Remíza s Bižutérií Jablonec v 8.kole

13.02.2005 08:00 | Turnaje

Chřipková epidemie si v těchto dnech vybírá svou daň, a tak jsme na zápas s Bižuterií Jablonec vyráželi bez Vrániče a Bolka – a s velkými obavami. Ty se asi po dvou hodinách hry ukázaly jako oprávněné…oba náhradníci stáli na ...

Chřipková epidemie si v těchto dnech vybírá svou daň, a tak jsme na zápas s Bižuterií Jablonec vyráželi bez Vrániče a Bolka – a s velkými obavami. Ty se asi po dvou hodinách hry ukázaly jako oprávněné…oba náhradníci stáli na prohru. Navíc Majstřík na sedmičce ztratil kvalitu (nevyužil odvážnou možnost oběti dámy) a Roman Mužík s Jardou Kučerou vsadili vše na útok a pálili za sebou všechny mosty.
Na prvních dvou deskách jsme s Jínou oba hráli královskou indickou v útoku – jen každý s jinou barvou – a dosáhli malé převahy a na trojce stál Kučerýno zhruba rovně. Nezbývalo než zahnat chmury a bojovat.
První dobrá zpráva přišla od Romana. V ostré přestřelce se jeho soupeř nebránil přesně a před matem vzdal. V zápětí sice kapitulovala paní Majstrová na osmičce, přesto jí patří dík, že přes zdravotní potíže nastoupila. Po chvíli se k ní bohužel připojil i Jirka Majstr, který si bez kvality otevřel na soupeře géčko, aby po něm dostal mat. Za stavu 1:2 jsme tedy dospěli do časovek. Nejprve se blýskl Jirka Jína, který přešel s Opočenským do jezdcovky a uplatnil výhodu. Nejbouřlivěji se blicalo v partii Jardy Kučery s mladým Dudou – ještě že jsem musel hrát – chvíli tak, pak zas jinak – nakonec asi spravedlivá půlka. Mezitím Koudelka v beznadějné pozici obětoval věž za dva pěšce, aby se něco dělo, a po chvíli mohl v klidu vzdát. Stav 2,5: 3,5. Kučerýno získal v časovce výhodu a později i figuru a pal i krále - rozhodovala tedy má partie se Zemánkem. Důsledná bělopolná strategie sice přinesla určitou výhodu, přešel jsem ale nakonec do dámské koncovky s pěšcem víc a hrál ji tak opatrně (blbě), že z toho víc jak půlka být nemohla. Můžeme tedy jen děkovat českolipským, že nám výhrou nad Tanvaldem udrželi náskok 1 bodu! Všem hráčům napříště nařizuji vitamíny a dostatek spánku, ať to dotáhnem do zdárného konce!
0x 8385x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat