Vikingové už mohou do Valhally

27.04.2007 08:00 | Turnaje

Na skandinávském poloostrově byly včera dohrány dva významné turnaje – Gausdal Classics a Sigeman 2007. Včerejší boje rozhodly o tom, kdo odjede s medailí. V 15. ročníku Sigeman a Co Chess Tournament 2007 ve švédském Malmö zv

Na skandinávském poloostrově byly včera dohrány dva významné turnaje – Gausdal Classics a Sigeman 2007. Včerejší boje rozhodly o tom, kdo odjede s medailí.

V 15. ročníku Sigeman a Co Chess Tournament 2007 ve švédském Malmö zvítězil suverénně svěřenec Veselina Topalova GM Ivan Cheparinov se 7 body. 5,5 bodu nasbírali GM Persson GM, Berg a GM Timman. U nás hostu
jící IM Emil Hermansson nasbíral pouhé 2 body a spolu s originálním švédským velmistrem Hectorem obsadil poslední příčku. V předposledním kole se mu ale podařilo porazit GM L´Amiho z Nizozemí.Uzavřený turnaj A v norském Gausdalu se stal podle očekávání kořistí GM Magnuse Carlsena (2690), který nasbíral 7 bodů. I přes včerejší prohru s vítězem, stačilo 5,5 bodu na stříbro polské jedničce Michalu Krasenkowi (2661). Krasenkow se nyní z Norska přesouvá do Ostravy, abyste ho již od zítřka mohli sledovat živě při partiích s velmistry Movsesjanem, Hráčkem a Lázničkou. Třetí místo pro sebe získal veterán Lájoš Portisch, čtvrtý Rozentalis (rovněž 5,5) měl kvůli horšímu pomocnému hodnocení smůlu.
Ani závěrečná výhra GM Tomáše Orala (2543) nad Polkou Dvorakowskou už nestačila na vítězství v turnaji. Lepší pomocné hodnocení vykázal německý IM Stefan Bromberger (2495), kterému stačilo 7 bodů na zisk velmistrovského balu. Bronz přihrálo lepší pomocné hodnocení šestibodovému FM Espenu Lie, ten si spolu se 7. FM Stokkem uhrál normu IM.

0x 1618x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat