V Mariánských Lázních úřaduje Dán FM Rasmussen

21.01.2008 08:00 | Turnaje

Ve velmistrovském turnaji A1 se na startu sešli dva nestoři českého šachu, velmistři Jansa a Meduna. Třetím velmistrem v tomto turnaji je pak Segeev z Ukrajiny. V této skupině hraje též 1 žena – Iweta Rajlich z Polska (čerstvá stř...

Ve velmistrovském turnaji A1 se na startu sešli dva nestoři českého šachu, velmistři Jansa a Meduna. Třetím velmistrem v tomto turnaji je pak Segeev z Ukrajiny. V této skupině hraje též 1 žena – Iweta Rajlich z Polska (čerstvá stříbrná medailistka z ME družstev), která hned v prvním kole získala cenný skalp GM Sergeeva. Ve druhém kole však nestačila na IM Vladimíra Tallu a i ve třetím prohrála s FM Rasmussenem.
Právě dánský mistr Stig Rasmussen zůstává po třech k
olech jediným hráčem se 100% ziskem.
O druhou a třetí příčku se dělí se ziskem 2,5/3bodů GM Vlastimil Jansa, který ve třetím kole porazil Petra Červeného, a Polák FM Swiercz, který ve třetím kole porazil GM Medunu.

průběžné pořadí velmistrovský A1

Velmistrovský A2 - Vedení drží po třech kolech při jedné remíze šachová legenda GM Evgenyj Sveshnikov. V prvním kole si připsal kontumační výhru s GM Vološinem, ve třetím kole na jeho štítu zůstal novoborský IM Pavel Šimáček.

průběžné pořadí velmistrovský A2

Ozdobou turnaje v rapid šachu byla účast předního lotyšského velmistra Evgenye Sveshnikova, který potvrdil své kvality a v turnaji, jehož se celkem zúčastnilo 46 hráčů zvítězil. Zbývající dvě místa na stupních vítězů obsadili bulharští mezinárodní mistři Kozhuharov a Marholev. Nejlepším Čechem byl na 7. místě až 26. nasazený mladý hráč Globalu Sokolov Michal Holeš.V kategorii seniorů zvítězil Golcman (Rusko), v juniorech byl nejlepší Khamidov (Polsko) a mezi ženami byla nejúspěšnější Anna Strzelczyk (Polsko).

Navštívíte-li Mariánské Lázně ve středu 23.1. je pro Vás připraven doprovodný program určený i pro širokou veřejnost. Simultánka šachového velmistra Marka Vokáče, zahradní šachy, doprovodný hudební program a vystoupení mažoretek na hlavní třídě před restaurací Café Classic (v případě nepříznivého počasí v jeho prostorách) od 10:00 hodin.

0x 976x Petr Boleslav