Splněná norma WGM

18.03.2008 08:00 | Turnaje

Dvakrát splněno! První loni v Brně v uzavřeném turnaji, ta druhá na ME na Krétě. Třetí pokus vyšel opět na jedničku, že to ale bude v ženské německé bundeslize Eva Kulovaná nepředpokládala: "Napsaná jsem byla jako náh...

Dvakrát splněno! První loni v Brně v uzavřeném turnaji, ta druhá na ME na Krétě. Třetí pokus vyšel opět na jedničku, že to ale bude v ženské německé bundeslize Eva Kulovaná nepředpokládala: "Napsaná jsem byla jako náhradník, většinou jsem hrála na 5. šachovnici, párkrát i výš. Na splnění normy je potřeba mít tři a více hráček s WGM. Na páté šachovnici to moc nevycházelo. Po sedmi odehraných kolech jse
m si řikala, že by to možná mohlo vyjít. Na poslední dvě kola jsem dostala dvě WGM a dvakrát jsem vyhrála."

Norma WGM splněna, můžeme blahopřát! Často bývá ten poslední krok nejtěžší, psychika svazuje. Možná neplánovanost pro plnění v této soutěži byla odlehčující okolností. "Spíš jsem to plánovala na jiném turnaji. V bundeslize jsem na to moc nemyslela, snažila jsem se hrát co nejlépe, hodně věcí mi vycházelo, družstvo také šlapalo," až moc skromně dodává Eva. Podíváme-li se však na výsledky jednotlivých hráček SK Groslehna, zjistíme, že Eva Kulovaná patří jednoznačně k tahounům družstva.

V ženské bundeslize 2007/2008 zbývají do konce odehrát dvě kola. Tým Evy Kulované má stále reálné šance na medailové umístění, i když se s tím před sezónou nepočítalo. "Škoda, že jsme ten poslední zápas prohrály. Vedly jsme 2,5:1,5, ale pak už jsme nic neuhrály."
Tým SK Groslehna je celkem pestře poskládán. Pomineme-li domácí hráčky Německa (3x) je dvakrát zastoupena Ukrajina a Srbsko. "V týmu je dobrá nálada. Nikdo ze začátku moc nečekal, že bychom mohly útočit na medaile. Velké nadšení přišlo, když jsme v šestém kole porazily doposud suveréní Baden-Baden."

Z výsledkové karty Evy Kulované se dovídáme potřebné informace o jejím výkonu. Po devíti kolech zisk 7,5 bodu, průměr ELA soupeřek 2217.
Jedinou prohru zaznamenala Eva se Zuzanou Hagarovou hrající za USV TU Dresden . "To byla dlouhá bitva. Zuzana Hagarová má také dobrou sezonu, navíc jsem měla černé figury. Získala malou výhodu a postupně jí uplatňovala. Po zhruba šesti hodinách vyhrála. Hned druhý den pak následovala další těžká partie s Polkou. Ztrácela jsem kvalitu, ale ona si chtěla vzít celou věž, tak jsem jí ošidila, nakonec z toho byla remíza."
Soutěž se hraje tempem 2hodiny/40 plus 1hodina do konce.8x 1066x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (8) Aktualizovat
21.03.2008 10:59 | Autor neznámý

Hlasování bylo předčasně ukončeno-předpokládám že někdo podal protest proti podvodům karatistů,neboť první v pořadí bylo odečteno cca 50 hlasů...

19.03.2008 08:04 | Autor neznámý

WGM je ale slušně řečeno norma na ho*no, takže nevim proč z toho tady děláte vědu...

18.03.2008 22:18 | Autor neznámý

Počítám, že anketa bude podobná jako v našem kraji (vyhlašovatel je stejný), takže internetové hlasování má asi jen čtvrtinovou váhu. Extra hlasují redaktoři, extra starostové atd...Takže o Sáblíkovou bych se nebál a Evě lze pomoci. A gratuluju k normě, jen tak dál!:-)

18.03.2008 21:59 | Autor neznámý

Tak já hlasuji pro Sáblíkovou, přece jen se to nedá srovnávat...

18.03.2008 11:46 | Autor neznámý

švédsko samozřejmě neuniklo naší redakci. zpracováváme. dívčí výlet nám Eva přiblížila, takže nebude chybět v článku

18.03.2008 11:40 | Autor neznámý

Švédsko startuje ve čtvrtek www.scandinavian-chess.se a je přihlášeno 5 českých hráček (Kulovaná, Jacková, Němcová, Blažková,Hitzgerova)

18.03.2008 11:35 | Autor neznámý

Pěkně se to čte, i kdy už jsem gratuloval přímo. Tak teď ve Švédsku vzhůru k novým cílům. MV

18.03.2008 11:31 | Autor neznámý

v již zmiňované anketě o sportovce roku 2007 kraje vysočina se Eva již dostala na 2. místo s 392 hlasy již před rychlobruslařkou Sáblíkovou :) a stále se dá hlasovat www.sportovecvysociny.cz vyhlášení je 10. dubna

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz