Vlastimil Babula odpovídá a komentuje

16.06.2006 08:00 | Turnaje

Zajímalo by mě, která z žen hrajících na olympiádě se Vám nejvíc líbila?Vlastimil Babula: "Samozřejmě i mezi šachistkami jsou krásné dívky, a to ze všech kontinentů a všech barev pleti.Jméno té nejkrásnější ale nedodám, jasn...

Zajímalo by mě, která z žen hrajících na olympiádě se Vám nejvíc líbila?

Vlastimil Babula: "Samozřejmě i mezi šachistkami jsou krásné dívky, a to ze všech kontinentů a všech barev pleti.Jméno té nejkrásnější ale nedodám, jasnou favoritku jsem totiž nezahlédl a navíc jsem si jejich jmen všímal ze všeho nejméně.:-)"

Jak šachový profesionál řeší situaci, kdy ho při důležitém utkání rozbolí hlava a nemůže se zcela soustředit na hru?

Vlastimil Babula: "Snažím se takovým situacím předcházet a když přesto přijde, nedá se nic dělat a je potřeba partii odehrát co nejlépe."<
br>
Kterou svoji olympijskou partii považujete za nejlepší a proč?

Vlastimil Babula: "Svou jedinou výhru nad mladým Italem, jelikož jsem se v ní nedopustil žádné chyby a snad ani nepřesnosti a energicky ji dotáhl do konce. Pravdou ale je, že můj soupeř byl o dost slabší než já."

Kterou partii z olympiády byste určitě doporučili k přehrání?

Vlastimil Babula: "Za přehrání snad stojí partie s Morozevičem a Pavasovičem, i když v obou je plno chyb. Při současném tempu hry je skoro nemožné se jim vyhnout, konec partie se velmi často změní v komedii omylů."

Největší kuriozita na olympiádě (na šachovnici i mimo ni).

Vlastimil Babula: "Mimo šachovnici asi facka Angličana Gormallyho Arménu Aronianovi během Bermuda party a následná bitka jeho sekundanta Sargissiana s Angličanem. Bližší podrobnosti bohužel neznám, jen to, že Angličami svého hráče poslali okamžitě domů. Igor Štohl ale spekuloval, že to bylo možná kvůli jeho špatné hře (1,5 bodu z 5 partií). Na šachovnici se kuriozit dělo dost, zvláště v závěrečné gilotině, měl jsem čas sledovat jen ty své."

komentovaná partie Babula Vlastimil (2583) vs Banlkas Hristos(2576)

Děkujeme za odpovědi a komentovanou partii
0x 2015x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat