TJ Slovan Jirkov vs 1.Novoborský ŠK A

10.11.2002 08:00 | Turnaje

V druhém kole nás čekal soupeř ještě o něco vzdálenější než v kole prvním. Do Jirkova jsme dorazili něco málo po deváté hodině, takže jsme měli trochu času se rozkoukat. Do hrací místnosti jste se dostali chodbičkou z restaurac...

V druhém kole nás čekal soupeř ještě o něco vzdálenější než v kole prvním. Do Jirkova jsme dorazili něco málo po deváté hodině, takže jsme měli trochu času se rozkoukat. Do hrací místnosti jste se dostali chodbičkou z restaurace, takže ideální stav. Rychlé ranní kafe a mohlo se začít. V úvodu byla na pohled asi nejzajímavější partie na šesté šachovnici, kde Honza Vrána zahájil královským gambitem.
Partii na poslední šachovnici, kde hrál Petr Kučera ml. jsem nestačil vůbec sledovat. Dozvěděl jsem se pouze výsledek a domácí se tak ujali vedení 1:0. Na šesté šachovnici se situace také nevyvíjela příliš dobře, bílý byl zatlačen do pasivního postavení až se z toho zrodila druhá prohra. Po chvíli kontroval František Fiedler, černými figurami na sedmé šachovnici sehrál dobře zahájení a postupně přebíral iniciativu. 2:1! Po chvíli se objevilo na výsledkové tabuli 3:1 pro hosty, pan Dufek vzdal, jak mi později řekl, dopustil se nepřesnosti, která stála partii. V časové kontrole , jak se již stává pravidlem, jsem ukončil svou partii i já. Prohra znamenala změnu skóre na 4:1 a to už začínalo být vážné. Po pěkném výkonu na druhé šachovnici přidal bod na naší stranu Viktor Novotný. Soupeře k ničemu nepustil, chvílemi se zdálo, že soupeř nemá odvahu zahrát něco trochu aktivně. Zbývající partie obou Kučerů skončily ve věžových koncovkách remízou. Po dvou kolech nemáme žádný bod. Příští kolo hostíme doma Údlice, tak doufejme, že nám domácí prostředí přinese více štěstí.
4x 15436x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
28.09.2008 12:23 | Autor neznámý

Kdo jste nestihl můj poslední článek ze včerejška - memoriál K. Osmančíka vyhrál Cvek před Veličkou (7,5) a Rausisem...Láznička zase řádil na memoriálu Čeňka Honsy (8) 2. Kulhánek 7,5 3. Navrátil 7.

28.09.2008 12:12 | Autor neznámý

Kdo chce ještě něco "zábavného" napsat o někom či něčem, tak prý má poslední šanci právě nyní a teď.

28.09.2008 11:13 | Autor neznámý

Tak že by konečně ta vypiplaná registrace? :-)

28.09.2008 10:53 | Autor neznámý

Vy nás zase napínáte :-)