Západní 2. ligy

15.10.2007 08:00 | Turnaje

Po dlouhé pauze včera opět začala nová druholigová sezona, na jejíž první kolo se v následujícím souhrnu podíváme. Zatímco dnes zde shrneme „českou“, tak zítra přijde na řadu část „moravská“. Začnu skupinou C, o kter

Po dlouhé pauze včera opět začala nová druholigová sezona, na jejíž první kolo se v následujícím souhrnu podíváme. Zatímco dnes zde shrneme „českou“, tak zítra přijde na řadu část „moravská“.

Začnu skupinou C, o které díky vlastní účasti budu mít asi největší přehled. Po loňském těsném nepostupu letos Lysá n/L svou hvězdnou sestavu ještě posílila, ovšem ne již jen hosty, jak bývalo v minulých sezonách zvykem, ale také některými přestupy (IM Priehoda už není počítán jako cizinec a z Vyšehradu ještě přišel Londýn).
Největšími konkurenty by měli být hráči Rapidu Pardubice a béček Hradce Králové a Turnova, což jsou jediné další týmy s průměrem nejlepších 10 hráčů přes 2200. Z těchto zmíněných týmů také 3 v 1. kole nezaváhaly – Lysá rozstřelila Říčany v poměru 6:2, Pardubice ještě výrazněji béčko Lysé 7:1 a Hradec s problémy přehrál Vrchlabí 4,5:3,5. Zaváhal tedy jediný Turnov, který dobře rozehraný zápas s Mladou Boleslaví otočil na několika šachovnicích a prohrál 4,5:3,5. Zápasy, o kterých ještě nešla řeč, skončily výhrami Kutné Hory nad Náchodem 6:2 a Kolína nad Neratovicemi v poměru 5:3.

Skupina B patří většinou k nejvyrovnanějším soutěžím – letos by se mezi největší favority měla řadit družstva ČSOB „B“, pražské týmy DA Praha a Sokol Kobylisy a při dobré formě také kdokoli ze severočeské trojice Ústí n/L, Teplice, Litvínov. Již samotné 1. kolo nabídlo některé velmi zajímavé souboje – v zápase DA Praha vs. Teplice se na první šachovnici utkali mezinárodní mistři Orság a Trapl. Partie sice skončila ve prospěch mladšího z nich, samotný zápas však vítěze neměl. Zbylé zápasy pak už měly jednoznačné vítěze – nejmenší rozdíl (5:3) se urodil v Karlových Varech, které i se Zuzkou Hagarovou v sestavě tímto rozdílem porazily Rakovník. Očekávat se daly i výhry Bohemians B nad Marty Most (5,5:2,5) a ČSOB „B“ v Sokolově (6,5:1,5), zato výsledek z Ústí n/L je jistě překvapením. Na všech šachovnicích silnější domácí totiž podlehli Vyšehradu „C“ 2:6. Jako poslední zbývá utkání Kobylisy – Litvínov, které ve prospěch domácích rozhodlo skóre 4:0 na posledních šachovnicích.

Za největší favority jihočeské skupiny A považuji B týmy Vyšehradu a Pankráce. Jejich osud v úvodním kole byl rozdílný. Zatímco Pankrác díky výhrám na 6. a 8. šachovnici černými uhrála nejtěsnější výhru 4,5:3,5, tak Vyšehrad doma stejným poměrem nestačil na nekompletní Písek. Vyrovnanost úvodního kola jen potvrzuje další těsná výhra Sokola Plzeň Letná nad Českými Budějovicemi a také remízy táborských týmů a Klatov s Plzní „C“. Nejvyšší výhru si v divokém zápase (pouhé 2 remízy) připsala Viktorka Žižkov, která v pražském derby porazila Pragu 5:3.

Kompletní výsledkový servis nabízí svazová databáze.
1x 1279x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
12.08.2008 17:52 | Autor neznámý

gvtbfm sbcjh xwhscn anzgyjh wropx tirm nwujzipm