Vysoké vítězství D družstva proti UD Hamr

12.02.2006 08:00 | Turnaje

Domácí nastoupili k dnešnímu utkání v téměř kompletní sestavě. Kapitán hostí pan Malec přivezl více hráčů a postavil soupisku bez opor a sám vystupoval jako nehrající kapitán. Pan Rajman, který nastoupil se po nechtěném od...

Domácí nastoupili k dnešnímu utkání v téměř kompletní sestavě. Kapitán hostí pan Malec přivezl více hráčů a postavil soupisku bez opor a sám vystupoval jako nehrající kapitán. Pan Rajman, který nastoupil se po nechtěném odpočinku způsobeným nemocí se ukázal ve velmi dobré formě a miniaturou ukončil svoji partii ve 12.tahu s hostujícím Weissem.

Brzy skončila i partie pana Frommla , který mohutným útokem nedal benjamínkovi hostí žádnou šanci a zajistil našemu družstvu druhý bod.
Ostatní partie byly již vyrovnanější, ale domácí ve většině získali menší výhody, které se snažili postupně zrealizovat. Nejlépe se dařilo oběma Majstrům, kdy mladší útokem ve středu na nerošovaného krále získal velké množství materiálu a partii pohodlně dovedl k třetímu našemu vítězství. Jirka Majstr starší pak zkušeně využil zápletek střední hry a po zisku pěšce získal figuru a partii dotáhl do 4 bodu.
Paní Majstrová nechtěla narušit rodinné vítězné tažení, ale v rozehraném dámském gambitu po oběti věže za útok přepjala strunu a partii musela vzdát.
Zápas v té době již rozhodl Vláďa Mareček, který po zisku pěšce v partii hrané opět černými ( které nemusí ) se lépe orientoval v zápletkách střední hry a dovedl ji proti houževnatě se bránícímu Čapkovi k rozhodující páté výhře.
Hra kapitána domácího týmu ve francouzské za černé byla spíše sbíráním drobných výhod, které vedli k postupnému zisku dvou krajních pěšců dámského křídla a matovým útokem v koncovce, kde zůstali jen jezdci a bílý osamocený král.
Nejlepší partii sehrál Honza Oreský s veteránem hostí Ing.Holubem. Dlouho to byla houpačka o získání a ztrátě výhod z obou stran. Nakonec malou kombinací získal náš hráč kvalitu a soupeř se téměř po pěti hodinách hry před dalšími ztrátami vzdal.
Vysoké vítězství 7:1 bylo sice nečekané, ale po předvedené hře obou družstev zasloužené.
0x 1652x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat