S Rokytnicí v dusivé atmosféře!

05.03.2006 08:00 | Turnaje

Snad ještě hustější než s Louny bylo v jednom okamžiku ovzduší při sobotní předehrávce 9. kola krajského přeboru. Když jsem si před zápasem dělal legraci, že by to taky chtělo nějakou sr.... jako s Louny, aby se nám zvýšila sl...

Snad ještě hustější než s Louny bylo v jednom okamžiku ovzduší při sobotní předehrávce 9. kola krajského přeboru. Když jsem si před zápasem dělal legraci, že by to taky chtělo nějakou sr.... jako s Louny, aby se nám zvýšila sledovanost, netušil jsem, jak blízko k ní v zápase bude.
Na horách leží stále slušná vrstva sněhu, a tak kvůli starostem o turisty, prořídly řady soupeře z Rokytnice nad Jizerou natolik, že přijeli pouze v 7.
Černý Petr zůstal tentokrát v mých rukách, a tak jsem celou hodinovou čekací dobu strávil tím, že jsem si představoval, jak je asi má nenastoupivší soupeřka atraktivní. Z příjemného snění mě vytrhlo až marné uplynutí oné lhůty, které definitivně pohřbilo naděje, že si výplody své bujné fantazie budu moci ověřit. Do zápisu nám byl zapsán první kontumační bod (moc se omlouvám všem škarohlídům přispívajícím do diskuse o zápasu s Louny, že jsem k bodu přišel takhle nefér, ale ani bez přítomnosti kvalifikovaného rozhodčího se s tím nedalo nic dělat). Dovolím si vložit jen malou anketní otázku – Jak by se zachoval správný rozhodčí, kdyby mě v době čekání viděl používat mobilní telefon?
Na ostatních šachovnicích se ale mezitím rozhořel lítý boj. Soupeř byl zřejmě z dlouhé cesty dost unaven, neboť jak Jarda Kučera na 5., tak zaskakující Alžběta Majstrová na 8., získali již v zahájení figuru. Pozice na ostatních šachovnicích zatím z rovnováhy příliš nevybočovaly. Jenže pak přišel okamžik zmíněný již v úvodu....
Stalo se to, když jsem jen tak zevloval mezi šachovnicemi. Nevím, kde hledat příčinu toho nešťastného zhoustnutí atmosféry, s největší pravděpodobností, za to ale bude moci nešťastná kombinace vajec a luštěnin z páteční večeře....Hrací místnost jsem poté raději rychle opustil, abych se vyhnul jakékoliv debatě o její nezpůsobilosti k hraní šachů. Nicméně dusivá atmosféra dopadla zřejmě hlavně na soupeře (mé týmové kolegy už něčím takovým zaskočit nemohu), neboť si odvezli jedinou půlku, zásluhou pana Hollmanna. Anžto já jsem byl ale s oběma půlkama už dávno doma, bude Vám muset zbývající průběh odvyprávět někdo jiný….
0x 1362x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat