V Bosně kraloval Sergej Movsesjan

29.05.2007 08:00 | Turnaje

Slovenský reprezentant Sergej Movsesjan se stal suverénním vítězem sarajevského superturnaje. Na nejvyšší stupínek se zde postavil již podruhé, čímž se vyrovnal např. legendárnímu Garry Kasparovovi, který zde triumfoval v letech 199...

Slovenský reprezentant Sergej Movsesjan se stal suverénním vítězem sarajevského superturnaje. Na nejvyšší stupínek se zde postavil již podruhé, čímž se vyrovnal např. legendárnímu Garry Kasparovovi, který zde triumfoval v letech 1999 a 2000. K prvenství letos stačilo 6,5 bodů, které Sergej nasbíral za 7 remíz a 3 výhry (s Predojevičem, Morozevichem a Shortem).
Zůstal tedy neporažen, navíc mi po přehrání partií přijde, že v podstatě v žádné nebyl významněji ohrožen. Pěkný výkon!

S bodovým odstupem skončil druhý domácí Borki Predojevič, který byl pořadateli nasazen spíše pro sbírání zkušeností. Svým výkonem ale nakonec příjemně překvapil. To samé se nedá říci o nejvýše nasazeném Alexandru Morozevichovi, který značně zaostal za očekáváními, za což vděčí zejména chabé hře bílými figurami (1/5 bez jediné výhry!). Precizní hrou černými se dostal alespoň na 50 %. Stejnou bilancí se nakonec může pochlubit i loňský vítěz Ivan Sokolov, když si v posledním kole poradil s trápícím se Timofeevem (3,5/10). Zklamán odjíždí z bosenské metropole i Nigel Short, jako druhý nasazený jistě očekával lepší výsledek než konečných -1 a výsledné předposlední místo.

Více se můžete dozvědět ze stránek pořadatelů. K přehrání jsou zde všechny partie, ovšem aktualizace výsledkové tabulky i propočtu zisků a ztrát na ELO se zasekla po 6. kole.
0x 1275x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat