Ženské Grand-Prix startuje v lednu

30.12.2006 08:00 | Turnaje

Zdůraznit roli žen v šachu má chystaná Velká cena MonRoi – seriál mezinárodních šachových událostí. Všechny části seriálu budou živě vysílány pomocí systému MonRoi. „Nejlepší šachistky světa mají možnost kvalifikace ...

Zdůraznit roli žen v šachu má chystaná Velká cena MonRoi – seriál mezinárodních šachových událostí. Všechny části seriálu budou živě vysílány pomocí systému MonRoi.
„Nejlepší šachistky světa mají možnost kvalifikace do nejsilnějších turnajů světa. Zveme Vás ke sledování partií naživo a reportáží prostřednictvím fotografií a videa.
Přidejte se k nám v Gibraltaru, Cannes, Záhřebu, Drážďanech, Lichtenštejnsku, Petrohradu a ve Philadelphii a Montrealu!", uvedla Brana Giancristofaro, zakladatelka MonRoi Inc. Finále Grand-Prix se uskuteční 21.-28. července 2007 v Montrealu v Kanadě. Jeho kvalifikantky budou vybrány na základě nejlepší performance a budou bojovat o finálové ceny! Grand-Prix zahajuje 23. ledna 2007 v Gibraltaru. Kvalifikační turnaje jsou následující:
GibTelecom, Gibraltar , 23.1. – 1. 2.
Cannes Open, Francie, 18. – 25. 2.
Zagreb Open, Chorvatsko, 17. – 25. 3.
ECU Individual, Drážďany, Německo, 2. – 15. 4.
Liechtenstein Open, 11. – 19. 5.
White Nights, St. Petersburg, Rusko, 16. – 24. 6.
World Open, Philadelphia USA , 28. 6. – 4. 7.
Montreal Chess Festival Finale, 21. – 28. 7.

"Dohoda mezi MonRoi a ECU (Evropskou šachovou unií) je důležitým krokem pro marketing šachu", řekl Boris Kutin, prezident ECU. „Spojení moderní technologie se šachem v Evropě nabízí s odstartováním Grand-Prix nové možnosti“, pokračoval Horst Metzing, generální sekretář ECU. Sava Kizova, ředitelka ECU Grand-Prix vysvětlila, že když se turnaj dostane do pragramu GP, dostane se mu řada výhod – objeví se na seznamu na webu GP, obdrží 100 MonRoi zařízení pro live přenos (osobní šachový manažer), což umožní vysílat až 100 partií každého kola živě, technickou podporu, turnajové stránky, fotografie a videa v profesionální kvalitě a MonRoi server pro živé přenosy s fotografiemi hráčů, logy sponzorů, indikátorem posledního tahu, výběrem šachovnice, vynikajícími hlasovacími možnostmi a komentáři.

„ Pracovala jsem roky tvrdě, aby se dostalo šachistkám větší pozornosti na celém světě a jsem velmi šťastná, když vidím silnou podporu prestižní společnosti jako je MonRoi. Ženská Grand-Prix je opravdu historickou událostí!“ Zuzana Polgárová.

Jsem velmi potěšen zjištěním, že díky iniciativě MonRoi se koná mezinárodní Grand-Prix. To vážně pomůže vývoji šachu.“, uvedl Stewart Reuben, ředitel GibTelecom.

„Asociace šachových profesionálů (ACP) je velmi ráda, že může přivítat mezinárodní Grand-Prix žen MonRoi na šachové scéně. Ženskému šachu scházejí turnaje již mnoho let. MonRoi přináší všechny předpoklady pro jejich znovuzrození. Není žádných pochyb, že ACP udělá vše pro podporu této události.“ Představenstvo ACP.

Jen dodám, že pomocí zařízení firmy MonRoi byly přenášeny již partie evropského poháru družstev v Rakousku. Zeptal jsem se GM Radka Kaloda, jaké má s tímto zařízením zkušenosti.
„Jde o malou krabičku s elektronickým displejem se šachovnicí, který se používá místo partiáře. Pomocí elektronické tužky se ťuká na figurky na displeji a tak se tahy zapisují do paměti přístroje. Z něj se dají okamžitě vysílat na internet či třeba vytisknout ihned po partii. Mě se ale zatím víc líbí klasický partiář.“
0x 1557x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat