Prosurfovali jsme za Vás...

25.04.2009 00:57 | Zajímavosti

Po delší době jsem dnes zavítal na blog Susan Polgar a objevil řadu zajímavostí, o které bych se se čtenáři nss rád podělil. Zápas Anand – Topalov proběhne v dubnu 2010 a máte-li alespoň 1,5 milionu Eur, můžete se zkusit přihlás...

Po delší době jsem dnes zavítal na blog Susan Polgar a objevil řadu zajímavostí, o které bych se se čtenáři nss rád podělil. Zápas Anand – Topalov proběhne v dubnu 2010 a máte-li alespoň 1,5 milionu Eur, můžete se zkusit přihlásit do konkurzu na jeho pořádání.
Také byste měli vědět, že šachy jsou hra náročná na nervy a je důležité umět prohrávat, abyste nedopadli jako 43letý Alexej Valentichin z Ruska. Ten navštívil svého staršího kolegu bydlícího nedaleko za účelem hraní šachů. Po několika porážkách v řadě ovšem vyhodil svého soupeře z okna a ten později v nemocnici zemřel. Valentichin sám zavolal policii, soud mu vyměřil 6 let….

Hlavně jsem Vám ale chtěl ukázat následující promo-video NBA srovnávající basketbal a šachy. Takové šoty by se hodily i u nás, že?


A když jsme u videí, link na následující jsem našel na webu Petera Mega, který má mimochodem novou adresu http://www.sachovespravy.eu/. Jde především o autorskou hudbu, konkrétně baladu Cid dobyvatel, ale když nám k tomu ukazují ty naše roztomilé figurky, nemohu Vás o tento zážitek ošidit :-).Peter Mego mimochodem také informuje o startovní listině turnaje v Bosně, hraného od 8. května: Movsesjan, Wang, Eljanov, Harikrišna, Sokolov a Predojevič – slušná sestava. Nemá ovšem na Biel, s průměrem nějakých 2713. Turnaj se hraje od 19. do 30. července, do Pardubic by tedy neměli dorazit tito hráči: Morozevič, Ivančuk, Gelfand, Aleksejev, Vachier-Lagrave a Caruana. Nedá se holt nic dělat:-).

1x 796x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
25.04.2009 10:56 | Autor neznámý

Ten klip je velice pěkný. Spojení šachů a basketbalu není jen tak náhodné. Co vím, tak i v basketu je spousta "kombinací", tedy plánů, jak rozestavit hráče do útoku a obrany. Nejen v šachách mám strategii  (o taktice žádná diskuze, ta musí být v každém sportu).