Open Teplice - velmistři se rozešli smírně

19.06.2007 08:00 | Turnaje

Na mezinárodním šachovém turnaji OPEN TEPLICE 2007 už plný počet bodů nemá žádný z ze startujících šachistů. Na první šachovnici tabulku vedoucí velmistři Manik ze Slovenska a Jedynak z Polska se ve čtvrtém kole rozešli smírn

Na mezinárodním šachovém turnaji OPEN TEPLICE 2007 už plný počet bodů nemá žádný z ze startujících šachistů. Na první šachovnici tabulku vedoucí velmistři Manik ze Slovenska a Jedynak z Polska se ve čtvrtém kole rozešli smírně a tak tři a půl bodu jako oni má celkem šest šachistů. Pořadí po čtvrtém kole je tedy: 1.GM Manik (SVK), 2.GM Jedynak (POL), 3.
IM Dziuba (POL), 4. IM Luch (POL), 5. Bujak (CZE),6. FM Tazbir (POL) všichni 3,5 bodu. Tři body má dalších 15 šachistů mezi nimiž jsou Jindřich Trapl, Tomáš Vaněk a Vladimír Hadraba, všichni Tj Bonex Teplice.


(zleva GM Jedynak vs GM Manik ve 4.kole)

Zatím je čelo tabulky vyrovnané a turnaj se stává kolo od kola napínavějším. Hráčům se na teplickém turnaji líbí. Hraje se v důstojném prostředí estrádního sálu v Domě kultury. Denně je zdarma nejen voda , minerálky a tonic, ale také i malé občersvení. Oříšky, brambůrky, tyčinky, sušenky, popcorn aj. „Chodím se sem najíst“, říká s úsměvem a pochopitelně s nadsázkou jeden šachista. „To na jiných turnajích není“, přiznává sympatický mladý slovenský velmistr Mikuláš Manik. „Občas je někde jen pití, ale takové občerstvení jako tady v Teplicích nikde. “ Rád do Teplic prý zase přijede. Podobné názory mají i jiní hráči. Snad jen klimatizace by mohla být lepší, což je v těchto dnech pochopitelné.
0x 941x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat