Open Teplice 2007: Medaile putují do zahraničí

24.06.2007 08:00 | Turnaje

Mezinárodní turnaj OPEN TEPLICE 2007 má již svého vítěze. Stal jím bez pomocného hodnocení IM Marcin Dziuba z Polska který nasbíral 7 bodů, když v posledním kole rychle remízoval se svým krajanem GM Jedynakem. O půl bodu mé...

Mezinárodní turnaj OPEN TEPLICE 2007 má již svého vítěze. Stal jím bez pomocného hodnocení IM Marcin Dziuba z Polska který nasbíral 7 bodů, když v posledním kole rychle remízoval se svým krajanem GM Jedynakem. O půl bodu méně mají GM Jedynak (POL), GM Manik (SKV), FM Tazbir (POL), IM Talla (CZE) a IM Pakhomov (RUS).

jpg" align="center">
(foto stupňů vítězů - zleva ředitel turnaje Ing.Josef Obršál, 2.místo Jedynak Radoslaw, 1.místo Dziuba Marcin, 3.místo Maník Mikuláš, Jiří Škapa)

Turnaj se hrál zároveň jako krajský přebor ÚŠS a titul přeborníka vybojoval Jiří Horák z TJ Slovan Jirkov.
V devátém kole došlo k malé nepříjemnosti, když jednomu známému hráči při partii zazvonil v tašce pod stolem mobil. Pravidla jsou v tomto případě jasná. Rozhodčí byl neústupný a partii zkontumoval. Ani výhružka rozlobeného hráče na adresu pořadatelů: „Jestli se mi to projeví na ELO, tak uvidíte!“ mu nebyla nic platná. Zlobit se může jen sám na sebe.

Reportáž o turnaji přijel natočit během posledního kola štáb ČT pro magazín „V šachu“. Bude vysílána v pátek 29. června na programu ČT4 SPORT ve 20,55hod. a v následné repríze 30.6 ve 12,20hod. na tomtéž programu.

Pavel Kirs


Závěr turnaje nemohl uniknout naší pozornosti, a proto jsme opět navštívili lázeňské město Teplice. O příjemném prostředí sálu kulturního centra, kde se open odehrával, jsme již informovali v úvodních článcích. Nyní je na čase vyzdvihnout preciznost samotného závěrečného slavnostního ceremoniálu, vyhlašování vítězů jednotlivých kategorií a celkových vítězů teplického openu. Celým závěrem provázel Pavel Kirs, nechyběl tlumočník do anglického jazyka.

O pozornosti pořadatalů ke zúčastněným hráčům (hráčkám) svědčí vyhlášení a ocenění množství kategoríí od nejmladšího účastníka počínaje, přes nejlepší hráče s určitou hranicí ELO bodů, po obdarování nejstaršího hráče turnaje. Milé překvapení si pořadatelský tým připravil pro VOjtu Pláta, kterému věnovali navíc knihu od jeho šachového vzoru Bobyho Fischera.


(Vojtěch Plát)

fotografie vítězů jednotlivých kategorií naleznete v přiložené fotogalerii.

Nešťastný závěr turnaje zažil Michal Bujak. Jeho raketový nástup do turnaje věštil uspěšný pokus o IM normu. Avšak opět se potvrdilo, že udělat poslední krok bývá to nejtěžší. Z posledních třech kol Michal Bujak nevydoloval ani půl bodu, a tak ke splnění normy nedošlo.

konečné pořadí: (první desítka)
1. IM Dziuba Marcin POL 2525 7,0
2. GM Jedynak Radoslaw POL 2538 Sk H Fuchs Ostrava 6,5
3. GM Manik Mikulas SVK 2438 SK Sabinov 6,5
4. FM Tazbir Marcin POL 2428 UKS Rozsada Piotrkow 6,5
5. IM Talla Vladimir CZE 2432 Sk H Fuchs Ostrava 6,5
5 6. IM Pakhomov Alexey RUS 2449 Russia 6,5
7. IM Luch Michal POL 2336 KS Polonia Wroclaw 6,0
8. IM Hausner Ivan CZE 2409 Sk Mahrla Praha 6,0
9. FM Spirin Oleg RUS 2349 Karlovarsky Sachklub Tiet 6,0
10. Horak Jiri CZE 2192 Tj Slovan Jirkov 6,0

kompletní výsledky
0x 782x Petr Boleslav
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat