Vítězství s Varnsdorfem ve 4.kole

05.12.2004 08:00 | Turnaje

Opět se nám sešlo domácí utkání Regionálního přeboru a 2.ligy, takže v hrací místnosti bylo pěkně našlapáno.Varnsdorf patří k mužstvům, která body lehce neztrácejí. Vždy bojují o čelo tabulky. Z tohoto hlediska nás čekal d...

Opět se nám sešlo domácí utkání Regionálního přeboru a 2.ligy, takže v hrací místnosti bylo pěkně našlapáno.
Varnsdorf patří k mužstvům, která body lehce neztrácejí. Vždy bojují o čelo tabulky. Z tohoto hlediska nás čekal důležitý zápas.
V úvodu bylo pro mě největším překvapením volba zahájení Miloše Koudelky, ruskou hru za černý jsem ho ještě neviděl zahrát.
Brzy se měnily figury v partii na šesté šachovnici. Jirka Majstr vyměnil všechny lehké figury a s volným pěšcem více na dámském křídle měl ve hře těžkých figur nakročeno k výhře. Po soupeřově hrubce našel matový obrazec a partii tak pěkně zakončil.
Na první šachovnici byla sehrána partie poněkud zavřenější. Bílý útočil na královském křídle, černý se pokoušel o aktivitu na dámském. Po výměně dam přišel černého špatný propočet, což ho stálo figuru. Roman Mužík dalšími výměnami hru zjednodušil a donutil soupeře kapitulovat.
Skóre 2:0 vypadalo nadějně. Avšak na sedmé šachovnici hrající kapitán mužstva Vladislav Mareček se dostal bílými v ruské hře do těžké pozice. Soupeř naštěstí vítězné pokračování nenašel, takže partie skončila remízou. Porážku jsme však utrpěli na čtvrté šachovnici. Jaroslav Kučera rozehrál černými svou oblíbenou skandinávskou. Vyzkoušel soupeře jestli zná "ruskou léčku". Bílý se však nenechal zlákat a klidnou hrou udržoval pozici. Partii vyhrál díky špatnému času Jardy Kučery.
Na druhé šachovnici se černý neukvapil v rozehrání nejasných útoků, získal pěšce a kontroloval pozici. Bílý se dostal co časových problémů a prohrál. Skoro ve stejnou dobu přišel zisk bodu na třetí šachovnici. Petr Kučera ve střední hře získal kvalitu. Materiál se v dalším průběhu ještě změnil, kdy bílý vyšel z figurou více. Tu pak uplatnil bez problémů k výhře.
Zisk dvou bodů byl tedy splněn, dohrávaly se již pouze dvě partie. Na osmé šachovnici bojoval zřejmě za ztracenou věc Miloš Koudleka. Partii nakonec prohrál na čas. Na páté šachovnici Vladimír Dufek musel obětovat kvalitu a nevypadalo to vůbec dobře. Pak ale soupeř trochu zaváhal a Vláďovi se povedlo najít remízový obrazec.
Utkání tedy skončilo poměrem 5 : 3 pro domácí. Příští kolo sehrajeme až v lednu 2005 a to v Žandově.
0x 7983x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat