Po Praze vítězí GM Nosenko i v Liberci

22.02.2015 14:29 | Open Liberec 2015

Vítězem jubilejního 15. ročníku mezinárodního šachového festivalu OPEN LIBEREC 2015 se stal favorizovaný ukrajinský velmistr Nosenko. Svým soupeřům povolil pouze tři remízy a získal 7,5 bodu.

Navázal tak na své lednové vítězství na Openu Praha. O 2.-5. příčku se podělila čtveřice hráčů se 7 body. Nejlépe z nich se umístil německý mezinárodní mistr Plischki, který prošel turnajem bez jediné prohry. Mezi sedmibodovými nechyběl ani český zástupce Petr  Šimek. Nejlepším hráči z Liberecka byli osmnáctiletý Lukáš Václavíček (Desko Liberec), který vybojoval remízu se dvěma mezinárodními mistry a  Petr Kučera (Nový Bor), který také remizoval se dvěma mezinárodními mistry a navíc prohrál velmi dobře rozehranou partii s vítězným velmistrem Nosenkem. Nejlepší ženou v turnaji byla ekvádorská mez. mistryně Moncayo.

Záštitu nad festivalem převzal primátor statutárního města Liberce pan Tibor Batthyány a město také festival finančně podpořilo.

Open Liberec byl posledním dílem seriálu CZECH TOUR 2014/2015. Celkovým vítězem se stal ruský mezinárodní mistr Chudinovskikh ziskem 43,5 bodu, který v Liberci obsadil 7. místo ziskem 6,5 bodu. Druhou příčku obsadil Bartoš a třetí ruský velmistr Ivanov.