Je to, jako když si vezmete lék, který hned zabere. Stejně tak nám je, když se na syna díváme a vnímáme z něj tu jeho velikou radost, nadšení a vášeň, kterou pro šachy má. Poznáte to uvnitř, najednou je vám fakt moc dobře. Šachy tak pomáhají nejen jemu, ale i nám. 

Několik předchozích dnů, přesně tolik, kolik jich je od vypsání turnaje hraje Marťa na Lichessu především bleskovky. Nikdy je nehrál, vždy raději volil delší hry. Teď se ale u nás každý den blýská. Nejen hrou, ale i slovy. Třeba ráno, “blesku” vstávej, jde se do školy. Nebo, když přijdu z práce a volám do domu, tak kde je ten Meteleskum Bleskum, a manželka odpovídá, no kde myslíš, u šachů.

A Martin, který to slyší, reaguje i zdraví svého tátu úsměvem od ucha k uchu.

Srdečně děkujeme šachistům do České i Slovenské republiky, všichni se stáváte součástí naší rodiny, tak to cítíme a prožíváme. Jsme vám vděčni, vám všem.

Klimešovi

Chceme poděkovat všem. Děkujeme Davidu Navarovi, který finančně podpořil Martina jako spousta dalších šachistů už před tím, než se vyhlásil tento turnaj a tato sbírka. Děkujeme ještě jednou Davidovi Navarovi a Vojtovi Plátovi že si přišli zahrát tento turnaj a i díky jejich účasti a hře podpořili tento turnaj a nabídli šanci nám ostatním smrtelníkům mít šanci si s nimi zahrát. 

Děkujeme i za finanční podporu Martinovi. Společně jsme vybrali 61 000Kč  a při čtení zpráv pro Martina jsem prožíval upřímně okamžiky štěstí. Štěstí, že šachisté jsou jednou velkou rodinou a drží při sobě.

Dovolte mi prosím, zkopírovat sem zprávy, které jste psali, při posílání peněz Martinovi. 

Robert a Petr šachy, z. s. - RP šachy, dar pro Martina, TOMÁŠ TRHAL - , Ing. Kičmer, Petr - Martin Klimeš, Vojvodík, Robert - Robert Vojvodík, TOMÁŠ KLIMECKÝ - Šachový oddíl Prosenice, VOKÁL MAREK - MV - pohoda_1966, BEZDECKA MARTIN - , Velímová, Šárka - Od vojtinka, cau na dalsim turnaji!, PECHAN MARTIN - Martin Klimeš, Veronika Zavřelová - Martine, drž se. Myslíme na Tebe!, 

Kříž Václav - Pro Martina, Andrej Souček - Martine, držíme palce!, Plát Vojtěch - Martine i rodiče, držte se! Na dalším turnaji opět ahoj!, Vojtěch Plát - Pro Marťu. Chlape, drž se!, MVDr. Janoušková, Julie - Pro malého šachistu :), STRASIL PAVEL - Pro Martina.

Velímová, Šárka - hana homolova - sachova vojtinkova babicka, Ing.Hrádek Jakub - Martine drž se, doufáme, že si s tebou někdy zahrajeme. Ondra a Martin Hrádkovi, JURNÍČEK VLADIMÍR - Dar od šachového důchodce mladému šachistovi Martinovi, Robert a Petr šachy, z. s. - Jedem s medem Martine!! ( RP šachy ), Koutná Jana - , Šnyta, Zdeněk - , 

Bratislavská šachová akadémia - Pre Martina od šachistov zo Slovenska, TOMÁŠ KINDL - pro Martina millh z lichess, LANGER MIROSLAV - k prilezitosti turnaje pro Martina, OPRAVIL KAREL - Pro Martina od Karla Opravila, 

PISK PETR- Martin Klimeš -přeji hodně zdraví a radosti z šachu!, Cvek, Robert - Jedem s medem Martine , SLÁDEK JAROSLAV - Příspěvek na naději - vydrž !, TOMÁŠ KLIMECKÝ - pro super šachistu MARTINA, TELEKEŠ VOJTĚCH - Martine to je pro tebe, drž se!.

Ing. Žák, Roman Ph.D. - Od Romana & Jitky, ... teším se na další partie s tebou Marťo., Honěk Tomáš - Martine drž se, Vrána, František - pro Martina, Boháček Milan - , PREČ MICHAL - , LORENCOVÁ VĚRA - Pro Martina, Ing. Koukal, Karel - pro Martina.

RNDr. Petr Kaňovský - dar pro Martina, TRHAL MICHAL - , MARTIN VESELÝ - , Plát Vojtěch-, Plát Vojtěch- , Lukáš Stojaspal - pro šachistu, Prečová Emilie- , Milián Milan - hobluj, Chval Ladislav - přispěvek pro martina, Badačová, Irena.

MARTIN VESELÝ - hobluj | 23 | bojuj, PETR KAPUSTA - Pro Martina od Kapina, Kořenová Martina-, Antonín Duda - , Hana Václavíková - Martine, v Teplicích ahoj a drž se!, Robert a Petr šachy, z. s. - dorovnáváme na 60 000Kč, Martine drž se!!, Libuše Mydlářová - Držíme pěsti..

Společně jsme dokázali dát Martinovi pocity, které si za peníze nekoupíte. Pocity, že držíme při sobě a pomůžeme si. Pocity, kdy jsme hrdí být šachisty. A k tomu navíc, jsme vybrali 61 000Kč!! 


K turnaji

David Navara byl nejlepším a zaslouženě vyhrál tento turnaj. Gratulujeme a děkujeme mu, že jsme měli možnost si s ním zahrát a nebo sledovat jeho partie! Pěkná partie s druhým v pořadím Volodymyrem Sakunem je právě teď a tady pro vás připravená.

Vkládám sem všechny partie Davida Navary z tohoto turnaje. Určitě stojí za kouknutí. 

-
. kolo -

Šachový oddíl Přerov , Adéla Bezroučková , hráli  jako tým. Umístění 88 ze 141 a  4 body není důležité .Nešlo o výsledek šlo si užít hru a udělat dobrou věc. Tak tato zpráva s touto fotkou mi přiletěla na Messenger. Tome díky!


Meteleskum Bleskum samozřejmě komentoval Robert Cvek. 

Článek jsem pojmenoval slovem " Poděkování " a na konci chci i já poděkovat za sebe vám všem. Už spoustu dní se brodíme v příkopech, které nikdo neumí zakopat a zahrabat. Už spoustu týdnů sebou neseme vzpomínky na staré křivdy, které nemůžeme zapomenout. Už spoustu měsíců sebou nosíme naše stíny a už pár let, to vše stojí spoustu sil a bolesti. 

Možná jsme nakonec nepomohli Martinovi, ale Martin pomohl nám. Mně určitě. Přál bych si tyto okamžiky, kdy jsme jednou velkou šachovou rodinou zažít znovu a znovu. Ty okamžiky, kdy jsme hrdí na to, že jsme šachisté, jsou neskutečné krásné. 

Přijdou další a další dny a možná se nic nezmění. Ale možná se změní víc, než si dnes umíme představit. 

PK 

odkaz na turnaj

transparentní účet, kde může každý - kdykoliv přispět

odkaz na Youtube přenos s Robertem Cvekem 

20x 3448x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (20) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Remcik z Banika

Podle přěvaděče z netu by to mělo být takhle CZ21 2010 0000 0024 0257 0304 Zdroj: https://www.banky.cz/iban-mezinarodni-cislo-uctu/?ref=copy

+0 /-0 | 02.06.2023 20:33

bonusov
chcel som poslať platbu, ale nezobralo mi číslo účtu, viete tu pridať IBAN? dik
+0 /-0 | 02.06.2023 19:44

David Navara
Děkuji organizátorům za vydařenou akci! Martina jsem podpořil dlouho po vyhlášení turnaje a sbírky, ale předtím, než jsem se do turnaje přihlásil. (Až tehdy jsem zjistil, že sbírky jsou vlastně dvě.) Účast cizinců mi nevadila, když se jednalo o slušné hráče. Někteří se mohli o turnaji dozvědět, protože mne sledují (angl. "follow") a viděli, že jsem vstoupil do klubu. (Takto se i já dozvídám o zajímavých soutěžích.) Naopak jednoho extrémně podezřelého hráče ("zpívající strom") jsem opakovaně nahlásil (po výhře nad Vojtou i po remíze se mnou) a dnes byl jeho účet zablokován. Jinak ty poznámky o příkopech a starých křivdách (v závěru textu, pod videem) do článku moc nezapadají. Je známo, že na některé spory mezi šachisty mám jiný názor než Robert Cvek a Petr Koutný, ale připadá mi vhodné občas spojit síly na podporu dobré věci. Také proto jsem se turnaje zúčastnil a jsem rád, že splnil účel.
+6 /-0 | 01.06.2023 16:09

lykan

Těch sbírek bylo možná i více, minimálně byla jedna na Slovensku díky Michalu Vrbovi. Já to rozeslal pár známým, co šachy nehrají a také Marťu aspoň nějak podpořili. A pokud třeba víte o někom podobném ze šachu, kdo taktéž potřebuje pomoci, tak se rozhodně nebojte ozvat. 

+3 /-0 | 01.06.2023 16:13

Petr Koutný

Dokonce přispěl i člen VV, pan ing. Malec. Respekt i některým lidem ze svazu! Připěl i Petr Pisk  i mu díky. 

Aktuálně vybráno 65 500 Kč!!!

+5 /-0 | 01.06.2023 10:22

Cnc-profi
Rešpekt na Slovensko. Bratislavská šachová akadémia poslala skoro polovicu z celkovej vyzbieranej sumy. Paráda...
+9 /-0 | 01.06.2023 07:48

Robert Cvek

Jj, respekt a obrovský!

+3 /-0 | 01.06.2023 10:18

Petr Koutný

Jsem moc rád, že tento " mini-souboj" jsme my jako Češi neprohráli a přispěli jsme dohromady stejnou částkou. Samozřejmě nikdo nemohl prohrát a jsou tady jen vítězové, ale i tak mám radost, že se něco tak neskutečného podařilo. Nepamatuji si kdy, kde a jak se naposledy šachisté takto spojili, aby udělali tak skvělou věc. Ještě jednou díky moc. 

+4 /-0 | 01.06.2023 07:56

Remcik z Banika

Byl jsem utahaný jak šnůra od hajzlu, tak jsem radši ani nehrál, ale dal jsem si pivka a koukal jsem na Roberta na jutubku a byl Robino opět skvělý. Zbytek bez komentáře, Petr a rodiče to napsali moc pěkně.

+6 /-0 | 01.06.2023 00:54

Robert Cvek
Děkuji :-)
+3 /-0 | 01.06.2023 10:17

Petr Koutný

Komentář, který sem rád vkládám a který mi došel emailem.....

 

Petře dobrý den,

  moc pěkně jste nás všechny provedl turnajem. Jsme vám vděční, že jste spolu s Robertem něco takového umožnili a stalo se. O to větší radost mám, že jste objevil, zažil svou vlastní velkou radost a štěstí. Moc vám fandíme a těšíme se příště. Rádi vás poznáme i osobně na některém z turnajů.     

 

Chci vás požádat o vložení komentáře k článku za nás rodiče:  

 

Když jsem si přečet článek, brečel jsem. To vyjádření, které Petr s námi všemi sdílel na konci mi vehnalo slzy do očí.  Připomnělo mi to okamžiky předtím, kdy s námi lidé sdíleli ten stejný prožitek o tom, jak Martin pomohl a pomáhá jim něco důležitého pochopit a zažít uvnitř sebe. Slzy mi tečou po tvářích a přitom myslím na jediné, na to velké, veliké přání, které nosíme uvnitř sebe pro něj, aby mu bylo lépe, aby se to změnilo, začal se uzdravovat a uzdravil, tak moc mu to přejeme. Proto jsme tak hluboce vděčni za každou, jakoukoli pomoc, která vytvoří pro Martina prostor ve kterém je mu dobře. Posílám tímto další velké poděkování vám všem a vlastně i všem lidem do celého světa, všem těm, kteří májí zájem, chtějí a kdykoli mohou dělají to, že podporují kolem sebe to, vytvářejí svými činy, svými reakcemi takové prostředí, ve kterém si každý i ten komu to nejde nakonec dovolí zažít pocit, že je mu moc dobře a může to pomoci zažít druhým. Děkujeme všem lidem (dětem i dospělým) za takovou pomoc, za takovou podporu. A to vám prostě nedovolí nemít slzy v očích a pro mě je velmi velmi výjimečné, když se tohle stane. Natož, takhle o tom psát. Ale cítím, že díky našemu synovi i vám můžu.    Táta Martina.

+6 /-0 | 01.06.2023 07:47