Čtyři turnaje v Orlové

25.05.2015 04:09 | Open Orlová 2015

V Orlové probíhá již 12. ročník šachového klání, které si vybudovalo svou stabilní pozici v nabitém turnajovém kalendáři ČR. Zahajovací turnaj v rapidu byl opět věnován dlouholetému členu organizačního štábu festivalu, Lukáši Krůlovi.

Jako v předešlých letech se uskutečnil již 6. ročník "Memoriálu Ivana Jankovce", který byl započítán na FRL pro bleskový šach.

Novinkou pro letošní rok měl být mistrovský turnaj "IM". Soudě podle průběžných výsledků na ChessResults byl však sloučen s A Openem. Opět jsou připraveny on-line přenosy partií velmistrovského a A turnaje nejen pro hráče a diváky v hracím sálu, ale samozřejmě i pro návštěvníky internetových stránek klubu SK Slavia Orlová.

GM i A Open turnaj se hrají na 9 kol v tempu 2h + 30s/tah, z českých hráčů se představí např. IM Pavel Šimáček, GM Vladimír Talla, FM Jaroslav Olšar, ve velmistrovském turnaji pak GM Alexej Kislinsky, který si loni z Orlové odvážel zlatou trofej, IM Lukáš Černoušek a FM Nguyen Thai Dai Van.

Turnaje

• Turnaj "GM" - GM Orlová 2015 (FIDE GM Robin) 24. - 31.5.2015
  • Turnaj "A" - Open Orlová 2015 (FIDE Open) 24. - 31.5.2015
  • Turnaj "B" - Memoriál Ivana Jankovce (FIDE Blitz) 24.5.2015
  • Turnaj "R" - Memoriál Lukáše Krůla (FIDE Rapid) 23.5.2015

Trofeje připravené, můžeme začít! (zdroj: FB profil festivalu Orlová)

Turnaj "R" - Memoriál Lukáše Krůla

3. ročník pamětního turnaje v rapid šachu hraný zároveň jako Okresní přebor OŠS Karviná se zápočtem na FIDE Elo pro rapidšach se hrál švýcarským systémem na 9 kol v tempu 13 min. + 2s/tah. Cenou pro vítěze bylo 90% ze startovného a pamětní pohár. Odvezl si ho IM Vojtěch Zwardoň, který ziskem 8/9 bodů zvítězil před druhým IM Viktorem Dmitrenkem a třetím GM Kislinským.

Horváth Tomáš 1664 1919 5.5

Medailisté Memoriálu Lukáše Krůla (zdroj: FB profil festivalu Orlová)

Turnaj "B" - Memoriál Ivana Jankovce

Jako vzpomínku na dlouholetého kamaráda a spoluhráče uspořádala ŠK Orlová již 6. ročník turnaje v bleskovém šachu. Šachisté a šachistky si to rozdali ve 13 kolech odehraných v tempu 3 min. +  2s/tah. Turnaj byl zároveň Krajským přeborem MKŠS a Okresním přeborem OŠS Karviná v bleskovém šachu a jeho výsledky byly započteny na FIDE Elo pro bleskový šach. Trofej pro vítěze získal GM Kislinsky, když svým soupeřům povolil pouhé dvě remízy v sedmém (IM Viktor Dmitrenko) a desátém (Libor Veselý) kole.