Vítězství v 5.kole

12.12.2004 08:00 | Turnaje

V pátém kole Krajského přeboru jsme přivítali doma v Novém Boru soupeře z Nového Města pod Smrkem. Nenastoupili jsme výjimečně v tradiční sestavě, za šestou šachovnici poprvé zasedl Tomáš Langr.Právě on rozehrál svižně zaháj...

V pátém kole Krajského přeboru jsme přivítali doma v Novém Boru soupeře z Nového Města pod Smrkem. Nenastoupili jsme výjimečně v tradiční sestavě, za šestou šachovnici poprvé zasedl Tomáš Langr.
Právě on rozehrál svižně zahájení a již ve čtrnáctém tahu chyboval tak, že daroval soupeři figuru. Soupeř hrál přesně a v pětadvacátém tahu donutil Tomáše Langra kapitulovat.

Nepříjemný stav skóre 2:0 pro hosty hrozil, když na osmé šachovnici pokazil pěkně rozehranou partii Jirka Majstr. Povedlo se mu však vyvolat zápletky a nápaditou hrou přece jenom svého soupeře přehrál. Stav tedy 1:1.
Slibné pozice si mezitím vybudovali Jaroslav Kučera na páté šachovnici a Petr Boleslav v roli zástupce kapitána na třetí šachovnici. Po domluvě se dohodli na remíze hráči na čtvrté desce v poměrně zablokované pozici. Stav 1,5:1,5 sliboval ještě napínavý zápas.
Před první časovou kontrolou zakončil vítězně svou partii Petr Boleslav. Zahájení, jako je Skotský gambit, slibovalo napínavou hru. Bílý ve střední hře dosáhl poziční výhody, kterou se mu podařilo uplatnit.
Z vedení 2,5:1,5 jsme se však neradovali dlouho. Na druhé šachovnici si Jirka Jína nepohlídal hodiny a v minimálně vyrovnané pozici překročil čas.
Na zbylých třech šachovnicích nás čekal opravdu tuhý boj. Jarda Kučera s velkou kompenzací za kvalitu méně začal mačkat soupeře nástupem svých pěšců, na první desce Honza Vrána se zajímavou věžovkou. Do jezdcové koncovky s dvěmi pěšci více dospěla partie Romana Mužíka na sedmé šachovnici.
Optimismus do našich řad vnesl dnešní oslavenec Miloš Koudelka. Po shlédnutí všech třech pozic předpověděl naše vítězství ve všech zbývajících partiích.
Jeho odhad byl správný. Honza Vrána velmi pěkně vyhrál věžovou koncovku. Roman Mužík neomylně uplatnil svou materiální výhodu. Nakonec úspěšný zápas završil výhrou i Jarda Kučera, který dotáhl svého pěšce do proměny a soupeř se vzdal.
Ač se naše vítězství předpokládalo, zápas byl díky houževnatosti soupeřů zajímavý až do konce. Tento rok to bylo poslední utkání, po pěti kolech můžeme bilancovat - 1x prohra a 4xvýhra, což můžeme považovat za úspěšné.
0x 8474x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat