Sofie - jde do tuhého!

17.05.2007 08:00 | Turnaje

Po volném dnu stráveném mimo jiné fotbalovým zápasem zasedli velmistři opět za šachovnice a pěkně to jiskřilo! Výsledkem jsou 3 rezultativní výsledky a srovnání startovního pole. Družstvo Chess United podlehlo 4:6 PFS Levski ve ...

Po volném dnu stráveném mimo jiné fotbalovým zápasem zasedli velmistři opět za šachovnice a pěkně to jiskřilo! Výsledkem jsou 3 rezultativní výsledky a srovnání startovního pole.

Družstvo Chess United podlehlo 4:6 PFS Levski ve fotbalovém zápase, jaký svět neviděl. Tým Chess United tvořilo všech 6 účastníků turnaje pod vedení kouče Silvia Danailova.
Soupeřem jim bylo 6 hráčů z mistrovského celku PFS Levski, účastníka poháru UEFA. V zápase hraném na 2x10 minut padalo hodně gólů. Nejprve se do vedení 2:0 dostali fotbalisté, ale snížil Sasikiran a z penalty i sám faulovaný – Veselin Topalov. Mamedyarov poté poslal Chess United dokonce do vedení, zápas přesto skončil porážkou šachistů. Po zápase sehrál Topalov na velkých zahradních šachách partii proti kapitánovi fotbalistů Yovovovi. Partie skončila remízou, kterou Topalov nabídl ve velmi vyrovnané pozici.

Jak se nám ale podařilo zjistit, zápas má být sehrán znovu! Důvodem je stížnost šachistů zaslaná FIDE a UEFA – rozhodčí skandálně neuznal gól Cheparinova, který padl jen několik vteřin po odpískání konce zápasu! Přítomný Vice-prezident FIDE Azmaiparašvili okamžitě nařídil nový zápas. Strany se dohodli na termínu 13. 5. 2008, což je volný den příštího M-tel Masters.

Pojďme ale na 64 polí. Na nich spáchal Adams nepochopitelnou hrubku. V dámské indické zahrál 18…Jd5?, po které ztrácel čistou kvalitu bez kompenzace. Sasikiran pak použil svého d-pěšce jako beranidlo a donutil Angličana ke kapitulaci v v 34. tahu. Kamsky získal proti Mamedyarovi výhodu již v zahájení – Pircově obraně – a postupně ji stupňoval, až ji završil útokem na černého krále. Nisipeanu vyměnil v sicilské záhy dámy, ale Topalov ho přehrál a zvítězil.

Dnešní dvojice:
Mamedyarov - Sasikirian
Kamsky - Nisipeanu
Adams - Topalov


Vedou Mamedyarov se Sasikirianem se 3,5 body, Topalov a Adams jsou na svých a –1 zaznamenali zatím Kamsky a Nisipeanu.

Více, včetně živého přenosu partií vyzvíte z oficiálních stránek.
0x 1257x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz