Rvačka o šachovou krásku

14.06.2006 08:00 | Turnaje

Srdce australské šachové královny bylo zřejmě při rvačce mezi dvěma velmistry na tanečním parketě získáno jedním z těchto bludných rytířů. Arianne Caoili, přezdívaná šachová Anna Kurniková, podnítila žárlivou srážku...

Srdce australské šachové královny bylo zřejmě při rvačce mezi dvěma velmistry na tanečním parketě získáno jedním z těchto bludných rytířů.
Arianne Caoili, přezdívaná šachová Anna Kurniková, podnítila žárlivou srážku mezi vycházející arménskou hvězdou a vrcholným britským hráčem po turnaji v Turíně. Energetické tancování devatenáctileté s Levonem Aronianem, světovou trojkou, vyprovokovalo Angličana Dannyho Gormallyho k bitvě o královnu.
Svědci museli oba muže odtrhnout poté, co Gormally, který popíjel, přeběhl přes nightklub Hiroshima Mon Amour a Arména buď srazil pěstí nebo povalil na zem.
Den na to zahájili fanoušci Aroniana, 23, odvetný útok na Gormallyho, 30, když seděl v kavárně a donutili ho okamžitě opustit největší světový turnaj a odjet domů do Anglie.
Včera večer sdělila Annette, matka vycházející hvězdičky, že se její dcera plánovala s Aronianem, označovaným za Davida Beckhama Arménie, brzy sejít.
"Já jen vím, že se mají rádi a že se vídají v Německu. A pokud se to vyvine . . . nevím", řekla její matka. "Aronian nic neudělal. Je to moc milý hoch. Je v šachověm světě superstar.“ "Jen tancovala. Nebylo to vyprovokované a ten chlápek se trochu pomát a praštil Aroniana. Aronian se nezranil ani nic jiného – stejně vyhrál mistrovství."
Caoili, australská trojka, byla údajně před šachovou olympiádou v Itálii s Gormallym v emailovém kontaktu.

Její webové stránky udávají, že má ráda dohadování se a hádky, ráda se do něčeho namočí, fajnová jídla a fajnové chlapce, Johnnyho Deppa, vodku, Kahlua (mexický kávový likér s bylinkami a vanilkou – pozn.překl.), trpaslíky, a občas kubánský doutník; mezi její zájmy patří latina, bruslení na ledě, literatura, jazyky, psychologie, politika, historie, filozofie a revoluční uvažování. Umístěná na 7. místě webových stránek o soutěži šachových krasavic, Caoili říká, že tu hru miluje, protože je to boj pro pouhé potěšení z boje."
"Není nic jako hádání se pro pouhé potěšení z hádání", říká. "Je mou slabostí, začít občas náhodnou třenici mezi mnou a jinými, abych vyzkoušela jejich reakce/psychiku, abych se pobavila nebo jen odreagovala. "Samozřejmě jsou i důležité hádky."
Caoili, která je v Itálii, řekla matce, že Gormally používal léky, které se nesmějí míchat s alkoholem.
"Z toho co říkala, si myslím, že ten britský chlapec v ní našel zalíbení.“ "Ten arménský chlapec je velmi milý, velmi inteligentní . . . je moc chytrý na nějaké takové pranice."
Arménie olympiádu vyhrála; Angličané skončili 19. Tým Australanek skončil 54.
Nedatované fotky na internetu ukazují Caoili s Gormallym před londýnskou hospodou.
Kapitán Anglie, Allan Beardsworth, řekl, že Gormally byl milý, normální kluk. "Když se vzbudil a zjistil, že udělal něco opravdu hloupého, věděl, že musí odjet," řekl. Gormally řekl jenom: "Je to osobní. S vámi to nemá nic společného." Anglická šachová federace zvažuje disciplinární řízení.
Fiona Hudson and Michael Wray 8. června 2006, Herald Sun
Ještě bych doplnil odkaz na stránky soutěže o nejkrásnější šachistku: http://www.1wcbc.com/
0x 1344x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat