Plné odůvodnění rozšíření MČR

06.03.2008 08:00 | Turnaje

Článek o rozšíření MČR o dodatečné divoké karty rozpoutal níže velmi živou diskuzi. Pro všechny, kteří se podobnými diskuzemi neradi prokousávají nabízíme stručné shrnutí. Zřejmě i na základě tohoto článku zveřejnila...

Článek o rozšíření MČR o dodatečné divoké karty rozpoutal níže velmi živou diskuzi. Pro všechny, kteří se podobnými diskuzemi neradi prokousávají nabízíme stručné shrnutí. Zřejmě i na základě tohoto článku zveřejnila Komise Mládeže ČR na svazových stránkách nové, podrobnější rozhodnutí. Doufejme, že naprostá otevřenost vedení Svazu vůči řadovým členům, se stane vizitkou nového vedení Svazu.

Důvody pro rozšíření jsme pitvali ve včerejším článku
a i v následné diskuzi. Předseda KM je pak nově formuluje zde.

Řada diskutujících považuje rozhodnutí KM za dobré, prospěšné pro mládežnický šach. Řada naopak za skandální, porušující platnou legislativu, a hovořilo se i o žalobách. Sama komise si je vědoma, že na výběr bylo jen ze dvou zel a oni se rozhodli pro rozšíření dvou nejstarších kategorií, ač je jejich výklad pravidel značně diskutabilní.

Na Seči se sejde rozšířená Komise mládeže, zahrnující všechny krajské předsedy komisí, která bude jednat o změně stávajícího modelu a systému divokých karet, aby se situace neopakovala. Nechť rozhodne moudře!
28x 535x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (28) Aktualizovat
08.03.2008 20:36 | Autor neznámý

Tak dost, soudruzi! Teď na svaz přišel vzdělanec a od teď se budou karty rozdávat podle třídního původu!

08.03.2008 11:31 | Autor neznámý

Ty seš opravdu geniální - takže,když se mému svěřenci na MČR zadaří,tak je všechno O.K. a kdyby neuspěl,tak to dáme k soudu,protože za to můžou rozdané DK.Neuvěřitelný přístup!!!A přál bych ti aby tvoje dítko vyhrálo a ty mu pak vysoudíš zrušení výsledků.Nebo by už pak byl klid a ani nepípneš???

08.03.2008 09:45 | Autor neznámý

Nikdy, samozřejmě. To se asi týká jenom zapomnětlivého M. Brauna, ostatní měli o DK požádáno řádně. Ale přesně do toho nevidím...

08.03.2008 09:43 | Autor neznámý

V článku níže "K rozšíření MČR mládeže" píše v příspěvcích člen komise Sabol, že ho rozšíření okamžitě napadlo 22.1.. No napadlo možná, ale na webu nikdy nic o tomto nápadu zveřejněno nebylo, takže se ani nikdo nemohl přihlásit. To si pánové upekli jenom v komisi. Tak to vidím já. Není možné se tvářit jakože se nic nestalo a že si to ty ničemové uvědomí a že jim dáme druhou šanci. Oni ty podvody udělali systematicky a promyšleně a to je vždy kvalifikováno hůře, než při nevědomosti.

08.03.2008 07:34 | Autor neznámý

nevíte náhodou, poslaly se žádosti o divoké karty, rozhodlo se někdy v lednu, poté proběhlo další kolo rozdávání divokých karet. Nevíte náhodou kdy a kde bylo zveřejněno, že je možno opět si požádat o divokou kartu a toto opět patřičně zdůvodnit?

08.03.2008 01:32 | Autor neznámý

Já pořád nevím s těmi soudy. V rozsudku má stát něco, co je vymahatelné. Zde mě napadá určovací žaloba na neplatnost mistrovství, která by pouze konstatovala, že MČR je neplatné, to se dá žalovat, pokud žalobce prokáže, že má na věci naléhavý právní zájem, což už nebývá tak jednoduché, jak to možná vypadá. I kdyby soud nakonec rozhodl v prospěch žalujícího, důsledkem by pak pravděpodobně bylo, že by letos nebylo žádné platné MČR mládeže. Je možné, že by se pak dalo žalovat i vrácení startovného. Pokud by to někdo tak cítil, tak ať o to požádá již nyní a raději nikam nejezdí......To zní asi moc tvrdě, vůči nespokojencům s rozšířením, nespokojenost je plně na místě. Ale bral bych to prostě ve větším klidu, o soudu ani nemluvě.
Za mě jsem spokojen, že jsme zdvihli prst a upozornili na nešťastné rozhodnutí. KM si je toho ale vědoma, tak upínejme oči spíše k tomu, jak bude mistrovství vypadat příště. Přeji všem šťastnou cestu na Seč a pohodový turnaj! :-)

07.03.2008 21:27 | Autor neznámý

Komise mládeže má už jen pár hodin na změnu počtu účastníků. Potom tito nabubřelí funkcionáři zapříčiní něco, co v české šachové historii nemá obdoby,- spojíme síly a spravedlnosti se domůžeme. Všichni komu budou protekční karty nějakým způsobem diskriminovat jeho svěřence či syna budou v průběhu turnaje či po turnaji osloveni a společnými silami tu arogantnost porazíme. Šachu podle platných regulí zdar.

07.03.2008 21:07 | Autor neznámý

Turnaje H14 a H16 nemají žádnou právní oporu ve směrnicích šachového svazu a ve vztahu ke zbývajícím dětem je to neuvěřitelné pokřivení právního rámce podobných turnajů. Nežijjeme už b době socialismu.

07.03.2008 18:08 | Autor neznámý

Kdo vymyti nezamestnanost? On, Kocicak!!! Kdo odhali jakoukoli korupci?? On Kocicack!!! Kdo nas zbavi chduoby? On Kocicak!!! Kocicak prezidentem!!! Vivat!

07.03.2008 17:52 | Autor neznámý

Komu nebude platit postup na mistrovství světa ani kdyby udělal 9 z 9? Jemu - Kočiščákovi! Když je tak geniální, měl by také pochopit, že tím ztratí týden své geniality s údajnými ubožáky a půjde mu to pouze na elo, ale do zahraničí pojede za vlastní prachy.

07.03.2008 17:24 | Autor neznámý

JIRKA hraje jako pánbůh...Kdo teď na junirském přeboru pokořil pyšného Pláta? On, Kočiščák!!! Kdo v Šiibeniku na "Evropě" porazil obávaného Maďara Tamáse Pappa? Kdo na silném portugalském openu zplichtil GM Paunoviče 2535? On, Kočiščák!!! Kdo na světovém šampionátu v Turecku zmastil nesympatického Inda Babu Lalitha (2350)? On, Kočiščák!!! A kdo na stejném partii připravil o bod favorizovaného farkaše (SVK, 2333)? A kdo zničil v Č. Třebové taková esa, jako jsou Kulhánek a Plischki? On, Kočiščák!!! A kdo v Ostravě rozmetal Ukrajince Bogdanova (2409)? On, Kočiščák!!! Proto, Jirko, postupuj na úroveň GM a s ubožáky v Seči raději ani nehraj!!!

07.03.2008 12:54 | Autor neznámý

No, většinou s gmvokem shodnu, i tentokrát - teda až do těch posledních 2 vět :-) fimále o 4/8/10/12/16 o tom se jistě dá úspěšně diskutovatat, ale 1 polofinále pro všechny kategorie to tedy opravdu ne. 2 zásadní důvody - 1.obrovské výkonostní rozdíly - třeba o medailistech H12 může třeba rozhodovat BH a nebudou mít ani 50% (o holkách a postupech ani nemluvím) a takové H16 které většinou hrají celkem kvalitní turnaj si v polovině partií nezahrajou. 2. Bod 1 se dá zredukovat zpřísněním kritérií na úrovní KP, ale to jde přímo proti 2. důvodu a to je MASOVOST! Je hezké vychovat reprezentanta, ale spousta šachových trenérů je štastná i když se povede vychovat hráče do KP a RP a naše oddíly tak snad úplně nevymřou...

07.03.2008 11:44 | Autor neznámý

Taky si říkám, zda pak není těžší najít pořadatele - míň lidí=menší finanční výhodnost.

07.03.2008 11:40 | Autor neznámý

To gmvoko: Taky by se mi více líbilo finále 10 lidí, každý s každým. Postupy např. 3 medailisté z loňska, + 3 +3 z MMS a z M Čech a 1 podle nejvyššího ELO k 5.1. To se ale zase ozve odpůrců na cca 10.-25.místě, kteří by si finále nezahráli.

07.03.2008 10:35 | Autor neznámý

Díky za vyjádření a opravu. Nějak mi připadá, že jsi asi příliš konstruktivní na diskuzi o mládeži:-). Elo jako kritérium je podle mě nejlepší. Narozdíl od DK je totiž jasně dané a nebyly by spory. Pravdou je, že u dětí ještě zpravidla přesně neodpovídá jejich výkonnosti, dokonce že by některé kluby mohly svým svěřencům Elově vypomáhat (to bylo už s VT když jsem hrával já), ale nepředpokládám, že když bude 1-2 místa podle ELA, že se kvalifikují nevhodní hráči. Osobně DK nezavrhuji, ovšem jestli jsou to pravé v našem mládežnickém šachu, to trochu pochybuji:-(.

07.03.2008 00:02 | Autor neznámý

No pěkné vosí hnízdo. Nejdříve poopravím Viktora, výsledky MS/ME až do kategorie 16let nemají na státní dotaci talentované mládeže pražádný vliv, stejně jako MS H/D20, důležitá je momentálně jen kategorie do 18 let a výsledky dospělé reprezentace (pokud to letos ministerstvo nezměnilo, nepravděpodobné). Potvrzuji, že Kočiščák a Braun (nebo Kraus, už mě nějak pletete) mají přebor hrát, ostatní DK se mi posuzovat nechce. Osobně nemám divoké karty rád z principu, mají boží moc napravovat nezaviněné náhody, ale udělují je lidé. Ona se chybička asi stala už dříve, já bych se osobně zajímal, kde vězí přihláška jednoho z favoritů, než bych přihlášky uzavřel. A naučil jsem se nespoléhat na to, že mi někdo možná někdy v budoucnu něco udělí, pokud něco chci. Fakt je, že pokud udělá funkcionář chybu, její náprava je hodně těžká, ale i funkcionář je jen člověk. A když se ji snaží napravit, tak má právo očekávat, že uvěříme poctivosti jeho konání. Ačkoliv - také bych občas některého spíš zabil. Ale nechme toho - chcete konstruktivní návrh na změnu systému: Postupy na MČR podle minulého ročníku a z polofinále bych nechal, a onu boží divokou kartu bych změnil na dalšího nejvýše postaveného hráče na žebříčku ELO každé kategorie. Smysl divoké karty pořadatele mi vrtá hlavou - to by to nikdo nepořádal? Jaký má pořadatel zájem na účasti 23. hráče (?) podle úrovně jeho hry v jakékoliv kategorii? To je tak důležité, aby někomu umožnil nehrát polofinále? S tak obrovskou akcí se asi stejně už léta vejdeme jen do objektu na Seči (Zlaté Hory jsem si nezamiloval, tam nikdo neuklízí sníh a klouzačky jsou dost nebezpečné). Mě osobně by se úplně nejíc líbilo, kdyby se hrálo jedno polofinále (limitované postupy z krajů) společné pro všechny kategorie včetně dívek, a řekněme nějlepších 4/6/8 v každé kategorii by si pak rozdalo finále v jednotlivých kategoriích, ale to evidentně neprosadím. Jestli si myslíte, že je to šílené, tak se podívejte na výsledky letošního MČR H20, tam je dobře vidět Who is Who. Zdraví MV

06.03.2008 23:28 | Autor neznámý

ty teda kecáš pořádně-to jo....:-))))))

06.03.2008 23:23 | Autor neznámý

ne každý chce dělat nějakou funkci, ale když už ji někdo dělá má ji dělat pořádně

06.03.2008 23:13 | Autor neznámý

A co děláš ty kompetentní chytrolíne???Velký h...o,jen blbě kecáš a jinak nic.

06.03.2008 22:02 | Autor neznámý

Právě proto, že v práci s mládeží nejsou skoro žádné prachy, tak to vypadá tak jak to vypadá - tedy, že komise mládeže si dělá naprosto co chce. Kdyby totiž oněch 6 pánů z KM takovouto botu udělali jako zaměstnanci v normální firmě, tak letí na hodinu z fabriky. Tady však v šachovém svazu, protože to nikdo dělat nechce, se trpí na těchto postech i takováto nekompetentní individua.

06.03.2008 21:48 | Autor neznámý

Teda v té práci s mládeží musí být podle diskusí tady asi šílené prachy:) Škoda, že si naši trenéři místo dohadování radši nepoloží otázku, proč naše mládež nestačí ve srovnání s evropskou a světovou špičkou. Házení klacků pod nohy svěřencům ´těch druhých´ kvůli miniúspěchu v českém mládežnickém rybníčku, tu ale asi bude navěky. A jestli mi někdo bude tvrdit, že na téhle úrovni záleží na ´příležitostech´ jako je mistrovství republiky, asi umřu smíchy.

06.03.2008 16:44 | Autor neznámý

Naprosto s vámi (skippy, logic) souhlasím.

06.03.2008 15:54 | Autor neznámý

I přes odůvodnění předesdy komise mládeže mám na celou věc jednoznačný názor - je to špatné rozhodnutí, a velmi špatné by bylo, kdyby se rozhodnutí tohoto typu mělo do budoucnosti opakovat.

06.03.2008 15:47 | Autor neznámý

To je samozřejmě určitý posun, to se nedá popřít, ale pokud si to rozebereme, tak se jedná nadále pouze o tvrdošíjné zastávání porušování postupových klíčů ať to stojí, co to stojí. KM má v hlavě zafixovaný nějaký zvláštní čip, který je stále nutká si ospravedlňovat svoje nelegální jednání okolnostmi ve směrnicích naprosto nezmiňovanými. Uvědomíme-li si, že těchto 6 lidí má bdít nad čistotou regulí pro tak citlivou oblast jako je mládežnický šach, pak dávají dětem pouze příkladu mafiánských praktik - zákon, nezákon, teď je zákon KM! - a to je hodně špatně.

06.03.2008 15:28 | Autor neznámý

samozřejmě, měnily časy... :-D

06.03.2008 15:28 | Autor neznámý

SLÁVA!!!!!!!! Že by se měnili časy? Konečně začínají lidé ze svazu přihlížet k připomínkám a začínají zdůvodňovat svá rozhodnutí? Nádhera, začínám věřit v lepší zítřky. Doufejme...

06.03.2008 14:25 | Autor neznámý

ale Honzo...!!

06.03.2008 12:24 | Autor neznámý

Košičák = Morava - dobrej překlep :-)