Seč 2008 je minulostí

16.03.2008 08:00 | Turnaje

Na Seči je dobojováno. Podíváme-li se na výsledky jednotlivých kategorií, zjistíme, že se nasazeným "jedničkám" podařilo obhájit své spíše nezávidění hodné pozice z více jak 50%. Dvakrát uspěli chlapci, třikrát děvč...

Na Seči je dobojováno. Podíváme-li se na výsledky jednotlivých kategorií, zjistíme, že se nasazeným "jedničkám" podařilo obhájit své spíše nezávidění hodné pozice z více jak 50%. Dvakrát uspěli chlapci, třikrát děvčata.
V H14 přesvědčivě úlohu favorita zvládl Vojtěch Plát a s markantním náskokem obsadil s 8,0/9body první místo.
S 1,5bodobou ztrátou získal stříbrnou příčku Václav Růžička z ŠK Kladno, třetí skončil Luděk Volčík z ŠK Boršice. Nepříliš se dařilo turnajové dvojce Marku Braunovi z Deska Liberec, který utrpěl v devíti kolech dvě porážky a skončil s 5,5/9body na šestém místě.

Dalším úspěšným jako první nasazený byl Jakub Půlpán v kategorii H10. I když v pátém kole utrpěl porážku od celkově druhého Martina Blahynky, zisk 7,5/9bodů znamená celkově zlatou příčku.

V dívčím "klubu" D16 se od začátku jednalo o souboj nasazené jedničky Kristýny Havlíkové (Sokol Klatovy) a Karolíny Olšarové ze Slavie Orlová. Cílovou pásku protrhly se stejným počtem bodů (8,0/9), první pomocné hodnocení rozhodlo ve prospěch Kristýny. Bronz patří deváté nasazené Gabriele Sabolové z Vysokého Mýta.

V kategorii D14 jasně vládla Karolína Langnerová a svou kategorii vyhrála se 100% ziskem.
V D10 vítězí Martina Fusková ze Starého Města s půlbodovým náskokem před Hanou Kubošovou.

Souboj na ostří nože probíhal v nejstarší chlapecké kategorii H16. Z vítězství se nakonec raduje Jiří Kočiščák, který předstihl při rovnosti bodů (7,5/9) Jana Krejčího. Bronzovou příčku se 7,0/9body obsadil Václav Svoboda.

konečné výsledky skupina H10
konečné výsledky skupina H12
konečné výsledky skupina H14
konečné výsledky skupina H16


konečné výsledky skupina D16
konečné výsledky skupina D14
konečné výsledky skupina D12
konečné výsledky skupina D10


vítězové kategorií


D10 - Martina Fusková - ŠK Staré Město


D12 - Jana Maříková - ŠK Veselí n.L.


D14 - Karolína Langnerová - BŠŠ Frýdek-Místek


D16 - Kristýna Havlíková - Sokol Klatovy


H10 - Jakub Půlpán - SO a DDM Chrudim


H12 - Tomáš Pavelek - BŠŠ Frýdek-Místek


H14 - Vojtěch Plát - Sokol Klatovy


H16 - Jiří Kočiščák - BŠŠ Frýdek-Místek

64x 1180x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (64) Aktualizovat
21.03.2008 12:52 | Autor neznámý

sry Pospíšil

21.03.2008 09:29 | Autor neznámý

Ještě jsem na webu chess.cz nenašel dokument ze schůze KM ČSČR. Co se tam dělo ?

21.03.2008 08:55 | Autor neznámý

Sorri Sojko, ale opět poloviční informace. Pan ing. Říha přijel jen na otočku, neměl výpravu na starost, jen přijel na schůzi VV. O výpravu se staral a správně se zachoval, i na úkor vlastního vedení vOpnu, o které přišel, jiný trenér.

21.03.2008 08:26 | Autor neznámý

Už dlouho sem se nikomu tak nenasmál - až teď - "realistovi", který je jak vidmo zcela mimo mísu. p. Říha se zachoval úměrně situaci, není potřeba jej glorifikovat, přeci jenom "neuhlídal stádo".

20.03.2008 22:19 | Autor neznámý

Je to samozrejme vždy na trenérech, doprovodu jak si to ohlídaji. To je to samé jako na lyzaku či skole v přírode deváťáků. Také se nekonají odděleně. A zde na MCR doprovody svou funkci v drtivé většině zvádají, opravdu. Nezlobte se, ale o onom případu, který se nemusel zrovna prezentovat zde, možná někteří nevědí, podrobnosti. Když již se o tom hovořilo, tak jen dodám, že zodpovědný trenér řešil již ve 22.hodin když nebylo něco dle dohody, a aby ji odvezl domů, musel druhý den vzdát parttii. když dělil 1.-3. místo v A-opnu. Svou funkci zvádl tedy stoprocentně. Sděluje vám trenér přítomný MČR týmu z jiného kraje než středočeského.

20.03.2008 21:42 | Autor neznámý

Nechtěl jsem se do této diskuze už zapojovat, jen jsem na vtip ?!?! chtěl hodit "vtipnou" narážku. Téma chování mládeže v rámci atmosféry turnaje je zajímavé, rozhodně se ale všichni neshodnou. Někdo radši zábavu, někdo víc ty šachy. Za 10 let budou děti spíše vzpomínat na to prvé, právě díky tomu se sposta z nich na turnaj těší.

20.03.2008 18:23 | Autor neznámý

to Viktor: jo, jsme jedna rodina, ale doufám, že ne s těmi, co příjíždí jenom otravovat a svádět ty, co chtějí hrát šachy. to ?!?! Vaše ironie svědčí o tom, že se mnou hluboce nesouhlasíte. Takže asi podle Vás by se měla rovnou zavést nějaká chlastací místnost pro mládež a potom nějaké intim pokoje, aby jsme to tak nějak zlegalizovali? To je totiž druhý krajní protipol vaší verze. Ale již končím zapojování se do této debaty, neboť organizátoři vždy upřednostní prachy a ty velí čím více lidí, tím větší vejvar a když potkáte některé dny večer na Seči pana Fialu tak společensky unaveného, že se sotva drží stěny, aby nespadnul, pak jak chcete od takovýchto lidí nějakou změnu...

20.03.2008 17:44 | Autor neznámý

?!?! - a Co Gens una sumus?:-)

20.03.2008 16:52 | Autor neznámý

Já bych zavedl večerku ve 22:00,zákaz kontaktu dívek a kluků - a za podívání se na sebe minimálně vyloučení z turnaje a za komunikaci vyloučení ze svazu (doživotně!!!!!) Stačí to? :-))))))))))))

20.03.2008 16:07 | Autor neznámý

Ano, ale jak prosím Vás poznáte z přihlášky vychované či nevychované dítě? Umí to pan Fiala, nebo jiný smrtelník? Já bych řekl že ne a protože ti, co jsou s nezletilými na Seči nesou za tyto děti odpovědnost jsou právě nastavená pravidla jednou z klíčových věcí, které mohou nějakým horším událostem předejít - je to rok od roku větší džungle a můžeme se příště dočkat nejen opilosti, ale i třeba otravy alkoholem, nebo nějakého těhotenství, zdrogované mládeže v Openu B atd.? Nevím, ale tedy nejen z těchto důvodů by bylo vhodné o oddělení MČR dívek a chlapců + zrušení openů dětí přinejmenším uvažovat, a nebo alternativně zajistit pořadatelem takové podmínky, aby si mládež jasně uvědomila, že jsou na Seči kvůli šachům a tím by podstatná část šachových rekreantů odpadla.

20.03.2008 14:52 | Autor neznámý

Máte samozřejmě pravdu z hlediska pravděpodobnosti, atd. Ale pokud je dítě vychované, tak se chová slušně i 2000 km od domova a pokud ne, tak bude kouřit a chlastat třeba i doma.

20.03.2008 13:29 | Autor neznámý

Čím více hráčů v chlapeckých MČR tím více hráčů, kteří "umí" šachy v dané kategorii méně a méně je zajímají a tím větší riziko nočních aktivit - to je jednoduchá matematika. Rodiče vzdáleni stovky kilometrů mohou tyto věci těžko ovlivnit a spoléhají na takovou organizaci a trenérské zajištění, aby se takovéto věci nemohly vyskytovat. Dívčí mistrovství jsou vyloženě nedůstojné hlavně ve starších kategoriích, kdy na sebe naráží dívky i s o 2 třídy rozdílnými úrovněmi jenom proto, aby někteří funkcionáři měli radost kolikžeto tento rok zase ulovili šachově nadaných i šachově nenadaných dívek.

20.03.2008 12:54 | Autor neznámý

Já si myslím, že jste úplně mimo realitu. Nechápu jak souvisí rozšíření M ČR chlapců o 2 místa s tím, že se nějaká holka opije. S tím, že těch, kteří hrají openy z důvodů nočního společného života není málo, naprosto souhlasím. Ale s tím neudělá nic ani pořadatel, ani KM ani ŠSČR, ale pouze vedoucí z oddílů a hlavně rodiče. Rodiče to dětem platí a vedoucí za ně zodpovídají. To že děvčata "mimo jiné " z Říčan rádi holdují alkoholu vím již od M Čech v Žihli a jsem 100 % rád za rozhodnutí pana Pospíšila odvézt nejmenovanou dívčinu domů.

19.03.2008 22:45 | Autor neznámý

BOLEK alias WEBMASTER - Vážený pane Plát, ukončete prosím vkládání příspěvků na server nss.cz!

19.03.2008 18:54 | Autor neznámý

Pane Pláte, moc vás prosím, máme tenhle server rádi, čtou ho i děti, zkuste se nad námi slitovat a už nepokračujte, jinak nám to tady fakt zničíte. Děkuju

19.03.2008 17:54 | Autor neznámý

Nevíte, proč Mirek píše za Vojtu?

19.03.2008 17:41 | Autor neznámý

Myslím si, že rozhodnutím p. Mirka Pláta o účasti jeho syna Vojty na MS H-18 a ME H-14 vyřešil vzniklý problém, který jsem nastínil v úvodním článku a ŠSČR by mu měl za toto rozhodnutí poděkovat ! Nejenže pomohl vyřešit tuto "nešťastnou" záležitost bez jakýchkoliv následků, ale potěšil i druhého hráče v H14 - Růžičku (dle názoru jeho otce) a snad i třetího hráče v kat. H-16. K úvahám p. Novotného k účasti na MS ve Vietnamu snad pouze tolik, že se nejedná v žádném případě o finanční náklady doprovodu (s Honzou už bych na MS stejně nejel, absolvoval jsem s ním již 2x MS, což je pro mě dostačující zkušenost i životní vzpomínka) ani o tom, že by ME bylo slabší než MS (loni Honza absolvoval MS - 20. místa a ME - 31. místo ve stejné kategorii, dokonce si myslím, že letos bude MS rozhodně slabší než ME), ale jedná se pouze o "osobní důvody" na které mám jako rodič právo.

19.03.2008 17:35 | Autor neznámý

Dokud budou někteří současní funkcionáři u vesla, megalomanství na MČR jenom pokvete (viz.rozšíření počtu účastníků pro příští léta) Proč jsou např. fotbalisti odděleni od svých manželek a snoubenek na vrcholných akcích a u šachistů-mládeže se na to dlabe? Odpovím si sám - protože úroveň hry a disciplinovanost není prioritou. Prioritou je rok od roku zvyšovat počet účastníků. Pak se děje co se děje: projděte se někdy v půlnoci v průběhu MČR po chodbách na Seči a uvidíte přebíhající děti z pokoje do pokoje, udělejte průzkum páni funkcionáři u dětí v Openu B + u děvčat zda jedou na MČR kvůli šachům, nebo je jejich prioritou vzájemné sbližování a nebudete se stačit divit. Příkladem naprosto nezvladatelné koncepce MČR je např. jedna slečna z Říčan, která nebyla nikde k zastižení a v 1 hod. v noci se našla u kluků na pokoji, takže byla další den ihned "eskortována" domů. Mládež, která chce skutečně hrát šachy neumí ve svých letech těmto nástrahám čelit, ale funkcionáři by měli mít rozum a MČR chlapců a dívek oddělit. Myslím si, že by to určitě našemu šachu prospělo. Nepoužil jsem žádné sprosté slovo, tak snad nebudu smazán :-)

19.03.2008 16:38 | Autor neznámý

Kdo jsi Terezo.Olšarová?

19.03.2008 16:37 | Autor neznámý

re webmaster: Tento kontroverzní akt je sice krokem kupředu (blahopřeji novoborskému), ale měl jste smazat jen příspěvky vyloženě vulgárního rázu, takhle ztratila diskuse smysl pro někoho, kdo sem přijde a bude si chtit přečist přispěvky. Za krok kupředu děkuji

19.03.2008 16:18 | Autor neznámý

Náhodou, Vojta není špatnej kluk....

19.03.2008 16:09 | Autor neznámý

Souhlasím s Pawelem že diskuse je strašná, ale to jeho "Nádherné mistrovství žáků, naprosto bezproblémové" teda nějak nesdílím. /to není výtka na pořadatele ten fungoval/ Pořád mám pocit že bychom těm 88 kvalifikovaným klukům na Mistrovství ČR ml. měli zajistit trochu důstojnější podmínky - hlavně pro hraní. Když z MČR přestanem dělat náborovku, holkám uspořádáme Mistrovství samostatně (jinde nebo i jindy - to by odpadlo starostí !!!) a zrušíme Openy myslím že by z MČR rázem mohla být pořadatelsky atraktivní záležitost. Zvážil bych i placené trenéry pro rozbory (minimálně pro starší kategorie) - zájem jsem tak moc velký neviděl, přeci jenom hráč dlouho hraje - a pak by se měl připravovat na další kolo a na důkladný rozbor je stejně čas až doma... Jinak mám pocit že celková úroveň mládežnických kategoriích za poslední roky docela stoupá, i když když se podívám na startovní listiny ME,MS tak máme ještě dlouho co dohánět.

19.03.2008 14:49 | Autor neznámý

Hlavně, že zůstal příspěvek pana Laušmana. U toho jsme se tak nasmáli, až jsme se sousedkou spadli z postele :-)

19.03.2008 14:40 | Autor neznámý

PŘÍSPĚVKY OD "PLÁT M." BYLY PROTI PRAVIDLŮM SLUŠNÉ DISKUZE A BYLY PROTO VYMAZÁNY.

19.03.2008 14:13 | Autor neznámý

ad Sojka: Tvé příspěvky také nejsou 100% a nejspíš by jich zbylo 0 %...;)

19.03.2008 13:49 | Autor neznámý

jenže těch příspěvků od Pláta by ubylo 90%, protože by se mazaly vulgární a s chybama

19.03.2008 13:48 | Autor neznámý

jenže těch příspěvků od Pláta by ubylo 90%, protože by se mazali vulgární a s chybama

19.03.2008 10:41 | Autor neznámý

Ano nojo, Plát M se první zaregistruje a protože odpadnou některé příspěvky anonymů, bude diskuse jeho 90% královstvím. Již se na to těší.

19.03.2008 10:36 | Autor neznámý

Nojo, jenže problémy celkem překvapivě nedělají anonymové, takže registrace nepomůže ničemu, jsem proti.

19.03.2008 10:22 | Autor neznámý

Sojka se zase jednou proletěla nad novoborskými lesy, strnula v úžasu, málem žuchla a rozbila si zobák o větve stromů... Co to nevidí! Diskuse se zvrhla takovým neskutečným způsobem. Viktore, otevřená diskuse už není udržitelná, dřív nebo později se to vymstí. Na idnesu už taky na to přišli, zavedli registrovanou diskusi, a výsledek - zlepšení o 100%. Jdi na www.blog.idnes.cz, přečti se nějaký příspěvek a vejdi do diskuse. Když požádáš adminy, určitě ti poradí, nebo pomůžou s vytvořením kvalitní diskuse na novoborským. Už se moc těším.

19.03.2008 10:05 | Autor neznámý

Nádherné mistrovství žáků, naprosto bezproblémové, proběhlo a co diskuse? Otec mladého reprezentanta, který tam nebyl , se naváží do rodiny šachového managera, který s akcí neměl nic společného a komentuje tragickou událost, dva roky starou, která nemá se soutěžemi žáků ČR také nic společného. Obdobně je to tak pokaždé, když se žácích píše, odpoví někdo proč?

19.03.2008 00:48 | Autor neznámý

Vašek bude pane Plát určitě rád, viřídím mu to.

18.03.2008 23:32 | Autor neznámý

A příspěvky obsahující sprostá slova se mají také mazat:-). Bude s Tebou ještě hodně práce, ale jsem rád, že se zaregistruješ. Jen přece jezdíte s Vojtou na hodně akcí a dojmy přímých účastníků jsou potřeba. Jen aby bylo co nejvíc příspěvků takových, aby splňovali všechna ta pravidla:-).

18.03.2008 23:26 | Autor neznámý

Míro, nic neutínám, ale zapomněl jsem uvést, že v pravidlech diskuze by mělo platit, že se v příspěvcích nesmí nikdo urážet, a to Ti zatím moc nejde, právě naopak:-(. A to že jsi takovej masochista, že ač trávíš mezi šachisty tolik času, činíš tak pod svým jménem, to mě trochu děsí - pokud bychom totiž taková pravidla nastavili, což je dost možné, bude s Tebou spousta práce s mazáním příspěvků. Třeba tady to bylo supr dokud šlo o Seč, vše ostatní bych musel smazat, protože to není k tématu....
Ještě k tomu Vietnamu - nejsem si 100% jist, ale jde asi i o peníze, tuším, že Svaz nemá na to, aby platil veškeré náklady třeba doprovodu (rodiči). Druhým důvodem může být, že na MS nemá nikdo z našich šanci na úspěch, ME je asi o něco snažší....

18.03.2008 22:40 | Autor neznámý

Co tady se zase děje...Ale k diskusím - v anketě máme přes 40 lidí ochotných se zaregistrovat, to už bychom si měli pak občas popovídat a nemělo by být mrtvo, takže bych to s Vámi zkusil (a Bolek snad bude souhlasit):-). Ve dvou předešlých článcích jsem dával odkaz na zajímavý článek o internetových diskuzích na NY Times. Na příspěvky jsou poměrně přísná kritéria - ani moc krátký (to by mi asi většinou nevadilo), ani moc dlouhý, musí být k tématu, nesmí tam být moc chyb atd....vše ostatní admini neustále mažou a čistí.
Už mě napadlo, co navrhuje Pawel - mít diskuzní fórum vedle, kam se dají psát věci, které nesouvisí s článkem. To by mohlo mít i volnější režim, např. bez registrace atd...Když už jsme odbočili od tématu, co Vy na to? Jaká pravidla k příspěvkům k článkům byste nastavili?

18.03.2008 22:38 | Autor neznámý

Otec znici syna tak do dvou let a nebudou nam oba spolecne delat mezinarodni ostudu. Snad CR bude reprezentovat nekdo normalni. Vojta je sachove vybornej, ale neni to jedine kriteruim - nastesti. Stejne uz je blazen po otci

18.03.2008 21:52 | Autor neznámý

*anonymní *zvrhnou blbá klávesnice

18.03.2008 21:50 | Autor neznámý

Tak pane Pláte. 1.)internetové debaty bývají většinou anonýmní, díky čemuž se často zvrhnout, jak tady můžeme často vidět. To, že se tady veřejně ztrapňujete je vaše věc, ostatním lidem nevadí když někdo vystupuje pod přezdívkou. 2.)Tato debata naštestí není o tom, co by měli a neměli obsahovat propozice. To z toho děláte Vy. Tahle debata je pod článkem o Mistrovství ČR mládeže, takže by docela logicky měla být o MČR mládeže. 3.)Svoboda není gmvokův syn, takže od něho ty věci nepochytil, pokud je to pravda, zatímco Váš syn se od Vás učí poměrně zajímavému vystupovaní a pokud najde v alkoholu stejnou zálibu jako Vy, tak to dopadne mnohem hůř než Svoboda. 4.)To s tím pádem anglické reprezentantky jste to trochu přehnal, nemyslíte?

18.03.2008 19:46 | Autor neznámý

Ve druhém příspěvku od zdola jsem slušně žádal, zda by mohla být diskuize o někom jiným než o Plátovi st. a Vojtovi. Opět se nezdařilo, navíc ubýhá někam jinam. Nešlo by zajistit smazání příspěvků, které s tématem nesouvisí a udělat zvlášť rubriku na časté téma diskusí. Opravdu nemůže být jediná mládežnická akce, aby nebyla takto (a to stejně) diskuze pokažena? Myslíte, že jsou tím děti nadšené, či rodiče a trenéři, kteří by rádi do slušné diskuse přispěli?

18.03.2008 17:38 | Autor neznámý

Vážený pane Plát, tak to snad ne ! Nechtěl jsem se k Vašemu chování na MČR vyjadřovat, ale Vaše drzost je opravdu neuvěřitelná. Takže nejdříve k článku. Váš syn jako ůčastník MČR juniorů měl nárok na 1 místo ve dvoulůžkovém pokoji (ženy a muži měli k dispozici celý pokoj), přesně dle vydaných propozic.Hned po příjezdu jsem Vám osobně předal stravenky (obědy a večeře á 70 Kč) a žádal po Vás jejich zaplacení, stejně jako zaplacení 2. lůžka na pokoji s Vaším synem v ceně 500 Kč. Tato cena byla již včetně snídaně, nikoliv navíc. Jen tak mimochodem běžná cena v tomto hotelu je 1.400 Kč na noc. Vzhledem k tomu, že jste u sebe neměl peníze(dal jste zálohu 2000 Kč), domluvili jsme se, že výše uvedené částky uhradíte, až za Vámi zhruba v půli turnaje přijede jakýsi známý. Nevím zda přijel či ne, nicméně již druhý den jste zrušil obědy večeře i snídaně. Vyšel jsem Vám vstříc a z ceny ubytování jsem odečetl 80 Kč. Jedna noc Vás tedy stála 420 Kč ( celý 10-denní pobyt celkem 4.200 Kč) a tuto cenu jste uhradil z výhry Vašeho syna těsně před odjezdem. A nyní k tomu o čem se nezmiňujete. Pro účastníky přeboru jsme se snažili připravit co nejlepší podmínky a po dobu hry a analýzi partií měli zdarma k dispozici nealko nápoje, kávu a zákusky. Dost mne překvapilo, že jste místo snídaní, které jste si neplatil, chodil ujídat to co bylo připraveno pro hráče. Taktéž mne překvapilo, že jste si nechal nosit pití Vaším synem na pokoj z lednice která byla k dispozici pouze pro hráče. Vrcholem však bylo, že jste vypil cca 8 lahví vína připravených pro slavnostní vyhlášení (některé jste vypil v místnosti pro analýzu, jiné jste si odnesl konspirativně zabalené do novin na pokoj). Poslední 4 lahve jsme si raději uklidili, aby si vítězové MČR mužů a žen mohli při vyhlašování výsledků připít. Tuším, že základy slušného chování jsou Vám cizí, a proto Vám sděluji : lhát a krást se nemá! učit tomuto své děti už vůbec ne. Byla asi má chyba, že jsem těmto nepřístojnostem neudělal přítrž již v průběhu mistrovství, ale nechtěl jsem jitřit jinak skvělou pohodu ostatních účastníků, k čemuž by (jak jsem Vás stačil osobně poznat) nepochybně došlo. Proto jsem se rozhodl o těchto Vašich extempore nikde nemluvit. Je vidět, že ustupovat drzosti a zlu však nejde do nekonečna. Bojím se, že šachová veřejnost si s Vámi ještě užije. Na závěr chci řict, že s Vámi nebudu dále komunikovat (nepochybuji, že si mne nyní budete brát do úst často) a doufám, že soudní účastníci tohoto fóra to pochopí. Petr Laušman , zástupce ředitele MČR 2008

18.03.2008 17:28 | Autor neznámý

Přečetl jsem si níže uvedené příspěvky a nechápu jedno - proč Kočiščák ani Krejčí nechtějí na MS do Vietnamu? Není to snad prestižnější záležitost než ME?

18.03.2008 17:04 | Autor neznámý

Pro pana Pláta: internet jistě máte, tak se můžete podívat na ceník ubytování v hotelu Slunce. www.hotelslunce.com/5840/ubytovani

18.03.2008 16:38 | Autor neznámý

Vokáč psal, že kolem něj šlo připomínkování propozic (asi ještě ve funkci člena TMK) a tehdy si toho nevšiml.

18.03.2008 09:48 | Autor neznámý

Fakt dobrá věta: "Nikoho totiž nenapadlo, že v H-18 se hraje jak MS tam ME. Navíc tato kategorie koliduje s ME nebo MS v kategoriíh 8 - 16 let."..... Už léta se hrají společně na MS a ME kategorie 10-18......

18.03.2008 00:14 | Autor neznámý

GM Vokáč propozice nepsal....A je nesmysl hledat viníka chyby, když ani není jasné (teda aspoň mě), zda to je chyba či nějaké úmyslné novum - to ať řeší VV.

17.03.2008 17:33 | Autor neznámý

Myslím si, že ten kdo tuto chybu způsobil by za ni měl zaplatit, tzn. jestliže plát i krejčí budou trvat na účasti na ME do 18. let měli by oba uhradit veškeré náklady spojené s účastí na ME jako oficiální hráči a vzniklý rozdíl mezi oficiálním hráčem a extra hráčem by měl uhradit viník !!!

17.03.2008 09:35 | Autor neznámý

Pěknou fotoreportáž najdete na stránkách JMŠS:
www.chess.cz/kraje/jmss/view_artefact.php?type=jmss_article&id=482

17.03.2008 07:59 | Autor neznámý

Rozpis a Soutěžní řád musí být dle 2.1.5. SŘ v souladu. Toto je v krátké době již druhý případ, kdy tomu tak není. K výkladu lze použít některé z právních pravidel, konkrétně předpis pozdější má přednost před předpisem starším či předpis speciální (propozice) má přednost před předpisem obecným (Soutěžní řád). Na druhou stranu ovšem je třeba vzít v úvahu právní sílu jednotlivých pravidel. SŘ může měnit pouze VV nikoliv samotná STK (čl. 12.3 Organizačního řádu). V zápisech VV jsem schválení propozic neobjevil, a podle mého názoru by tedy měl dostat přednost SŘ a vítěz MČR juniorů by si tedy mohl vybrat. Nemám ale všechny informace o schvalování propozic...

17.03.2008 04:01 | Autor neznámý

Do VIETNAMU a´t jede GMVOKO!

17.03.2008 01:25 | Autor neznámý

to romison: Je to vážně KOČKA :), VÍCE FOTEK KRISTYNY.

16.03.2008 23:06 | Autor neznámý

Zdravíčko. Aby byli všichni v obraze, ono by mělo být letos MS v mládežnických kategoriích 10-18 ve Vietnamu, odtud fouká vítr. V propozicích MČR H18-20 je naneštěstí ta formulace jak bylo uvedeno, ale také je tu Soutěžní řád, čl. 4.4.3 tuším, který dává přeborníkovi právo výběru. Takže tu máme nový pikantní právní problém, omlouvám se za to, že jsem to asi neodchytil ve chvíli, kdy kolem mě šlo připomínkování zmíněných propozic MČR H18+20. MV

16.03.2008 22:33 | Autor neznámý

taky si myslim :)

16.03.2008 22:26 | Autor neznámý

myslim ze by sis vybral v D16. :-))

16.03.2008 19:53 | Autor neznámý

Propozice a pravidla by se mělydodržovat vždy. I v šachovém hnutí... Děti budeš stejně směřovat dle jejich talentu a schopností STOP Bafuňářům!

16.03.2008 18:16 | Autor neznámý

Myslim si, ze pravidla (a potazmo propozice) by se jednoznacne mely dodrzovat a pokud jsou spatne tak zmenit a ne v dobe platnosti porusovat. Nejde jenom o to kdo pojede na ME. Nezdrava atmosfera s nedodrzovanim pravidel dost lidi irituje a od sachu odrazuje. Pokud by takova situace mela dlouhodobe trvat, tak to pro mne bude jednoznacne duvod pro to, abych sve deti smeroval jinam nez-li do mladeznickeho sachu.

16.03.2008 18:03 | Autor neznámý

Bruno: dávám za pravdu. Alespoň dodatečně jsem upravil.

16.03.2008 16:53 | Autor neznámý

hmm vice fotek Kristyny :))

16.03.2008 15:52 | Autor neznámý

Jen takova drobnost pro autora: nemelo by se psat Seč a ne SEČ? Nevim proc ale me to pripomina Stredoevropsky cas a v pripade nadpisu je to docela usmevne :). Jinak diky za clanky.

16.03.2008 12:05 | Autor neznámý

Je blbost, aby vítěz neměl právo na výběr mezi ms a me. Odjakživa to tak bylo, a to, jak je to napsáno v propozicích, se prostě svaz či pořadatelé spletli. Ač může mít kdokoli jakékoliv výhrady k Vojtovi i propozicím, jednoduše mu to právo náeží. Myslím, že kdo chce bojovat o medaile a postup na MČR dorostenců/juniorů, ten to nesměřuje přesně na místo, které si předem určí. To nikdy nemůžete předvídat, který skončíte. Jsem zvědav, co byste dělal, kdyby Váš syn vyhrál a v podstatě si vyměnil s Vojtou role. Člověka určitě víc potěší, když vyhraje, než když je druhý (alespoň mě). Myslíte, že byste nebojoval za právo vítěze?

16.03.2008 11:46 | Autor neznámý

Překvapil mne v H14 Růžička, na polofinále juniorů se víceméně trápil, druhý místo bych do něj neřekl ani náhodou. Tomáš Pavelek v H12 s 8 body je skvělý výsledek, druhý Mikeš obrovské překvapení, zvlášť když tato kategorie byla oproti loňsku strašně nadupaná. V H10 kromě prvních dvou jsou vidět noví talenti, třeba Marek Matyáš, pěkně to válel na svůj věk i Mrkus.

16.03.2008 11:10 | Autor neznámý

Organizátoři byli výborně připravení, ochotní a vstřícní. Děti na turnaji nenašly chybičku (pominu-li některé výsledky za šachovnicemi). Mimošachový program byl také dostatečný a kvalitní. Počasí moc nepřálo a obdivoval jsem děti, které dokázaly dohrát fotbalový turnaj. Kuchyně byla průměrná. (a to myslím doslova - některé jídla byly výborné a některé ... ) Více se dozvíte na našich stránkách.(snad večer)

16.03.2008 10:24 | Autor neznámý

Vážení přátelé šachu, měli jsme tu možnost se zúčastnit MČR na Seči.Pro mou dceru to měl být první velký turnaj na takové to úrovni.Startovala v kategorii D10 ,bohužel pro ni turnaj skončil již v neděli po 2.kole.V sobotu v premiéře sice prohrála,v neděli to už byla 1 výhra a nakročeno k solidnímu celkovému umístění.V neděli ovšem propuklanaplno angína a bylo zaděláno na odjezd.Atmosféra na Seči byla super,organizace turnaje vynikající, kuchyně velmi chutná, příroda krásná. TAK SNAD PŘÍŠTÍ ROK !!!

16.03.2008 09:32 | Autor neznámý

Ach jo, hrálo tam přes 300 dětí a bylo 8 vítězů, 16 postupujících, 24 medailí, to zase diskuse začne a skončí o Vojtovi, jako vždy , když se píše o soutěžích mládeže? Dejte si pauzu, zajímají nás dojmy i dalších účastníků, reakce dětí na svůj výsledek, rodičů, trenérů, napište o dalších. Díky.

16.03.2008 07:47 | Autor neznámý

Otevřený dopis M. Plátovi: Ahoj Miro, úvodem mého sdělení příjmy gratulaci k Vojtovému zisku titulu M ČR v kat. H 14. Asi se divíš, že Ti píšu touto formou, ale dělám to proto, aby nedošlo k nedorozumění a aby si šachová veřejnost mohla ověřit pravdivost mého sdělení a dodatečně nemohly být již vydané a schválené propozice k M ČR juniorů a dorostenců změněny. Dozvěděl jsem se totiž, že máš zájem aby Vojta reprezentoval ČR na ME v kat. H18, což dle schválených a před M ČR juniorů a dorostenců 2008 podepsaných propozic, tehdejším předsedou STK a ředitelem turnaje (viz. propozice na WEBU ŠSČR) jako oficiální hráč ČR není možné (pouze jako "extra hráč"), neboť tato reprezentace na ME přináleží druhému hráči na M ČR juniorů a dorostenců v kat. H18. Cituji z propozic: "nejlépe umístěný hráč do 18. let (narozený v roce 1990 a mladší) získá titul M ČR juniorů v kat. do 18. let 2008 a postupuje na MS juniorů do 18. let, druhý hráč v této kategorii postupuje na Mistrovství Evropy juniorů do 18. let". Nevím proč volba vítěze je pouze v propozicích v kategoriích do 16. let, ale v kat. do 18. let je striktně stanovena účast víteze na MS a druhého na ME (asi je to z důvodu, že při úspěchu v této kategorii obdrží ŠSČR finanční prostředky a chce se tím, aby mistr ČR hrál MS). S tímto zjištěním můj syn na M ČR juniorů a dorostenců 2008 odjížděl i když bych nerad, aby to vyznělo tak, že nechtěl v turnaji zvítězit ! (zvítězit chtěl, ale Vojta byl prostě lepší), rovněž před jeho účasti na M ČR do 18 i 16 let jsme synovi sdělil, že z "osobních důvodů" a po poradě s manželkou nechceme, aby Honza v případě úspěchu hrál letos na MS, ale podpoříme ho při účasti na ME. Pochopitelně na základě výsledků z M ČR do 18. let a na základě schválených propozic (tzn, jeho účasti na ME) jsem již oslovil sponzory, kteří s Honzou uzavřeli smlouvu ohledně účasti na ME. Možná jsou propozice M ČR juniorů a dorostenců 2008 nedokonalé, chybí zde i možnost např. účasti náhradníka, ale svoji účastí na M ČR juniorů a dorostenců 2008 s ní všichni účastníci souhlasili a je nutno je dodržet ! Závěrem snad jen to, že toto sdělení Ti píši proto, aby skutečně nedošlo k nedorozumění a Ty se mohl ohledně účasti Vojty na MS a ME (při dodržení schválených propozic) správně rozhodnout. Měj se a ahoj Honza Krejčí sen.