OLYMPIÁDA TURÍN 2006 - 1.KOLO

22.05.2006 08:00 | Turnaje

První den byla celá řada překvapení, například prohra silné Indie 3:1. Jedno jsem si způsobil sám a úplně zbytečně. Stál jsem jasně lépe, v podstatě na výhru. Černé figury jsou svázané, mohu si vybirat. V pozici po Jc1, ...

První den byla celá řada překvapení, například prohra silné Indie 3:1. Jedno jsem si způsobil sám a úplně zbytečně. Stál jsem jasně lépe, v podstatě na výhru. Černé figury jsou svázané, mohu si vybirat. V pozici po Jc1, a4 mělo přijít Sg6 s úplně vyhranou pozicí. Navíc vše vidím, ale zamýšlím se na dlouhou dobu a zahraji špatný tah.
Pak mám pořád ještě možnost Sg6 hrát, navíc později je možnost hrát Jc5po ja5 černého, opět vše vidím, ale nezahraji. Pak už mi souper nedává šanci. Nervozita už ze mě tedy spadla a místo výhry si připisuji prohru.
Ostatni hráči zahráli dobře. Nejrychleji vyhrává David Navara, který převýšil soupeře v kombinační hře a navíc měl jeho soupeř časovou tíseň. Vlastík Babula stál po zahajení trošku lépe a stupňoval svůj tlak, ale později se dostal do časové tísně a raději zvolil remízový přístav.
S přehledem hrál Viktor Láznička, který svého soupeře postupně přehrál a později získal pěšce. Po dalších tazích si připsal svou první olympijskou výhru. Celkově 2,5:1,5 vyhráváme.
Holky si poradily se svými soupeřkami celkem přesvědčivě a zvitězily kanárem 3:0. Bravo.
0x 1730x Kalod
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat