OPEN Teplice 2006

22.06.2006 08:00 | Turnaje

V premiérovém ročníku Teplice Open vítězí se 7/9 Marek Vokáč! Horší pomocné hodnocení vykázal Tomáš Vaněk z Bonexu Teplice, ale 2. místo je pro něj jistě úspěchem (nasazený jako 13. s Elem 2162 uhrál 7b s průměrným Elem soup...

V premiérovém ročníku Teplice Open vítězí se 7/9 Marek Vokáč! Horší pomocné hodnocení vykázal Tomáš Vaněk z Bonexu Teplice, ale 2. místo je pro něj jistě úspěchem (nasazený jako 13. s Elem 2162 uhrál 7b s průměrným Elem soupeřů 2198, což je perfo přes 2400!). Bronzový stupínek obsadil Radoslav Doležal, který v posledním kole porazil IM Tallu z Ostravy, který tak skončil až 12.
Pěknou útočnou partii vítězného GM Marka Vokáče s Radoslavem Doležalem s komentářem vítěze přineseme zítra. Markovi Vokáčovi tímto gratulujeme, jistě bude příští sezónu pro náš extraligový tým významnou posilou!
Po výhře v 7. kole nad Tomášem Vaňkem má již GM Marek Vokáč (6 bodů) na své nejbližší pronásledovatele, IM Ivana Hausnera, Františka Štrosse, Michala Bujaka a dnešního soupeře náskok celého bodu. Vůbec se nedaří nejlepšímu hráči 2. ligy B uplynulé sezóny, ústeckému Danielu Kotkovi, který zaznamenal již 4. prohru.
Velmistra Marka Vokáče jsme se po výhře v 6. kole zeptali na dosavadní průběh turnaje.
VN: Po povinné výhře v prvním kole následovalo nedělní dvoukolo. V něm jste narazil nejprve na Michala Bujaka a poté na Jana Balína, mladé ústecké hráče. Přišlo mi, že jste ale nebyl ve své kůži.
MV: Před začátkem turnaje jsem honil všelijaké termíny a začínal jsem se značným spánkovým deficitem, ani dobře nevím, jak jsem to nedělní dvoukolo přežil. Dopoledne jsem soupeře nějak ublufoval, ale daň jsem nakonec zaplatil - odpoledne jsem uspěchal koncovku, ve které jsem mohl soupeře ještě trápit, a přehlédl jsem soupeřovy triviální spásné vidle. Ale remízu si spíš zasloužil, nic oslnivého jsem ani v té odpolední partii nepředvedl.
VN: Přesto jste měl 2,5/3 a hrál ve 4. kole stále na 1. stole. Vaším soupeřem byl IM Trapl. Organizátoři turnaje připravili pro internetové diváky z 1. šachovnice on-line přenosy. Šestitahová remíza, kterou mohli sledovat ten den, pro ně asi nebyla největším diváckým zážitkem…
MV: Do Teplic jezdíme s Ivanem Hauserem každý den z Prahy a zpět, ale v tomto počasí to nebyl dobrý nápad. Po bratru 90 minutách v autě toho mám dost ještě než začnu hrát. Z toho se odvíjí i moje minipartie s Traplem, zatímco soupeř přemýšlel, obhlédl jsem sál, a zjistil jsem, že můj řidič stojí v té nejtupjší verzi výměnné francouzské, tak jsem zkusil vyjednávat, aby na mě nemusel čekat celé kolo (a také se mi nechtělo vymýšlet teorii varianty, kterou jsme řádně neznali oba). Jinak na mě Ivan čeká zatím každý den.
VN: Pak jste to ale napravil a začal nekompromisně bojovat…
MV: Na 5. kolo jsme přijeli pozdě, Prahu zacpala nějaká havárie, kompenzoval jsem to rychle rozehraným zahájením a málem jsem stál špatně. Jen tak tak jsem se zarazil, a po pracném manévrování jsem soupeře nakonec přehrál. Některé fáze této partie jsou možná dokonce celkem slušné. Po 5. kole se čelo turnaje srovnalo, dnes (6.kolo) se zřejmě začal lámat chleba. Partie s Doležalem se mi docela povedla, i když oběť pěšce byla sice tématická, ale spíš jen intuitivní. Radek se asi nebránil nejlépe, manévry jeho jezdce jsou trochu divné. Když se rozběhl můj pěšec f, tak již jsem si věřil, i propočty signalizovaly silný útok. Na první pohled to vypadá jako dobře provedený útok, ale v samém závěru se mi vloudila chyba. Fritz mě přesvědčuje, že moje De5 se nepovedlo, zase jsem v propočtu něco přehlédl, kdyby černý ustoupil dámou z g6 na g7, tak asi nevyhraju, rozhodně ne tak, jak jsem počítal. Vyhrával, a pěkně, jiný tah věží na d3. Když mi vyjde čas, tak tuhle partii dodám s kompletními poznámkami. Jak se tak výsledky 6. kola poskládaly, tak se mi možná povedl důležitý trhák, ale krocana budeme porcovat až ho chytíme, zítra budu chytřejší.
VN: Tak mnoho zdaru při chytání!

oficiální stránky
0x 1329x Viktor
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat