Open Karlovy Vary 2006

08.06.2006 08:00 | Turnaje

Úvod Ve středu 7. 6. 2006 začal v Karlových Varech mezinárodní turnaj, který se současně hraje jako přebor Karlovarského kraje. Turnaj se může pyšnit přívlastkem mezinárodní díky účasti ruské šachistky s italským jménem Della...

Úvod
Ve středu 7. 6. 2006 začal v Karlových Varech mezinárodní turnaj, který se současně hraje jako přebor Karlovarského kraje. Turnaj se může pyšnit přívlastkem mezinárodní díky účasti ruské šachistky s italským jménem Della-Rosa, zbytek startovního pole čítajícího 57 hráčů tvoří Češi. Na startu turnaje se sešlo celkem 27 hráčů s FIDE ratingem, přičemž průměr první desítky činí 2150. C
elková dotace turnaje je 15.000 Kč. Bližší informace můžete získat na oficiálních stránkách turnaje.
Po 3. kole
Po odehrání 3. ze 7 naplánovaných kol se daří favoritům – plný počet bodů mají zatím 1. nasazený Miloš Kozák a 8. nasazený Marek Pokrupa. V následujícím kole se utkají na 1. stole o průběžné vedení. Za nimi se vytvořila početná skupina 9 pronásledovatelů s jen půl bodovou ztrátou. Za upozornění určitě stojí i to, že startuje i Petr Kučera z Kadaně. Doufejme tedy, že se jeho partie nezapočítají našemu Petrovi, jak už se FIDE několikrát povedlo.
4. kolo
Na prvním stole skončila partie remízou , ale z početné skupiny uprchlíků toho dokázal využít jen 4. nasazený Jiří Vanko, který se výhrou bílými dotáhl na vedoucí dvojici. Po 4 kolech tak již nikdo nemá stoprocentní bodový zisk. Díky lepšímu pomocnému hodnocení zatím vede Miloš Kozák, který má v dalším kole opět šanci se odpoutat od svých pronásledovatelů, protože jako jediný z vedoucí skupiny hraje bílými figurami.
Po 6. kole
V sobotní dvojkolo proběhlo velmi bojovně – z celkového počtu 56 partií jich jen 10 skončilo remízou. Dvě z těchto remíz si na své konto připsal dosud vedoucí Miloš Kozák a byl předstižen hned trojicí šachistů. K Pokrupovi a Vankovi, kteří se na špičce drží v podstatě po celý turnaj, přibyl díky dvěma výhrám i Lukáš Vlasák z Chodova, který je s FIDE ratingem1881 nasazen až na 27. pozici. Své umístění ale, jak už to ve švýcarech bývá, bude ještě muset potvrdit i v závěrečném kole. Šanci na výhru má ještě 6 hráčů a los závěrečného kola přinesl tyto dvojice (v závorce dosavadní počet bodů): Pokrupa(5) – Vanko(5), Kozák(4,5)-Vlasák(5) a Krejčík(4,5)-Stehlík(4,5). Dá se tedy očekávat napínavý souboj zejména na 2. a 3. šachovnici, na 1. partie možná skončí rychlou remízou.
Po 7.kole
Zřejmě kvůli důležitosti každého půlbodu v sedmikolovém klání, hrály se i v posledním kole partie na ostří nože. Důkazem mohou být pouhé 2 remízy na předních patnácti stolech. Celkovým vítězem se nakonec stal Marek Pokrupa s 6 body (ŠO DDM Karlovy Vary) před Milošem Kozákem (5,5b., ŠK Litoměřice). Na třetím místě skončil Jiří Vanko z Baníku Chemacryl Sokolov, který měl nejlepší pomocné hodnocení z 10 pětibodových.
0x 1618x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat