Přebor škol už má prázdniny

27.04.2007 08:00 | Turnaje

Ve dnech 24. - 25. dubna 2007 se v Malenovicích hrál Přebor ČR družstev základních škol v kategorii 6. - 9. tříd, pořádaný BŠŠ Frýdek-Místek. Navázal tak na přebor družstev 1. stupně, hraný na stejném místě v březnu a přebor středních škol, který se konal na začátku dubna ve Žďáru nad Sázavou.

Na 1. místě skončilo po 9 kolech Čtyřleté a osmileté gymnázium Frýdek-Místek ve složení Kočiščák, Kozel, Bujnošek a Nytra. Druhé místo obsadila ZŠ Boršice (Gabriel, Volčík, Pfeffer E.,
Pfeffer D.) a bronz patří ZŠP Český Těšín ve složení Mitura, Miturová, Langner, Langnerová a Kawulok. Obhájci loňského titulu z místeckého Gymnázia Petra Bezruče skončili čtvrtí.

Do republikového finále se již poněkolikáté probojovala i ZŠ U lesa Nový Bor. Družstvu ve složení Mahdal O. (na fotografii chybí) , Mahdal R., Kriesche a Dittrich scházelo tentokrát k lepšímu umístění i více štěstí – dokázalo vyhrát jediný zápas, 4 zápasy sehrálo nerozhodně a 4krát odešlo poraženo. Oldřich Mahdal nasbíral na první šachovnici slušných 3,5 bodu při průměru soupeřů 1613. Vůbec se nedařilo Radkovi Mahdalovi, který dokázal vyhrát pouze jedinou partii. Na zadních šachovnicích byla již konkurence slabší, a tak si Tomáš Kriesche mohl na své konto připsat 5,5 a Jan Dittrich 4,5 bodu.

O poznání lépe se vedlo našim sousedům z Gymnázia Česká Lípa (foto v našem archivu ). Šachoví svěřenci pana Drahotského se v silné konkurenci 26 družstev neztratili a obsadili pěkné 12. místo. Při olympijském systému jim notně pomohla výhra 4:0 v závěrečném kole. I u nich se ukázalo, že v soubojích se špičkou mají ještě co dohánět – Martin Bureš na první šachovnici nasbíral 2 body, Roman Ištván na druhé o bod více. Vzadu už to šlo velmi dobře – Ondřej Bičiště uhrál krásných 7 bodů, Jaromír Škoda měl 6 bodů.

Obsáhlou fotogalerii a kompletní výsledky najdete na stránkách BŠŠ.