Úterní trénink - řešitelská soutěž

16.02.2005 08:00 | Turnaje

V úterý proběhlo 3. kolo řešitelské soutěže. Neříkám to rád, ale tentokrát se vyplatilo zůstat doma! Kdo přišel, mohl sice řešit 3 vtipné a hezké diagramy, ale protože jsme se tam sešli samé chytré hlavy, bylo pro nás pro vše...

V úterý proběhlo 3. kolo řešitelské soutěže. Neříkám to rád, ale tentokrát se vyplatilo zůstat doma! Kdo přišel, mohl sice řešit 3 vtipné a hezké diagramy, ale protože jsme se tam sešli samé chytré hlavy, bylo pro nás pro všechny řešení brnkačka a neúprosná pravidla stanoví při 100% úspěchu zisk 0 bodů! Večer zachránil Bolek, řešící z jedné šachovnice s Vráničem.
Nevšiml si, že Honza opoměl postavit v zadání jednoho pěšce a zvolil jiné řešení - Vrániče zachránil správný úvodník, který byl tentokráte považován za postačující a i v pozměněné pozici fungoval. Rozhozený Bolek navíc oslepl i na 3. diagram, takže umožnil všem získat 2x po 1 bodu.
Ti co zůstali doma, tak získali 1 žolíka a když ho dobře použijí - může jim přinést až bodů 5! Novinku s žolíky můžete nastudovat v aktualizovaných propozicích.
V pátek začíná RPJ s 8 a klasifikační turnaj s 10 účastníky. Účastníci by měli dostat od Bolka mail s rozlosováním, jinak to bude na webu.
Příští úterý přijďte na turnaj ve Fischerových šachách (stejná pravidla, jen se na začátku losuje rozestavení figur).
Ve středu (dnes) držte palce družstvu Gymnázia Č. Lípa (Vrána, Oreský) v krajském kole přeboru škol.
0x 7912x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat