Ostravský koník: V čele GM superturnaje Michal Krasenkow

03.05.2007 08:00 | Turnaje

4.kolem včera pokračoval GM superturnaj. Dvojice soupeřů zůstaly stejné jako ve třetím kole, akorát si hráči prohodili barvy figur. V partii GM Sergeie Movsesiana a GM Zbyňka Hráčka se na šachovnici objevila známá varianta sicilské ...

4.kolem včera pokračoval GM superturnaj. Dvojice soupeřů zůstaly stejné jako ve třetím kole, akorát si hráči prohodili barvy figur.
V partii GM Sergeie Movsesiana a GM Zbyňka Hráčka se na šachovnici objevila známá varianta sicilské obrany. Černý musel řešit nepříjemně vypadající pěšcový útok na krále, sám svou aktivitu hledal na dámském křídle a ve středu šachovnice.
Po výměně dam dospěla partie rychle do remízové pozice. Vzájemný souboj hráčů Movsesiana a Hráčka v tomto turnaji tak skončil nerozhodně 1:1 při dvou remízách.Bonusové vteřiny sbírali v úvodu své partie soupeři GM Viktor Láznička a GM Michal Krasenkow. Rychle provedli 17.tahů a až zřejmě 18...Df6 nebyl věcí přípravy. Posléze Viktor Láznička obětoval pěšce. Odměnou bylo nejisté postavení černé dámy, kterou se bílému podařilo získat za věž a lehkou figuru. Zdálo se, že bílý již znatelně tahá za delší konec, ale černý postouplý pěšec a dvojice střelců začala pomalu měnit ráz pozice. V závěru využil Michal Krasenkow slabosti bílého krále a dovedl partii do vítězného konce. V přímém souboji Krasenkow porazil v GM superturnaji Viktora Lázničku 2:0.

Ve FIDE Openu je na čele trojice hráčů se 4.5body. První dva uzavřeli rychlý smír na první šachovnici - bílými hrající Rašík Vítězslav s Vladimírem Tallou. Výhrou nad Danielem Gumulou se do této trojice dotáhl GM Marek Vokáč. Následuje desítka hráčů, kteří májí pouze půlbodovou ztrátu na vedoucí dvojici.

GM superturnaj - 5.kolo
GM Hracek Zbynek - GM Laznicka Viktor
GM Krasenkow Michal - GM Movsesian Sergei

FIDE Open - 6.kolo (on-line partie)
IM Talla Vladimir - GM Vokac Marek
IM Urban Klaudiusz - IM Rasik Vitezslav

kompletní výsledky FIDE OPEN
kompletní výsledky Národní OPEN


Další podrobnosti, tabulku GM superturnaje naleznete u nás na stránce on-line nebo na oficiálních stránkách turnaje - Ostravský koník 2007
0x 2014x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat