Ostravský koník zahajuje

24.04.2008 08:00 | Turnaje

Mezinárodní šachový festival v Ostravě - Ostravský koník zahajuje oficiálně v sobotu 26.4.08 prvním kolem FIDE OPENU a Národního Openu. Předcházet ale bude již tradičně simultánka IM Lukáše Klímy, která proběhne v centru Ostr...

Mezinárodní šachový festival v Ostravě - Ostravský koník zahajuje oficiálně v sobotu 26.4.08 prvním kolem FIDE OPENU a Národního Openu.
Předcházet ale bude již tradičně simultánka IM Lukáše Klímy, která proběhne v centru Ostravy na Masarykově náměstí dnes od 15.30 hodin. Doufejme tedy v pěkné počasí. Tím však účinkování Lukáše Klímy zdaleka nekončí. V přísálí Domu kultury budou moci diváci i přímí účastníci po devět d
ní poslouchat jeho komentář k partiím z prvních šesti šachovnic FIDE OPENU. Bude-li pro někoho příliš daleko zavítat přímo do dění, je připraven on-line přenos na internetu.

Loňské vítězství ve FIDE OPEN přijede obhajovat GM Vladimir Sergeev, kterému zatím ve stavu přihlášených, který naleznete na stránkách Ostavského koníka, patří z hlediska nasazení třetí příčka.
Stránky dále uvádějí zajímavou statistiku ohledně počtu zastoupení z hlediska federací a šachových klubů, kterým prozatím vládne VOKD Poruba.

Na večer před svátečním dnem, tedy 30.4., je naplánován bleskový turnaj, v holanďanech si budete moci zasoutěžit 2.5. Turnaj dětí a mládeže v rapidu je oproti loňsku přesunut na termín druhého víkendu, sobotu 3.5. od 9.00 hodin.

A co si pořadatelé přichystali pro letošek jako lahůdku nám prozradil ředitel Ostravského koníka Marek Jelínek: "Díky panu Žigerovi se nám podaří oživit atmosféru festivalu uspořádáním výstavy karikatur pana Bartáka. Vystavíme přibližně 50 karikatur s šachovou tématikou, většina z nich bude zveřejněna úplně poprvé."
Knižní podoby publikovaných karikatur se dočkáme v nejbližší době v knížce a1-h9 z nakladatelství Silvio. Předmluvu ke knize napsal Vlastimil Hort. Máte zájem o ukázky karikatur?

Na novoborském šachovém serveru bude probíhat avizovaný on-line přenos partií, přímo z dění Vám budeme přinášet aktuální informace o průběhu.

1x 3892x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
24.04.2008 22:19 | Autor neznámý

Jen průběžně hlásím, že simultánka dopadla dobře, počasí vyšlo na jedničku. Více se snad dozvíme zítra od Bolka, který se už v Ostravě zabydluje.